REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Susiklosčiusi situacija akivaizdžiai parodo, kad neturime realių kriterijų, pagal kuriuos įvertintume su korupcija kovojančių arba turinčių kovoti institucijų veiklos efektyvumą“, – mano su korupcija kovojančios tarptautinės organizacijos „Transparency International“ (TI) atstovybės Lietuvoje vadovas Sergejus Muravjovas.

REKLAMA
REKLAMA

Komentuodamas faktą, kad Seimas nepritarė prezidentės dekretui, kuriuo iš pareigų atleidžiamas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žimantas Pacevičius, TI Lietuvos biuro vadovas sakė:

REKLAMA

„Ar Lietuvoje neturėtų atsirasti aiškūs vertinimo kriterijai, pagal kuriuos būtų galima nutarti, ar viena arba kita institucija dirbo efektyviai, ar ne. <...>  Šiuo metu teisėsaugos institucijos teikia labai daug ataskaitų, bet tose ataskaitose labai daug skaičių, kuriais kalbama, pavyzdžiui, apie pradėtus ikiteisminius tyrimus, perduotas teismui bylas, nuteistus asmenis. Vargu ar būtų teisinga vien pagal  šituos rodiklius spręsti <...>. Manau, kad vertinant antikorupcinę veiklą turėtų dalyvauti ir skirtingų interesų grupių atstovai, akademikai. <...> Galbūt nedrįsčiau rašyti pažymio, tačiau STT kelių pastarųjų metų veikloje matau teigiamų požymių. STT pradėjo veikti visapusiškiau, galbūt suprato, kad reikia įtraukti kuo daugiau institucijų į kovą su korupcija. <...> Tai, kad pasikeitė nacionalinės kovos su korupcija programos nuostatos – STT nuopelnas. Tarnyba aiškiai pasakė, pavyzdžiui, kad ji viena nepajėgi pažaboti korupcijos sveikatos apsaugos srityje, turi įsitraukti ir kitos institucijos. Tai, kad STT prioritetizavo savo veiklą ir daugiau dėmesio skyrė savivaldai bei privačiam sektoriui – irgi nėra blogai <...>.“

REKLAMA
REKLAMA

Jei pažiūrėtume pastarųjų keleto metų  STT ataskaitas, pamatytume, kad žmonių pasitikėjimas iš esmės nekito. Jis išlieka maždaug 38–40 proc. Tad kalbėti apie tai, kad pasitikėjimas institucija išaugo – negalime. Kita vertus, pranešančių apie korupciją žmonių skaičius sumažėjo.“

Kartu S. Muravjovas pabrėžė, kad vertinant kovos su korupcija situaciją nereikėtų koncentruotis nei į vieną asmenį, nei į vienintelę tarnybą.

Visą S. Muravjovo komentarą galite išklausyti čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų