Teršalai iš Baltarusijos tapo mįsle: laukiama kitų tyrimų rezultatų

Lietuva Baltarusijai šiandien išsiuntė notą dėl galimų teršalų Nemuno upėje. Kaimyninės šalies aplinkosaugos aktyvistai paviešino žuvų ir vėžių gaišenas Baltarusijos pusėje, Nemune. Lietuva lauks Baltarusijos atsakymo ar buvo fiksuotas upės užterštumas.

Baugūs vaizdai savaitgalį buvo paviešinti vieno Baltarusijos aplinkosaugos aktyvisto feisbuko paskyroje. Jose – žuvų ir vėžių gaišenos. Prie nuotraukų rašoma, kad masinis žuvų ir tokių gyvių gaišimas – Nemune, Baltarusijos pusėje.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teršalai iš Baltarusijos tapo mįsle: laukiama kitų tyrimų rezultatų

Vakar buvo paimti mėginiai iš upės prie Druskininkų ir Alytaus. Lietuva šiandien išsiuntė notą Baltarusijos Vyriausybei, kad ši paaiškintų, ar jų pusėje įvyko ekologinė nelaimė. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad jau yra sudarytas planas, kaip Nemunas būtų valomas, jei iš tiesų vanduo užterštas:

„Šiandien iš rytoj gauti pirmieji Nemuno vandens tyrimų atsakymai. Juose – šiek tiek sumažėjęs deguonies kiekis. Tačiau specialistai neatmeta, kad taip galėjo nutikti ne tik dėl teršalų, bet ir įšilusio vandens. Prie Druskininkų žuvaujantys vyrai sako, kad kol kas Lietuvos pusėje negyvų žuvų nepastebėjo."

Žvejas iš Druskininkų, Vytas, sako, taip pat nieko neįprasto nepastebėjęs: „Šiandien tai ne, jau kokios trys valandos čia sėdime. O vakar aš nebuvau, buvo draugas.”

Kitas žvejys Valdas sako: „Žuvys plaukioja gražiai, va, šelviai daužosi. Negyvų ir taip būna. Kai karščiai – plaukia.”

Beje, žvejai sako, kad šiandien Nemune gerokai pakilęs vanduo. Tad jei teršalų upėje ir buvo, jie susimaišė su švariu vandeniu.

Valdas, žvejys ir Druskininkų, skaičiuoja: „Na, dešimt centimetrų. Nežinom, kodėl. Yra elektrinė ir reguliuoja jie, kaip nori.”

Daugiau Nemuno upės vandens tyrimų atsakymų laukiama dar šiandien. O ar vandenyje yra cheminių medžiagų, turėtų paaiškėti po kelių dienų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų