Astravo atominę gali įjungti jau rugpjūtį: įspėjama nesusigundyti pigia elektra

Lietuvos ir Latvijos ministrai pykstasi dėl baltarusiškos elektros. Latviai nori uždirbti ir spaudžia lietuvius neprieštarauti, kad Astravo elektra patektų į Baltijos rinką, tuo metu ministras Linas Linkevičius ragina latvius atsikvošėti ir nesusigundyti pigia elektra. Ministras perspėja, kad ateityje už ją gali tekti sumokėti brangią politinę kainą. Anti-astraviečiai vis garsiau reikalauja energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną trauktis iš derybų, tačiau prezidentas Nausėda jį toliau remia.

Astravo atominės elektrinės Lietuvos pašonėje priešininkai prie prezidentūros pirmadienį reikalavo energetikos ministro Vaičiūno galvos. Anti-astravinio sąjūdžio aktyvistai reikalauja pašalinti ministrą iš tarptautinių derybų, kad Astravo jėgainės elektra nepatektų į Baltijos šalis, mat jis esą nesugeba jos sustabdyti.

„Man labai keista. Gali būti, kad žmogus turi kokią nors naudą, pažadų, jį įtikino, kad jei jis padės Lietuvą „išdurti“, jis pasielgs teisingai“, – teigė pikete apsilankęs Vytautas Landsbergis. 

Tuo metu Prezidentas energetikos ministrą Vaičiūną toliau remia ir reikalauja ruošti Lietuvos elektros tinklus po 5-erių metų numatytam susijungimui su Vakarų Europos tinklais. O jei per tą laiką ims veikti Astravo atominė elektrinė, tai neleisti latviams ja prekiauti ir siekti kuo mažiau jos elektros praleisti į Baltijos šalių rinką.

Pasak Nausėdos patarėjo Jaroslavo Neverovičiaus, Prezidentas paragino ministrą Vaičiūną aktyviai dalyvauti, tęsti derybas, siekti Lietuvos interesų atstovavimo.

„Kokie mūsų interesai? Tai sinchronizacijos rizikų valdymas ir minimizavimas ekonominio naudingumo Astravo projekto, mažinti komercinius pralaidumus maksimaliai per visą trijų Baltijos valstybių pjūvį. Tai pagrindinis tikslas“, – tikino J. Neverovičius.

Ką daryti su Astravo atominės jėgainės elektra, Vilniuje derasi Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai. Estams ir lenkams baltarusiškos elektros nereikia, tačiau Latvijos ministras ir toliau tvirtina nematantis priežasčių ją boikotuoti.

REKLAMA

„Mes turime ne tik apsirūpinti energija, bet ir vertinti jos kainą bei efektyvumą. Diskusijoms nebeturime daug laiko, tad privalome rasti kompromisą ir judėti toliau“, – kalbėjo Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs

Tačiau ministras Linkevičius spaudžia latvius atsikvošėti ir atsisakyti elektros iš nesaugios elektrinės, kad ir pigios.

„Žinoma, patrauklu yra pigi kaina, bet kartais ji gali apsiversti brangiais politiniais kaštais. Tokia mūsų pozicija. Tačiau čia turime derėtis“, – po susitikimo svarstė L. Linkevičius.

Ministras Linkevičius perspėja, kad Astravo atominė jėgainė gali būti paleista jau po dviejų mėnesių rugpjūtį. Nesugebėdama Latvijos palenkti į savo pusę, Lietuvos vyriausybė dar siekia Europos Komisijos tarpininkavimo.


Rašyti komentarą...
A
ALĖ
2020-06-16 14:39:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur pigesnė, ten ir perku. Koks skirtumas ar iš Baltarusijos ar iš Rusijos. Konservų dėka dabar perkam iš Rusijos. Senis Landsbergis išdūrė mus visus. Kaip su korona. Pasirašė dar 2018 m., kad dalyvaus koronos projekte. Apie šį žmonių genocidą jie žinojo ir vykdo jį prieš savus žmones. Štai ką daro Landsbergių klanas. Jie išpardavė ir praskolino visą Lietuvą.
Atsakyti
-7

l
lietuve
2020-06-16 14:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
TAUTA PRASO KI PIGESNES ELEKTROS.
Atsakyti
-1

R
Rokas
2020-06-16 15:29:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kiek tas senolis Landsbergis, žmogus sergantis senatviniu marazmu kiršins Lietuvos žmonės ?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų