Astravo atominė elektrinė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Astravo atominė elektrinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Astravo atominė elektrinė“.

Žiniasklaida: Astravo atominėje elektrinėje susidurta su paslaptinga ir reta problema

Astravo atominėje elektrinėje buvo susidurta su paslaptinga ir reta problema, rodo naujausias „Bloomberg“ tyrimas. Anot leidinio, kilo grėsmė užsikimšti svarbioms elektrinės dalims, o pasauliniai „Rosatom“ užsakovai ir reguliavimo institucijos šiuo metu tiesiog „nežino“, ar reaktoriaus problemos buvo išspręstos.
2023-12-19

Lukašenka išplūdo Lietuvos reakciją į Astravo AE: „Vietos unitazuose turime“

Kremliaus kišeninis Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka viešai pasipiktino Lietuvos reakcija į tai, kad Baltarusijos Astravo atominė elektrinė pradeda savo veiklą neužtikrinusi visų saugumo reikalavimų.
2023-11-07

Astravo AE gavo leidimą antrojo reaktoriaus pramoniniam naudojimui

Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos kolegija antradienį įtraukė į Astravo atominei elektrinei išduotą licenciją papildymus, leidžiančius antrojo energijos bloko pramoninį (komercinį) naudojimą, skelbia valstybinė naujienų agentūra „Belta“. Anot pranešimo, sprendimas pradėti Astravo AE antrojo energijos bloko pramoninį naudojimą paremtas Branduolinės ir radiacinės saugos departamento („Gosatomnadzor“) prie Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos išvadomis, saugumą pagrindži...
2023-10-24

Vilniaus rajone įvyko pratybos, imituojant avariją Astravo AE: ruoštasi blogiausiam scenarijui

Vilniaus rajone ketvirtadienį įvyko pratybos, imituojant branduolinę avariją Astravo atominėje elektrinėje (AE). Pratybų vadas ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas Kęstutis Agintas teigė, kad pratybose tiesiogiai dalyvavo ne tik valstybės institucijos, bet ir įvairios saugumo struktūros, savivaldybės. „Nuo ankstyvo ryto į pratybas buvo įsijungusios savivaldybės ir ministerijos, kuriose buvo aktyvuoti operacijų centrai. Vėliau buvo sutelkti resursai žmonių evakavimui ir švarinimui.

Vilniaus rajone – pratybos tikrinti reakcijai į galimą avariją Astravo AE

Vilniaus rajone ketvirtadienį vyks valstybinio lygio civilinės saugos pratybos, skirtos patikrinti institucijų reakcijai į galimą avariją Astravo atominėje elektrinėje (AE). Mokymai vyks specialiai įrengtame poligone Valčiūnuose. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, jų metu bus vertinama už civilinę saugą atsakingų institucijų sąveika ir pasirengimas vykdyti nustatytas funkcijas branduolinės ir radiologinės avarijos Astravo AE atveju.
Aktualijos 2023-09-21

Astravo AE pirmasis energijos blokas vėl bus remontuojamas šių metų pabaigoje

 Astravo atominės elektrinės pirmasis energijos blokas šių metų paskutinį ketvirtį bus sustabdytas antrajam „planiniam profilaktiniam remontui“, pranešė Baltarusijos energetikos ministerija. „Branduolinės jėgainės pirmojo energijos bloko planinis profilaktinis remontas numatytas ketvirtąjį šių metų ketvirtį. Bus perkrauta dalis branduolinio kuro.
2023-05-19

Prezidento patarėjas: pranešimus apie išpuolius prieš Astravo elektrinę vertiname rimtai

Ukrainos karinei žvalgybai paskelbus, kad Rusija planuoja surengti teroristinį išpuolį prieš Astravo atominę elektrinę, kuri yra labai arti Lietuvos, mūsų šalies pareigūnai teigia tokios informacijos neturintys, bet panašaus pobūdžio pranešimus vertinantys rimtai.  „Lietuva šiuo metu neturi informacijos apie Baltarusijos teritorijoje rengiamas kažkurios pusės, ar tai būtų pačios Baltarusijos, o ypač, labiau tikėtina, Rusijos tarnybų, rengiamas provokacijas.

Lietuva Baltarusijai: „Astravo AE neturi būti eksploatuojama, kol nebus išspręstos visos saugos problemos“

Lietuva dar kartą paragino Minską stabdyti Astravo atominės elektrinės (AE) veiklą, kol bus išspręstos visos branduolinės saugos problemos. Tai Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) išsakė spalio pabaigoje Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministerijai išsiųstame laiške.

Kaip atrodytų evakuacija įvykus Astravo atominės elektrinės sprogimui? Įvykusios pratybos bet kada gali tapti realia situacija

Ar žinote, kaip elgtis sprogus Astravo atominei elektrinei? O tokiam scenarijui Lietuva intensyviai ruošiasi ir šiandien surengė valstybės lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kurių metu gyventojai buvo evakuoti iš avarijos poveikio zonos ir pervežti į švarinimo zoną, kur užfiksavus padidintą radioaktyvią taršą ant drabužių – buvo prausiami. Pratybose dalyvavo 18 savivaldybių įvairiose Lietuvos vietose. Scenarijus toks: Baltarusijoje sprogo Astravo atominė elektrinė.
Aktualijos 2022-06-22

Gintautas Mažeikis: daugelis galvoja, kad Putinas turi gudrų planą, bet nesupranta, su kuo turi reikalą

Branduolinis terorizmas, branduolinis šantažas, absoliutus neatsakingumas. Tokiais epitetais Zaporižios jėgainės apšaudymą vadina politikai ir ekspertai Lietuvoje. Vėl aštrėja diskusija, ar gaisras atominėje elektrinėje jau reiškia, kad į karą tiesiogiai turi įsitraukti NATO pajėgos, kaip kartoja Dalia Grybauskaitė. Premjerė Šimonytė tikina, kad tokie raginimai neatsakingi.
Aktualijos 2022-03-04
REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje vyks branduolinės avarijos Astravo AE pratybos

Ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybė rengia pratybas dėl galimos branduolinės avarijos Astravo atominėje elektrinėje (AE) Baltarusijoje. Per jas pirmą kartą bus išbandyta gyventojų registravimo programėlė, padėsianti operatyviai valdyti gyventojų laikinojo perkėlimo, švarinimo ir apgyvendinimo procesą, teigiama savivaldybės pranešime.
Aktualijos 2021-10-21

Dainius Kreivys: Astravo elektrai į Lietuvą nebepatenka

Lietuvai pradėjus kontroliuoti elektros pralaidumą per Lietuvos ir Baltarusijos jungtis, Astravo atominės elektrinės (AE) elektra į Lietuvą nebepatenka, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.   „Astravo elektra šiai dienai į Lietuvą nebepatenka. (...) Šiandien galiu garantuoti 110 procentų.
2021-10-07

Astravo AE pirmasis reaktorius įjungtas pramoninei gamybai

Astravo atominės elektrinės (AE) pirmasis energijos blokas po beveik trijų mėnesių pertraukos vėl įjungtas į šalies energetikos sistemą pramoninei elektros gamybai, pirmadienį vakare pranešė Baltarusijos energetikos ministerija. Jis buvo atjungtas liepos 12-ąją, suveikus turbogeneratoriaus automatinei apsaugai, o reaktoriaus galia buvo sumažinta iki mažiausio kontroliuojamo lygio – 1 procento.
2021-10-05

Dainius Kreivys: tikiuosi, kad Astravo elektros boikoto problema išspręsta

Energetikos ministras tikisi, kad Astravo atominės elektrinės (AE) elektros boikoto Baltijos šalių rinkoje problema išspręsta.  „Niekada nesakyk niekada, bet aš labai tikiuosi, (...) kad dabar laiką, kurį skyrėme Astravui, turėsime dar daugiau laiko skirti kitiems labai svarbiems dalykams“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Dainius Kreivys.
2021-09-16

VATESI: Baltarusija neatsako į visus klausimus dėl Astravo AE

Baltarusijoje nuo elektros tinklo pirmadienį vėl atjungus Astravo atominę elektrinę (AE), Lietuvos Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) sako, jog svarbu, kad tokių atsijungimų eksploatuojant branduolines elektrines būtų kuo mažiau, o kiekvienas atsijungimas vyktų deramai veikiant visoms kitoms saugai svarbioms sistemoms.
2021-07-13

Astravo AE pagaminta elektra pradėta naudoti pramonėje

Baltarusijos vyriausybinė komisijai pasirašė Astravo atominės elektrinės pirmojo energijos bloko tinkamumo pramoninei elektros gamybai aktą, ketvirtadienį pranešė Baltarusijos energetikos ministerija. „Birželio 10-ąją vicepremjero Jurijaus Nazarovo vadovaujama priėmimo komisija pasirašė Baltarusijos AE pirmojo energijos bloko paleidimo komplekso priėmimo naudojimui aktą“, – teigiama ministerijos pranešime.  Skelbiama, jog tai reiškia pirmojo energijos bloko pramoninio naudojimo pradžią.
2021-06-10

Už Astravo elektrą sumokėjome 16 mln. eurų – kaltinama ir Latvija

Lietuva kyla į naują kovą dėl Astravo elektros. Vakar Baltarusiai paskelbus, kad visi bandymai Astravo jėgainėje baigti ir ji pradeda dirbti visiškai normaliu režimu, buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas tai vadina hibridine ataka prieš mūsų šalį. O Lietuvos energetikos ministerija ir „Litgrid“ užsimojo perimti elektros jungčių su Baltarusija valdymą. Tiesa, ekspertai abejoja, ar nesaugios jėgainės elektra į mūsų šalį nebepateks. Už ją, beje, jau sumokėjome 16 milijonų eurų.

Kreivys: prekybos elektra metodika dirbtinai sukelia kainas

Baltijos šalims derantis dėl efektyvaus Astravo atominės elektrinės (AE) elektros importo užkardymo, energetikos ministras įsitikinęs, kad dabartinė trišalė prekybos elektra iš trečiųjų šalių metodika dirbtinai sukelia elektros kainas Lietuvoje ir iškreipia ES rinką.  Tokią poziciją jis išsakė nuotoliniame susitikime su Europos Komisijos Energetikos direktorato generaline direktore Ditte Juul Jorgensen, praneša Energetikos ministerija.
2021-05-06

Kreivys: Ukraina neturėtų prekiauti baltarusiška elektra

Siekiant stabdyti Astravo atominės elektrinės (AE) antrojo bloko statybas yra būtina neprekiauti nesaugia elektra iš Baltarusijos, bendrame Lietuvos ir Ukrainos parlamentų užsienio reikalų komitetų posėdyje sakė Lietuvos energetikos ministras. Pasak Dainiaus Kreivio, pradėjusi veikti Astravo AE jau buvo susidūrusi su gedimais ir darbo trikdžiais, kurie kelia rimtą rūpestį ir rodo didelį elektrinės nesaugumą, teigiama Seimo Užsienio reikalų komiteto pranešime.
2021-02-25

Astravo AE pirmasis reaktorius pradėjo dirbti visu pajėgumu

Astravo atominės elektrinės pirmasis reaktorius sausio 12-os vakare pradėjo dirbti visu pajėgumu, trečiadienį pranešė Baltarusijos energetikos ministerija. „Sausio 12 dienos 19 val. 57 min. (18 val. 57 min. Lietuvos laiku – BNS) Baltarusijos AE pirmasis energijos blokas pasiekė nominalų galios lygį. Bloko šiluminė galia – 3200 megavatų, elektros galia – 1170 megavatų“, – teigiama pranešime.
2021-01-13

Landsbergis: reikalaujame garantijų, kad ES-Kinijos sutartis nepakenks Astravo blokadai

Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją, kad į Europos Sąjungos ir Kinijos sutartį dėl investicijų būtų įtrauktos nuostatos dėl Astravo atominės elektrinės blokados, antradienį pranešė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Pasak ministro, Europos Komisijos prašoma užtikrinti, kad sutartis neužkirs galimybės taikyti įstatymą, numatantį energijos iš Astravo atominės elektrinės blokavimą. G. Landsbergio teigimu, Komisija kol kas atsakymo nėra pateikusi.

Kasčiūnas: Lietuvai reikės keisti poziciją dėl Astravo AE

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas sako, kad Lietuvai reikės keisti komunikaciją dėl Astravo atominės elektrinės (AE) ir jos gaminamos elektros boikoto.    „Teks truputį keisti poziciją dėl to, kas vyksta šiandien. Reikės keisti žinutes ir europinėms institucijoms“, – po komiteto posėdžio, kur svarstyta situacija dėl Astravo AE, BNS teigė Laurynas Kasčiūnas.

Energetikos saugos inspekcija reikalauja stabdyti darbus Astravo AE

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) pareikalavo Europos branduolinės saugos reguliuotojų stabdyti Astravo atominės elektrinės (AE) veiklą bei kuo greičiau spręsti branduolinės saugos problemas.
2020-11-11

Radioaktyvus debesis Vilnių pasiektų per 2 val., gyventojams – raginimas atsiimti jodo tabletes

Astravo atominėje elektrinėje (AE) įvykus gedimams, Lietuvos valdžios atstovai ramina – radioaktyviosios medžiagos Lietuvoje nepasklido, tad ir panikuoti neverta.  Specialistų teigimu, atsitikus blogiausiam scenarijui – rimtai avarijai elektrinėje – radioaktyvus debesis Vilnių pasiektų per kelias valandas. Visgi Aurelijus Veryga ir radiacinės saugos specialistai turi žinią tiems, kas suskubo gerti kalio jodido tabletes.

Atidarydamas Astravo elektrinę Lukašenka ragino Lietuvą su Lenkija grįžti prie dialogo

Atidarydamas Astravo atominę elektrinę Aliaksandras Lukašenka pareiškė esąs pasirengęs bendradarbiauti su Lenkija ir Lietuva, ragindamas šių šalių lyderius grįžti prie dialogo. „Norėčiau dar kartą kreiptis į Lietuvos lyderius iš šios aikštelės, Baltarusijos AE: gyvenkime draugiškai. Dirbkime kartu“, – pabrėžė jis, sakydamas kalbą jėgainės kolektyvui ir statytojams; jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Perspėja apie baltarusiškos elektros patekimą į Lietuvą: „Patys finansuosime monstrą šalia savęs“

Baltijos šalių prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodika, kurią ruošiamasi greitu metu tvirtinti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, sulaukė nemažai kritikos. Į metodiką įtraukta kilmės garantijų sistema vadinama neveiksminga, siekiant neįsileisti į Baltijos rinką baltarusiškos elektros. „Būtų labai gerai, kad besidžiaugdami laimėjimais Briuselyje mes vis dėlto žiūrėtume sau po kojomis. Mes dažniausiai šauname patys sau į kojas.

Nausėda susitiko su Lenkijos premjeru: aptarė ir gerėjančius Lietuvos bei Lenkijos santykius

Ketvirtadienio rytą Vilniuje su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda aptarė situaciją Baltarusijoje ir sankcijas šios šalies režimui, Astravo atominės elektrinės klausimus bei Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbotvarkę, pranešė prezidento spaudos tarnyba. Pasak Prezidentūros, susitikimas pradėtas nuo itin gerų Lietuvos ir Lenkijos santykių aptarimo.
2020-09-17

Pradėti Astravo AE pirmojo reaktoriaus bandymai

Astravo atominėje elektrinėje pradėtas pirmojo reaktoriaus hidrotestavimas, pranešė Baltarusijos energetikos ministerija. „Sėkmingai atlikus bandymus, bus galima pereiti prie kito programos poetapio – reaktoriaus pirmosios grandinės kaitinimo iki nurodytų sąlygų, jo hidraulinių charakteristikų nustatymo, o vėliau – ir prie reaktoriaus įjungimo iki minimalus kontroliuojamo galios lygio“, – teigiama pranešime.
2020-09-07

Latvija sustabdys prekybą elektra su Baltarusija, jei pradės veikti Astravo AE

Latvija sustabdys elektros prekybą su Baltarusija, jei pradės veikti Astravo atominė elektrinė, po Vyriausybės posėdžio antradienį žurnalistams pranešė ministras pirmininkas Krišjanis Karinis. Premjeras sakė, kad tokiu atveju Latvija gali pradėti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis naudodama Latvijos ir Rusijos jungtį.
2020-08-25

Ruošiamasi atnaujintam Astravo AE avarijos blogiausiam scenarijui

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija antradienį aptarė atnaujintą blogiausią galimos avarijos Astravo atominėje elektrinėje scenarijų. Valdžios atstovai teigė, kad kai kurios savivaldybės nėra tinkamai pasiruošusios galimai avarijai, o tos, kurios jau išdalino jodo tabletes, galėtų gyventojams suteikti daugiau informacijos. Radiacinės apsaugos specialistai taip pat atnaujino blogiausią scenarijų, kuris įmanomas Astravo AE avarijos atveju.

Galimos nelaimės Astravo AE išsigandę lietuviai puola į vaistines: „Atsarga bėdos nedaro“

Naujienos apie netrukus pradėsiančią veikti Astravo atominę elektrinę gerokai sujaudino Vilniaus regiono gyventojus. Žmonės, nė nelaukdami už dyką dalijamų jodo tablečių, puolė jas pirkti patys. Tuo metu pasklidus žiniai, jog nesaugią elektrinę baltarusiai įjungs jau penktadienį, ir prezidentas, ir ekspertai ramina. Esą anksčiausiai elektrinė pradės veikti metų pabaigoje, o dabar Aleksandras Lukašenka savo rinkimų išvakarėse tenori pasigirti ir įsiteikti Rusijai.

Lietuva ruošiasi blogiausiam Astravo AE scenarijui: 5 patarimai, kaip pasiruošti branduolinei nelaimei

Fiziškai įjungti visai šalia Lietuvos sienos Baltarusijoje pastatytą Astravo atominę elektrinę (AE) planuojama jau rugpjūčio pradžioje. Iki elektrinės starto sparčiai tirpstant laikui, Lietuvos valdžia stiprina pasirengimo galimai branduolinei avarijai darbus. Ir ministrai, ir civilinės apsaugos specialistai akcentuoja, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turi žinoti, kaip elgtis, jei šalies pašonėje esančioje atominėje elektrinėje įvyktų nelaimė.

Į Astravo AE reaktorių pradės krauti branduolinį kurą

Branduolinis kuras į Astravo atominės elektrinės pirmąjį reaktorių bus pradėtas krauti rugpjūčio mėnesį, pranešė Baltarusijos ambasadorius Rusijoje. „Mes manome, kad rugpjūtį pradėsime krauti kurą į pirmąjį reaktorių. Po to reaktorius bus fiziškai įjungtas, o vėliau įvyks jo energetinis įjungimas“, – Baltarusijos valstybei naujienų agentūrai „Belta“ sakė Vladimiras Semaška.
2020-06-30

Lietuvoje pradėtos dalinti jodo tabletes: žmonėms aiškinama, kaip jas vartoti

Ruošiantis galimai nelaimei Astravo atominėje elektrinėje, Lietuvoje pradėta dalinti jodo tabletes. Pirmieji jas gavo nuo Astravo atominės jėgainės vos per 30 kilometrų įsikūrę Kalvelių kaimo gyventojai. Artimiausiais mėnesiais visoje šalyje bus išdalinta net keturi milijonai kalio jodido vienetų. Lietuva stiprina ir branduolinio monstro Baltarusijoje stebėseną. Planuojama sekti vandens kokybę Neryje ir įdiegti radiacijos daviklius pasienyje.

Nausėda prašo vienybės Astravo klausimu: būkime kaip vienas kumštis

Nesibaigiant ginčams dėl Astravo atominės elektrinės (AE), prezidentas Gitanas Nausėda premjero ir ministrų prašo būti vieningiems ir turėti bendrą poziciją šiuo klausimu. Nors Energetikos ministerijos suderėtas Baltijos šalių susitarimas dėl Astravo AE elektros energijos susilaukė ir užsienio reikalų ministro kritikos strėlių, dabar Vyriausybės nariai unisonu tvirtina, kad dirbs kaip vienas kumštis, o jų svarbiausias tikslas – Lietuvos interesus įgyvendinantis susitarimas su kaimynais.

Landsbergio kritika Latvijai: išduoti Lietuvą yra tokia duobė, iš kurios latviai niekada neišlips

Profesorius Vytautas Landsbergis kritiškai vertina Baltijos šalių susitarimą dėl Astravo atominės elektrinės. Tai, ką Latvijos užsienio reikalų ministras pavadino kompromisu, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas įvardija kaip Lietuvos kapituliaciją. V. Landsbergis negaili aštrių žodžių Latvijos valdžiai, kuri, anot profesoriaus, išduoda Lietuvą.

„Litgrid“: Lietuvos kelias į Astravo elektros boikotą – diplomatija

Lietuvoje kilus diskusijoms, kaip užtikrinti kad Astravo atominės elektrinės (AE) elektra nepatektų į Lietuvos rinką, bendrovė „Litgrid“ teigia, jog laukimas Lietuvai nenaudingas, o derybose su Latvija ir Estija padės ne spaudimas, bet diplomatija.
2020-06-17

Astravo atominę gali įjungti jau rugpjūtį: įspėjama nesusigundyti pigia elektra

Lietuvos ir Latvijos ministrai pykstasi dėl baltarusiškos elektros. Latviai nori uždirbti ir spaudžia lietuvius neprieštarauti, kad Astravo elektra patektų į Baltijos rinką, tuo metu ministras Linas Linkevičius ragina latvius atsikvošėti ir nesusigundyti pigia elektra. Ministras perspėja, kad ateityje už ją gali tekti sumokėti brangią politinę kainą. Anti-astraviečiai vis garsiau reikalauja energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną trauktis iš derybų, tačiau prezidentas Nausėda jį toliau remia.

Virbickas: Baltijos šalims būtina išsaugoti vienybę energetikoje

Baltijos šalys, tęsdamos derybas dėl prekybos elektra su trečiosiomis šalimis, privalo išsaugoti vienybę ir negalima leisti, kad nesutarimai kliudytų trijų šalių elektros tinklų sinchronizavimui su žemynine Europa, sako elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas.
2020-06-12

Lietuva pasirašys sutartį su Baltarusija dėl pranešimo apie branduolinę avariją

Lietuva planuoja šį mėnesį pasirašyti su Baltarusija susitarimą dėl ankstyvojo pranešimo apie branduolines avarijas, BNS antradienį patvirtino Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI).  Inspekcijos viršininkas Michailas Demčenka antradienį BNS teigė, kad ne vienus metus derintas susitarimas nepakeis kritiško Lietuvos požiūrio į Astravo AE, tačiau yra svarbus Lietuvos piliečių saugumui užtikrinti.
2020-05-12

Minskas: Lietuvos pozicija dėl Astravo AE – vien tik politinė

Lietuvos pozicija dėl Astravo atominės elektrinės statybos – vien tik politinė, pareiškė Baltarusijos energetikos viceministras. „Pozicijoje, kurią Lietuva šiandien užėmė Baltarusijos AE atžvilgiu, ją motyvuodama terminais „grėsmė“, „branduolinis saugumas ", išskyrus politiką nieko nėra“, – per trumpą spaudos konferenciją sakė Michailas Michadiukas. Jo teigimu, nemažai ES šalių pasirinko branduolinės jėgainės projektą, panašų įgyvendinamą Baltarusijoje.

Seimas įpareigojo Vyriausybę rūpintis, kad elektra iš Astravo nepatektų į Lietuvą

Seimas įpareigojo Vyriausybę dar aktyviau rūpintis, kad Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) elektra nepatektų į Lietuvą.  Seimas antradienį pritarė rezoliucijos „Dėl energetinės nepriklausomybės ir Astravo branduolinės elektrinės keliamos grėsmės“ projekto svarstymui: už balsavo 82 Seimo nariai, o susilaikė 4.    Konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad šiuo dokumentu pasauliui būtų parodyta, kad Lietuva neketina atsisakyti pozicijos dėl Astravo AE sau...

Seimas nepritarė projekto svarstymui dėl Astravo atominės elektrinės

Seimas atsisakė įpareigoti Vyriausybę dar aktyviau rūpintis, kad Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) elektra nepatektų į Lietuvą.  Seimas antradienį po pateikimo nepritarė rezoliucijos „Dėl energetinės nepriklausomybės ir Astravo branduolinės elektrinės keliamos grėsmės“ projekto svarstymui: už balsavo 43 Seimo nariai, prieš –  21, o susilaikė 42.   Konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad šiuo dokumentu pasauliui būtų parodyta, kad Lietuva neketi...
2020-04-28

Lietuva tikisi, kad Baltijos šalys galutinai sutars nepirkti Astravo AE elektros

Lietuva tikisi, kad trys Baltijos šalys netrukus pasirašys susitarimą, numatantį iki 2026 metų, kai jų tinklai bus sinchronizuoti su Europa, neįsileisti Astravo atominės elektrinės (AE) pagamintos elektros. Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas tikisi, kad  svarbų vaidmenį pasirašant dokumentą atliks Europos Komisija.  „Galima sakyti, kad šios derybos pabaigtos ir kitas etapas – užbaigti pasirašymo procedūras.
2020-04-24

Landsbergis apie Astravą: guostis, kad dar nežuvome – naivu

Vytautas Landsbergis tvirtina, kad Astravo atominės elektrinės (AE) statyba prie pat Vilniaus yra pasityčiojimas iš Lietuvos. Profesoriaus nuomone, šalis toliau turi aktyviai priešintis elektrinei, tačiau šalies valdžia turėtų pasiruošti ir blogiausiam scenarijui.

Prezidentas pasirašė pataisas dėl ribojimų Astravo AE elektrai

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė jo pasiūlytus ir Seimo priimtus įstatymų pakeitimus, kuriais imamasi papildomų priemonių užkirsti kelią Astravo atominės (AE) elektrinės elektros patekimui į Lietuvą, pranešė Prezidentūra.  G. Nausėdos teigimu, įstatymų pataisos suteiks valstybės institucijoms papildomų įrankių apsisaugoti nuo nesaugiose atominėse elektrinėse pagamintos elektros pardavimo Lietuvoje.

Estijos deleguota komisarė: ES gali suteikti paramą Astravo AE, kad ji veiktų saugiai

Į energetikos eurokomisarus deleguojama Estijos politikė Kadri Simson pareiškė, kad Europos Sąjunga galėtų suteikti finansinę paramą Astravo atominei elektrinei, siekiant užtikrinti didesnį jos saugumą.  Per klausymus Europos Parlamente ji sakė žinanti, kad „Astravo branduolinės elektrinės statyba yra labai svarbus politinis klausimas visiems lietuviams“, nes jėgainė statoma netoli sostinės Vilniaus.
2019-10-03

Edgaras Geda. Po 2 valandų radiacinis debesis pasiektų Lietuvą

Lietuvoje jau 2 dienas vyksta pasiruošimo pratybos, jeigu Astravo atominėje elektrinėje įvyktų branduolinis arba radiologinis incidentas.  Kaip turėtų elgtis Lietuvoje gyvenantys žmonės kilus avarijai, pasakoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento civilinės saugos skyriaus viršininkas Edgaras Geda. Kaip žmonės gali suprasti, kad Astravo atominėje elektrinėje įvyko avarija?  Perspėjimo būdai yra keli.

Ruošiamasi „Astravo pratyboms“: bus mokomasi evakuoti gyventojus, tikrinama perspėjimo sistema

Per radiacinės saugos pratybas spalio pradžioje pareigūnai mokysis reaguoti į incidentą Baltarusijoje esančioje Astravo atominėje elektrinėje. Per šiuos mokymus bus treniruojamasi evakuoti pietryčių Lietuvos gyventojus, visoje šalyje tikrinama žmonių perspėjimo sistema. Pratybos vyks spalio 1 – 4 dienomis, tačiau nesutarus dėl jų scenarijaus su Vilniaus miesto savivaldybe, sostinės pareigūnai mokymuose nedalyvaus ir bus tik stebėtojai.

Lietuviai jaučia Astravo AE grėsmę – iš lentynų šluoja vieną vaistą

Lietuvių saugumu, kai rudenį pradės veikti priet mūsų sienų statoma Astravo atominė elektrinė, jau susirūpino ir Vyriausybė. Černobylio pragarą menantys lietuviai šluoja iš vaistinių po dešimt eurų kainuojančias jodo tabletes. Tuo tarpu Vyriausybė žada jomis aprūpinti kiekvieną šalies gyventoją, tik kol kas nežino, iš kur tam gauti beveik milijoną eurų. Jodo tabletės branduolinės katastrofos atveju naudojamos siekiant apsaugoti organizmą nuo vėžį sukeliančio radioaktyviojo jodo.
Į viršų