• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaltinimą Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus byloje palaikęs prokuroras nuosprendžio dėl beveik dvigubai mažesnės bausmės neskųs. Jis sako sutinkantis su teismo motyvais.

Kaltinimą Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus byloje palaikęs prokuroras nuosprendžio dėl beveik dvigubai mažesnės bausmės neskųs. Jis sako sutinkantis su teismo motyvais.

REKLAMA

„Įvertinęs teismo argumentus, aš kaip prokuroras, apeliacinio skundo neteiksiu. Dėl visų kaltinime nurodytų aplinkybių (M. Sinkevičius - ELTA) pripažintas kaltu“, – Eltai antradienį sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.

Pagal nustatytą tvarką nuosprendį dar gali apskųsti aukštesnysis prokuroras, Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius. Su V. Guliavičiumi Eltai nepavyko susisiekti.

M. Sinkevičiaus advokatas Arūnas Petrauskas Eltai sakė, kad nuosprendis bus apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui, prašant klientą visiškai išteisinti.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad gegužės 27 dieną Kauno apygardos teismas Jonavos merą M. Sinkevičių pripažino kaltu byloje dėl piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis. Šalys šį nuosprendį gali apskųsti per 20 dienų.

REKLAMA

Politikas nuteistas dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo, jam skirta 12,5 tūkst. eurų baudą, trejiems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

Prokuroras D. Valkavičius siūlė teismui skirti beveik dvigubai griežtesnę bausmę – 30 tūkstančių eurų dydžio baudą, o teisę būti išrinktam ir paskirtam į savivaldybės ar valstybės institucijų renkamas, skiriamas pareigas atėmimą skirti penkerių metų laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno apygardos teismas teigė, kad bausmė skirta mažesnė todėl, kad nuteistasis atlygino žalą, anksčiau nebuvo teistas, charakterizuojamas teigiamai, augina du mažamečius vaikus, dirba ir gauna pajamas. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1 tūkst. 487 eurų turtinės žalos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras D. Valkavičius, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.

Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas. Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

REKLAMA

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Kažkur jau girdeta - aš nekaltas, aplinka kalta, aišku kaip biednas žmogelis kad ir meras ar savivaldybes tarybos narys nesusigundys papildomais pinigeliais, jei juos laisvai be pastangu gali sau pasiimti... o dabar seimunai net iteisino jiems gauti papildomas lešas, nebereikia net čekiuku rinkti, tikra turtinga geroves valstybe...
Sukcius
Nebauskit labai to ubagelio vargsas net teliko neturejo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų