• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisme išnagrinėtas tinklaraštininko Skirmanto Malinausko ir buvusio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) viceprezidento Arūno Pukelio (pravarde Švinius) konfliktas.

Teisme išnagrinėtas tinklaraštininko Skirmanto Malinausko ir buvusio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) viceprezidento Arūno Pukelio (pravarde Švinius) konfliktas.

REKLAMA

S. Malinauskas kreipėsi į teismą dėl A. Pukelio viešai paskleistų teiginių, kurie, anot ieškovo, neatitinka tikrovės ir jį žemina.

Iš A. Pukelio S. Malinauskas siekė priteisti patirtą neturtinę žalą, kurią sudaro 1 euras. Taip pat teismo prašyta, kad atsakovas padengtų S. Malinausko patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas sprendimą byloje paskelbė šį antradienį. Nuspręsta S. Malinausko ieškinį atmesti.

Teismas nustatė, kad ne A. Pukelis, o jo advokatas kreipėsi į 11 žiniasklaidos priemonių, kurioms pateikė teisme ginčytus teiginius.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent tai ir tapo pagrindiniu motyvu atmesti S. Malinausko ieškinį, nes, teismo vertinimu, šioje byloje buvo nurodytas ne tas atsakovas.

REKLAMA

Teismas įpareigojo ieškovą atlyginti A. Pukelio patirtas išlaidas advokatams, kurios siekia 3,1 tūkst. eurų.

Konfliktas viešoje erdvėje

Bylos duomenimis, ieškovas S. Malinauskas 2021 m. vasario 3 d. dalyvavo visuomenės informavimo priemonės rengiamoje laidoje. Joje buvo aptariama S. Malinausko veikla, kurią jis vykdo kaip tinklaraštininkas ir nepriklausomas socialinės platformos „YouTube“ kūrėjas.

Minėtoje visuomenės informavimo priemonės laidoje buvo diskutuojama daugeliu temų, iš kurių viena buvo civiliniai ginčai, kurie yra nagrinėjami tarp S. Malinausko ir A. Pukelio. Taip pat kiti teisiniai procesai, kurie vyksta tarp šalių. Ieškovas juos tiksliai bei trumpai pakomentavo, kartu pateikdamas tikslius duomenis ir jų niekaip neiškraipydamas.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, po internetinės laidos pasirodymo, 2021 m. vasario 4 d. atsakovo A. Pukelio vardu buvo išplatintas pranešimas Lietuvos žiniasklaidos priemonių redaktoriams.

Jame buvo teigiama, jog neva minėto interviu metu, S. Malinauskas paskleidė netikslią ir neteisingą informaciją. Neva jis A. Pukelio atžvilgiu naudoja informacinį smurtą, nurodant, kad interviu metu, buvo siekiama veikti iš anksto nagrinėjamas civilines bylas bei jose priimamus sprendimus.

Ieškovas S. Malinauskas dėl žemiau nurodomų teisinių argumentų bei motyvų, taip pat objektyvių duomenų, mano, jog buvo pažeista jo garbė bei orumas, kadangi apie jį bei jo vykdomą veiklą socialinėje platformoje „YouTube“, buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informacija bei duomenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Pukelio vardu buvo išplatintas toks pranešimas: „S. Malinauskas sąmoningai viešai skelbia netikslią ir neteisingą informaciją apie vykstančius teismo procesus: klaidingai įvardija ieškinių skaičių, reiškiamų reikalavimų esmę, nutyli apie eilę nagrinėjamose bylose jau priimtų S. Malinauskui nepalankių procesinių sprendimų ir t.t. Ieškinius šiose bylose mano Klientas pareiškė gindamasis savo konstitucines teises ir gindamasis nuo informacinio smurto – sistemingo tikrovės neatitinkančios, manipuliatyviai iškraipytos bei sufabrikuotos informacijos apie Klientą kūrimo, viešo skelbimo komerciniais tikslais, o taip pat nuo nekontroliuojamo tokios informacijos platinimo.“

REKLAMA

S. Malinausko ir jo advokato Karolio Rugio teigimu, šie teiginiai neatitinka tikrovės ir pažemino ieškovo garbę bei orumą.

Pakenkė reputacijai

Šiame teisme šiuo metu nagrinėjama dar viena byla dėl žeminančių ir reputacijai kenkiančių teiginių. Tik joje ieškovas yra A. Pukelis, o atsakovas – S. Malinauskas. A. Pukelio pareikšto ieškinio suma – 112 tūkst. 200 eurų.

A. Pukelis anksčiau teigė, kad prieš kurį laiką žurnalistu dirbusio S. Malinausko teiginiai jį nepagrįstai žemina ir juodina, kenkia jo reputacijai bei skaudina jo artimuosius. 

REKLAMA

„Skirmantas Malinauskas, ilgą laiką pats buvęs profesionaliu žurnalistu ir puikiai išmanydamas informacijos kūrimo, paskleidimo ir poveikio visuomenei principus, pusę metų manipuliuodamas pramanais apie mane, sukūrė vieną daugiausiai Lietuvoje uždirbančių naujosios žiniasklaidos kanalų, naudojasi visomis žiniasklaidos teisėmis ir privilegijomis, bet ignoruoja bet kokias tradicinės žiniasklaidos pareigas“, – teigia jis. 

Praeityje teistas Tauragės verslininkas A.Pukelis, pravarde Švinius, LFF viceprezidentu buvo išrinktas pernai balandį. Tuomet jo paskyrimas kėlė diskusijas futbolo bendruomenėje. Šį postą jis užėmė iki 2020-ųjų lapkričio, kai nusprendė nekelti savo kandidatūros dar vienai kadencijai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau A. Pukelis ir toliau išliko LFF Vykdomojo komiteto nariu ir Ekonomikos komiteto pirmininku, jis taip pat vadovauja Tauragės apskrities futbolo federacijai. 

Tuo metu S. Malinauskas iki 2017 metų dirbo žurnalistu, vėliau beveik trejus metus jis užėmė premjero Sauliaus Skvernelio patarėjo kovos su korupcija, ryšių su parlamentu ir strateginės komunikacijos klausimais. 

Palikęs ministro pirmininko komandą S. Malinauskas pradėjo kurti turinį socialiniuose tinkluose ir šiuo metu sutelktinio finansavimo platformoje „Patreon“ yra daugiausiai uždirbantis ir vienas populiariausių lietuviško turinio kūrėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų