tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį ir juo paskirtą realią daugiau nei dvejų metų laisvės atėmimo bausmę už prekybą poveikiu nuteistam advokatui Aivarui Surbliui.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį ir juo paskirtą realią daugiau nei dvejų metų laisvės atėmimo bausmę už prekybą poveikiu nuteistam advokatui Aivarui Surbliui.

REKLAMA

Po šio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo, nuteistasis bus pasiųstas atlikti teismo paskirtos bausmės. 

„Visi apeliaciniai skundai atmesti“, – BNS informavo teismo atstovė Venta Valčackienė. Nuosprendį buvo apsundęs ne tik A. Surblys, bet ir prokuratūra, ji skundėsi dėl susiaurinto kaltinimo.

A. Surblys kalėti nuteistas vienoje iš galimos korupcijos teisinėje sistemoje bylų.

Joje rašoma, kad 2017 metų gruodį, Klaipėdos rajone esančiame restorane, advokatas iš Vilniaus Drąsutis Zagreckas, veikdamas Arijaus Skopo naudai ir interesais, tiesiogiai pasiūlė ir davė 10 tūkst. eurų advokatui A. Surbliui, o šis pinigus priėmė, pažadėjęs paveikti Klaipėdos apygardos teismo teisėjus.

Teisėsauga mano, kad kyšiu siekta papirkti tris tuometinius Klaipėdos apygardos teismo teisėjus, kad jie apeliacine tvarka nagrinėdami baudžiamąją bylą priimtų A. Skopui palankų sprendimą – netenkintų jo buvusios draugės Amandos Petrauskaitės apeliacinio skundo dalies ir paliktų nepakeistą teismo nuosprendį 836,4 tūkst. litų, 303,1 tūkst. eurų ir 19 tūkst. 740 Didžiosios Britanijos svarų grąžinti šiuos pinigus A. Skopui. Šie pinigai buvo rasti per kratą Vilniuje, tuometiniame poros bute. 

REKLAMA

A. Surblys savo kaltės nepripažino nei Panevėžio apygardos teisme, nei Lietuvos apeliaciniame teisme ir prašė jį išteisinti, tikino, kad D. Zagreckas jo neprašė, su juo nesitarė ir jis jam nežadėjo paveikti Klaipėdos apygardos teismo teisėjų.

REKLAMA

Panevėžio apygardos teismas kovą šiemet kovą A. Surblį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu ir skyrė jam realią dvejų metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendyje teismas akcentavo, kad padaryta veika priskiriama sunkių nusikaltimų kategorijai, nusikaltimas tyčinis, baigtas ir padarytas siekiant savanaudiškų tikslų.

A. Surblys nuo 2021 metų yra laikinai išbrauktas iš advokatų sąrašų, jis nepraktikuojantis advokatas.

Nuteistasis ir jo advokatas Apeliacinio teismo prašė priimti išteisinamąjį nuosprendį arba skirti švelnesnę bausmę, nei numatyta įstatyme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų