Tradiciškai ministrą įvairiausio plauko klausimais apipylė Seimo narys Dainius Kepenis. Tarp jų – ne tik klausimai apie COVIS-19 vakcinų šalutinius poveikius ir pradėtą tyrimą dėl utilizavimą, bet ir pasiteiravimas, ar SAM vadovas neketina atsistatydinti.
„Girdžiu, kaip prezidentas pagyrė mūsų prokurorę, kuri iškart pradėjo tyrimą dėl vakcinų utilizavimo, kur jūs taip pat dalyvavote tame procese ir galbūt turėsite įdomių atsakymų.
Ir dar vienas klausimas – prezidentas dabar žada peržiūrėti ministrų sąrašą, ar jūs pasirengęs į visus šiuos klausimus atsakyti prezidentui, o gal norite iš karto atsistatydinti?“ – klausė Seimo narys.
Teigia, kad su vakcinų utilizavimo problema susiduria visos šalys
A. Dulkys ramiu tonu patikino, kad neabejotinai pateiks visus būtinus atsakymus.
„Jūsų klausimas dėl prokuratūros – gruodžio mėnesį viename leidinyje buvo paskelbtas straipsnis, Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį yrimą, mes bendradarbiavome, pateikėme visus atsakymus, visą reikalingą informaciją, tas ikiteisminis tyrimas buvo baigtas. Matyt, tos informacijos užteko.
Dabar iš viešos erdvės žinoma, kad yra daromas dar kitas tyrimas, jo metu taip pat bendradarbiausime teiksime visą informaciją ir išsklaidysime visas abejones, jei dar kažkam tokių yra“, – komentavo jis.
Portalas tv3.lt primena, kad Generalinė prokurorė Nida Grunskienė trečiadienį nurodė pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti, ar perkant itin didelį COVID-19 vakcinų kiekį koronaviruso pandemijos įkarštyje ir vėliau dalį jų utilizuojant nepanaudojus, nepadaryta nusikalstama veika.
„Utilizavimo procesas vyksta visoje Europos Sąjungoje ir visos šalys, deja, turi perteklinių vakcinų utilizavimo problemą“, – sakė A. Dulkys.
Ministras gi tvirtino, kad su vakcinų utilizavimo problema susiduria visos valstybės.
„Vakcinų utilizavimas yra labai normalus ir svarbus procesas, kaip ir visi vaistiniai preparatai pagal visas taisykles turi būti nedelsiant utilizuojami, kad net ir per klaidą nepakliūtų pacientams.
Utilizavimo procesas vyksta visoje Europos Sąjungoje ir visos šalys, deja, turi perteklinių vakcinų utilizavimo problemą, apie ką ir kalbame apie pandemijos sutartį, kaip svarbu, kad vakcinos pasiektų visas šalis, ne tik Europą. Taigi atsakysiu į visus klausimus, kuriuos reikės“, – aiškino A. Dulkys.
Tuo metu į klausimą apie atsistatydinimą ministras konkrečiai neatsakė:
„Ministrų ateitį būsimas prezidentas tikrai nuspręs su mūsų šalies Vyriausybės vadove ir tikiu, kad priims Lietuvai geriausius sprendimus. O kokius priims, tokius ir gerbsiu.“
Išsakė nuogąstavimus dėl ateities pandemijų valdymo sutarties
Dėl PSO ruošiamo susitarimo dėl ateities pandemijų valdymo ministras sulaukė klausimo iš darbiečio Aido Gedvilo.
„Netylant kalboms ir visuomenei toliau nerimaujant dėl pandeminės PSO sutarties ir tarptautinių sveikatos taisyklių, dar labiau pasėto nerimo po praeito posėdžio, kai neatsakėte į mano klausimus, tikiuosi tikslesnių atsakymų. Šiuo metu yra skelbiama kovo 13 d. šių dokumentų variantai, prašyčiau atsakyti, ar tas tekstas, kuris prieinamas, yra galutinis. Jei ne, ar būtų galima gauti paskutinę redakciją? Kokius pasiūlymus šiems dokumentams Lietuva yra pateikusi, kas iš šios Vyriausybės bus įgaliotas pasirašyti šią sutartį? Ar prieš pasirašymą bus pristatyta Seimui ir visuomenei?“ – teiravosi jis posėdžio metu.
„Ministrų ateitį būsimas prezidentas tikrai nuspręs su mūsų šalies Vyriausybės vadove ir tikiu, kad priims Lietuvai geriausius sprendimus. O kokius priims, tokius ir gerbsiu“, – sakė A. Dulkys.
Sveikatos apsaugos ministras sutiko, kad šis klausimas svarbus, tačiau teigė dėl tam tikrų dalykų pats negalintis pateikti daugiau detalių.
„Palaikau, kad šiuo klausimu informacijos būtų daugiau. Ne, dar sutarties galutinio teksto nėra. Žinau, kad pastarosiomis dienomis buvo šviežiai patiektas naujas sutarties teksto projektas, žinau, kad gegužės 23 d. dar renkasi derybinė grupė dėl to.
Tikrai nereikia nuogąstauti, kad bus padaryta kažkas neatsakingo, nes PSO asamblėjoje mėnesio pabaigoje tikrai jokios sutartys nebus pasirašomos kas bus darbotvarkėje – ar bus diskusijos tęsinys, ar bus sutarta konsensusu dėl kažkokių esminių sutarties punktų, šiandien dar nėra žinoma, net aš dar šito nežinau“, – dėstė ministras.
Dulkys: nėra jokios kalbos apie privalomumus
Jo aiškinimu, jei tokia sutartis jau pasiektų Asamblėjos etapą, pirmu etapu būtų įgaliojimai sveikatos apsaugos ministrui.
„Toliau prasidėtų pagal įstatymus būtų ratifikavimo procesas, diskusija parlamente ir visi kiti etapai. (...) Dėl mūsų teiktų pasiūlymų – jie vis nukreipti į tai, kad būtų kuo geriau sukoordinuota valdant ateities pandemijas visa ne tik vakcinų, bet visų vaistinių preparatų pasiekiamumas visose šalyse. (...)
Ir tikrai ten nėra jokios kalbos apie privalomumus, kad mes atsisakome savo nacionalinės sveikatos politikos, nebeturėsime savo balso. Kalba yra ne apie tai ir Lietuva, be abejo, tokių dalykų nepalaikytų“, – tvirtino A. Dulkys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Reikia atsakyti už blogus darbus
Sumokėti už paliktą bardaką
Grąžinti visus sumokėtus algo pinigus, nes jis jos nevertas
Taip pat už sugriautą sistemą 10 metų kalėjimo
Tada kiti atėję tokio šūdo nepaliks