• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas­met šim­tams žmo­nių Ka­lė­das ap­tem­do eis­mo įvy­kiai ke­liuo­se, tur­to va­gys­tės ar pi­rotech­ni­kos su­kel­tos ne­lai­mės.

REKLAMA
REKLAMA

Drau­di­mo bend­ro­vė su­skai­čia­vo, kad Kū­čių iš­va­ka­rė­se, gruo­džio 23 d., eis­mo įvy­kių ša­lies ke­liuo­se pa­dau­gė­ja vidutiniš­kai 40 pro­c., pa­ly­gin­ti su vi­du­ti­niu vie­nos die­nos įvy­kių skai­čiu­mi gruo­džio mė­ne­sį. To­kie duo­me­nys gau­ti išanaliza­vus 2008–2010 m. bend­ro­vė­je už­re­gist­ruo­tų eis­mo įvy­kių sta­tis­ti­ką.

REKLAMA

„Prieš šven­tes įpras­tą gy­ve­ni­mo rit­mą už­griū­va pa­pil­do­mi rū­pes­čiai, daug dau­giau ten­ka va­ži­nė­ti au­to­mo­bi­liu, to­dėl itin pa­di­dė­ja eis­mo in­ten­sy­vu­mas. Ri­zi­ką pa­kliū­ti į eis­mo įvy­kį di­di­na vai­ruo­to­jų min­tys, ku­rios nuo si­tua­ci­jos ke­ly­je lin­ku­sios nu­kryp­ti į šven­ti­nio val­gia­raš­čio ar do­va­nų pla­na­vi­mą“, – sa­ko iš vie­nos drau­di­mo bend­ro­vių va­do­vas Ernes­tas Go­lian­čik.

REKLAMA
REKLAMA

Drau­di­mo spe­cia­lis­tas pa­ta­ria: no­rint su­ma­žin­ti eis­mo įvy­kių pa­vo­jų prieš šven­tes, rei­kia kruopš­čiai su­pla­nuo­ti kelionių marš­ru­tus, veng­ti leis­tis ieš­ko­ti do­va­nų pi­ko va­lan­do­mis, ne­sku­bė­ti, ne­si­blaš­ky­ti, steng­tis vai­ruo­ti ra­miai ir ati­džiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pa­dau­gė­ja va­gys­čių

Drau­di­mo bend­ro­vės at­sto­vai įspė­ja, kad per Ka­lė­das pa­di­dė­ja ir va­gys­čių iš pri­va­čių na­mų bei bu­tų ti­ki­my­bė. Ka­lė­dų die­no­mis pri­va­taus tur­to va­gys­čių pa­dau­gė­ja maž­daug 30 pro­c., pa­ly­gin­ti su įpras­tais sa­vait­ga­liais.

REKLAMA

„Per Ka­lė­das daž­na šei­ma iš­va­žiuo­ja ke­lias die­nas ir su­da­ro tin­ka­mas są­ly­gas il­ga­pirš­čiams api­plėš­ti būs­tą. Ten­ka kons­ta­tuo­ti, kad di­džiau­sios me­tų šven­tės yra dar­by­me­tis va­gims“, – sa­ko drau­di­mo bend­ro­vės va­do­vė Gied­rė Vitkaus­kie­nė.

REKLAMA

Spe­cia­lis­tės tei­gi­mu, efek­ty­vių bū­dų, kaip per šven­tes ap­sau­go­ti sa­vo na­mus, pra­ktiš­kai nė­ra. Vis dėl­to bent iš da­lies su­ma­žin­ti ri­zi­ką ga­li­ma pa­pra­šius kai­my­nų at­kreip­ti dė­me­sį į jū­sų be prie­žiū­ros pa­lik­tą būs­tą, o pa­ste­bė­jus pa­vo­jų nedel­siant skam­bin­ti bend­ruo­ju pa­gal­bos te­le­fo­nu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pa­vo­jin­ga puoš­me­na

Nors drau­di­mo bend­ro­vės yra už­fik­sa­vu­sios pa­ly­gin­ti ne­daug at­ve­jų, kai nuo šven­ti­nių fe­jer­ver­kų nu­ken­tė­jo žmo­nės ir jų tur­tas, vis dėl­to spe­cia­lis­tai pa­ta­ria neig­no­ruo­ti šio su Nau­jų­jų me­tų su­ti­ki­mu su­si­ju­sio pa­vo­jaus.

Spe­cia­lis­tai įspė­ja, kad ne­rū­pes­tin­gai nau­do­ja­mi fe­jer­ver­kai ir ki­ta pi­ro­tech­ni­ka ga­li baig­tis rim­tais kū­no su­ža­lo­ji­mais ar gais­rais, to­dėl šio­mis šven­čių puoš­me­no­mis rei­kė­tų nau­do­tis tiks­liai taip, kaip nu­ro­dy­ta inst­ruk­ci­jo­se, veng­ti įsi­gy­ti fe­jer­ver­kų iš ne­ser­ti­fi­kuo­tų pla­tin­to­jų, svar­biau­sia ne­leis­ti nau­do­ti pi­ro­tech­ni­kos ne­blai­viems as­me­nims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų