Šventę Biržų ligoninėje tiria policija: rūsyje vadovą sveikino būrys žmonių

Biržų ligoninės rūsyje gydytojai ir savivaldybės atstovai prie vaišių stalo susirinko pasveikinti ilgamečio gydytojo jubiliejaus proga, pranešė Lryto televizija. Dabar Biržų mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė 15min dėl situacijos apgailestavo bei vadino tai gera pamoka.

Kai prieš daugiau nei savaitę vyko susibūrimas, ligoninės vadovas Petras Bimba situaciją Lryto televizijai komentavo taip: „Čia nebuvo jubiliejinė šventė, bet pasveikinimas garsaus daktaro jubiliejaus proga. Daktaras atidirbęs ligoninėje daugiau kaip 50 metų, yra nusipelnęs Lietuvos mokslų daktaras.“

Pranešta, kad be gydymo įstaigos darbuotojų, gydytojų bei slaugytojų, pasveikinti gydytojo atvyko ir savivaldybės atstovai – Biržų savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė bei Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Kęstutis Knizikevičius.

Įvykį tiria ir policija. Už karantino nesilaikymą gali grėsti bauda nuo 500 iki pusantro tūkstančio eurų.

Bilotaitė: „Reikalavimai bendrauti tik vieno namų ūkio rate tebegalioja“

Judėjimo ribojimas tarp savivaldybių nebus pratęstas ir nustos galioti naktį iš antradienio į trečiadienį, tačiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė priminė, kad reikalavimai bendrauti tik vieno namų ūkio rate vis dar galioja.

„Nuo rytojaus nebegalioja judėjimo ribojimai tarp savivaldybių.

Tačiau reikalavimai bendrauti tik vieno namų ūkio rate tebegalioja. Tad labai svarbu vengti kontaktų ir saugoti labiausiai pažeidžiamus mūsų visuomenės narius.

Vien šį šventinį savaitgalį užtikrindami judėjimo apribojimų kontrolę dirbo apie 3 tūkstančius policijos pareigūnų, jiems talkino šauliai, karo policija, Viešojo saugumo tarnyba ir kiti partneriai. Dalis šių žmonių neturėjo galimybės susėsti su šeima prie velykinio stalo.

Todėl norėčiau dar kartą jiems visiems padėkoti už darbą ypatingai svarbiu Lietuvai laikotarpiu. Sekmadienį, kartu su Policijos generaliniu komisaru, lankėmės keliuose kontrolės postuose, akivaizdu, kad didžioji dalis žmonių važiavo turėdami tam priežastį ir pasirūpinę reikiamais dokumentais, vis tik buvo apsukta virš 1700 transporto priemonių, nubausti 136 asmenys.

REKLAMA

Tikiuosi, kad griežta judėjimo kontrolė šventiniu laikotarpiu padės mums išlaikyti stabilius sergamumo rodiklius ir pamažu judėti link didesnių atlaisvinimų.

Džiaugiuosi galėdama pasidalinti gera žinia, kad jau šią savaitę bus pradėtos skiepyti didelės grupės žmonių, tarp jų ir pareigūnai, dirbantys kontaktinį darbą ir padedantys užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi.

Kaip jau pranešė sveikatos apsaugos ministras, šią savaitę Lietuvą pasieks dar 85 tūkst. vakcinos nuo Covid-19 vienetų. Taigi skiepijimo tempai didės, o tai padės greičiau grįžti į mums įprastą kasdienybę su mažiau apribojimų ir daugiau saugumo nuo koronaviruso“, – rašė ministrė.

Judėjimo ribojimas tarp savivaldybių nebus pratęstas – ministras

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad judėjimo ribojimas tarp savivaldybių nebus pratęstas ir nustos galioti naktį iš antradienio į trečiadienį, apie tai pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Nuo vidurnakčio, nuo septintos dienos, yra atveriamas judėjimas tarp visų savivaldybių“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė ministras.

Draudimas keliauti tarp šalies savivaldybių įvestas gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos jis liko galioti savivaldybėse, kur blogiausia epidemiologinė situacija. 

Tačiau nuo kovo 27-osios draudimas judėti tarp šalies savivaldybių grąžintas, išimtis padaryta žiedinėms savivaldybėms.

Vyriausybė teigė, kad taip prieš Velykas siekta stabdyti COVID-19 plitimą.

„Šis ribojimas buvo grąžintas ribotam laikui, per Velykas, raginome likti namuose ir tikrai ačiū visiems, kurie susilaikėte nuo nebūtinų kelionių. Taigi, Vyriausybė priėmė sprendimą šio ribojimo nebetęsti“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pasak jo, toliau pandemijos valdymui planuojama pasitelkti testavimą ir vakcinavimą bei tikimasi visuomenės sąmoningumo.

Visuotinis karantinas Lietuvoje galioja iki balandžio 30-osios, jis įvestas pernai lapkričio 7-ąją.

A. Dulkio teigimu, šiuo metu situacija „nėra gerėjanti“: auga naujų atvejų skaičius ir teigiamų tyrimų dalis.

Ministro teigimu, nerimą kelia ir tai, kad daugėja teigiamų atvejų tarp simptomus jaučiančių žmonių bei situacija ligoninėse, kur gydoma jau beveik tūkstantis žmonių. Sudėtingiausia situacija Vilniuje, ji blogėja ir Kaune.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2021-04-06 18:28:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir užsidarykit tam Vilniui kartu su 141 asilu storašikniu.
Atsakyti
-5

T
Teta
2021-04-06 18:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau taip visur perlenkia lazdą , kad jau ir kvėpuoti tuoj uždraus. Nei jubiliejų nei laidotuvių.
Atsakyti
-3

V
Vinis
2021-04-06 18:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau mirtį negu tam pragare gyventi ypač kaip valdo padurkiniu nukvakusiu bobišius seimas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų