Dulkio žinia prieš šventes: pasiekėme naują rekordą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį vakare pasidalijo džiugia žinia.

Klaida nepažystamas video

Kaip socialinėje paskyroje rašė ministras, Lietuvoje pasiektas vakcinavimo rekordas.

„Jei į Google įvesime 20 000, mūsų ekraną užpildys įrašai ir nuorodos apie Žiulio Verno romano herojaus kapitono Nemo keliones po vandeniu. Konkuruoti sunku, suprantu, kad Google neįtikinsiu, tačiau šią savaitę 20 000 mums reiškia kai ką kitą – pasiekėme vienos dienos vakcinavimo rekordą – daugiau nei 20 000 vakcinos dozių per dieną! O ir su bendru savaitės tempu judame link dar vieno rekordo!

Ačiū visiems – kviečiantiems, vakcinuojantiems, sutinkantiems vakcinuotis!“ – rašė ministras.

Jei į Google įvesime 20 000, mūsų ekraną užpildys įrašai ir nuorodos apie Žiulio Verno romano herojaus kapitono Nemo...

Posted by Arūnas Dulkys on 2021 m. balandžio 2 d., penktadienis

Vyriausybės kanclerė: masinis vakcinavimas, tikėtina, prasidės iki birželio 1 dienos

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigia, kad masinį Lietuvos gyventojų vakcinavimą nuo COVID-19 tikimasi pradėti iki birželio pradžios. Vis dėlto ji akcentuoja, kad tiksli masinio vakcinavimo data priklausys nuo vakcinų tiekimo.

Kitą savaitę Vyriausybė turėtų priimti sprendimus, susijusius su tolimesne masinio vakcinavimo nuo COVID-19 tvarka.

Garantuoti vakcinavimo pradžios datos negali

Kaip penktadienį teigė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė, kol kas, kaip ir numatyta Sveikatos apsaugos parengtame vakcinacijos plane, tikimasi, kad masinis gyventojų vakcinavimas galėtų būti pradėtas vasaros pradžioje.

„Vyriausybė ruošiasi masinei vakcinacijai, kuri, tikėtina, prasidės iki birželio pirmos dienos. Natūralu, Vyriausybė svarsto visus susijusius organizacinius klausimus. Šiandien Vyriausybė diskutavo šiais klausimais.

Masinės vakcinacijos metu reiks susitarti su 1,5 mln. gyventojų. Tai reiškia, turės būtų atlikta apie 3 mln. skiepų. Procesas tikrai sudėtingas ir didelio masto. Žmonės turės žinoti, kada ir kokia vakcina vakcinuojami, kokiame punkte, galės ar negalės atvykti“, – žurnalistams spaudos konferencijoje penktadienį kalbėjo G. Balčytytė.

REKLAMA

Eiga priklausys nuo vakcinų kiekio

Vis dėlto, kaip pažymėjo Vyriausybės kanclerė, vakcinacijos eiga priklausys nuo vakcinų tiekimo.

„Tikimės, kad iki birželio 1 dienos prasidės masinė vakcinacija. Bet pasakyti tikrai, kad tai įvyks birželio 1 d., dar negaliu“, – pridūrė G. Balčytytė.

Čia pat ji teigia, kad šiuo metu gaunamų vakcinų planai leidžia teigti, kad masinis vakcinavimas gali startuoti su vasaros pradžia.

„Gaunamų vakcinų  planai leidžia teigti, kad galėtume pradėti masinę vakcinaciją birželio 1 dieną. Todėl taip ir teigiame“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Taip pat, anot Vyriausybės kanclerės, gyventojai vakcinoms galės registruotis ne tik internetu, bet ir kitais būdais, kuriuos aptars Vyriausybė.

„Pageidautina, kad tai būtų nacionalinė sistema. Tada veiksmas vyksta paprasčiau. Tačiau turi būti įvertintos ir visos techninės galimybės“, – sakė G. Balčytytė.

Kad masinė vakcinacija galėtų prasidėti jau birželio mėnesį, nurodyta ir Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytame vakcinavimo plane.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje pirmąja vakcinos doze nuo koronaviruso paskiepyta beveik 349,6 tūkst. gyventojų, antrąja – per 165,7 tūkst. žmonių.

Taip pat artimiausiu metu Vyriausybė su ekspertais ketina aptarti, kokiomis sąlygomis Lietuvoje galėtų veikti vadinamasis imuniteto pasas. Jis leistų imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims atverti daugiau veiklų.


Rašyti komentarą...
H
Hhh
2021-04-03 08:35:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas ministras yra tampoma lėlė, jam taip liepia kalbėti, tai jis ir paisto bet ką, juk jis apie mediciną nei bu nei me
Atsakyti
0

o
oooasss
2021-04-03 01:46:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepysiuos tik pfizer, nes jie sukure viagra, kai net numire atsikelia:)O virusa tai paims kaip mat i vieta pastatys.
Atsakyti
-4

k
kurkulis
2021-04-03 01:42:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na taip, baigsis korone, visus suskiepys, o sakys skiepai gerai suveike:) Iki rudens'' ketvirtos bangos''.
Paskui is naujo skiepys, kol vel ''suveiks'' skiepai ir taip 16 kartu, o gal ir daugiau:)
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų