• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybėje šiuo metu yra svarstomi įstatymų pakeitimai, susiję su įslaptintos informacijos pateikimu. Jiems pritarus, turėtų būti padėtas taškas ginčuose dėl žymiųjų 12 analitinių pažymų, kurios esą suteiktų informacijos apie aukšto lygio politikų korupcijos faktus. Tai Eltai teigė teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

"Aš manau, kad įstatymo pataisos leistų išspręsti ginčą. Nesiimu spręsti, kaip tas ginčas būtų išspręstas. Ar į tą pusę, kad pažymos ar vienokia ar kitokia informacija turėtų būti pateiktos (Seimui - ELTA), ar būtų patvirtinta teisė tokios informacijos neduoti", - teigė T. Vaitkevičius.

REKLAMA

Teisingumo viceministro teigimu, Vyriausybėje svarstomas projektas dėl Operatyvinės veiklos įstatymo 3 ir 17 straipsnio keitimo. Jais siekiama sukonkretinti dabartinį įstatyminį reguliavimą, kuris yra susijęs su operatyvinės informacijos panaudojimu kitiems nei baudžiamojo proceso ar operatyvinės veiklos tikslais.

REKLAMA
REKLAMA

"Šiuo metu yra pakankamai daug diskusijų dėl to, ar ta informacija turi būti pateikiama, kokios apimties, kas ją gali gauti ir kaip ji gali būti panaudojama, ir šitos praktinės situacijos rodo, kad įstatyme yra bėdų ir tas bėdas bandoma spręsti būtent Operatyvinės veiklos įstatymo pakeitimais. Juose yra nustatoma, kokia informacija negali būti pateikiama ir kokia informacija turi būti pateikiama, taip pat kokiais pagrindais ir kokiais procesais vadovaujantis", - aiškino T. Vaitkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak viceministro, svarstomame įstatymo projekte nurodama, kad kitais nei baudžiamojo proceso ar operatyvinės veiklos tikslais neturėtų būti pateikiama informacija, kuri gali atskleisti operatyvinės veiklos slaptųjų dalyvių tapatybę arba yra susijusi su operatyvinės veiklos organizavimu, eiga, rezultatais, priemonėmis, metodais ir pan.

REKLAMA

"Kita informacija, kuri yra susijusi su gauta operatyvinės veiklos metu medžiaga, galėtų būti teikiama. Šiuo atveju teikiant prioritetą analitinei informacijai, tačiau aiškiai pasakant, kad jeigu analitinės informacijos nepakanka, tuomet turi būti kalbama apie kitos operatyvinių veiksmų metu gautos informacijos pateikimą", - sakė T. Vaitkevičius.

REKLAMA

Teisingumo viceministro teigimu, atsakomybė už tokios informacijos netinkamą panaudojimą, paviešinimą būtų analogiška kaip valstybinės paslapties. Darbo grupė, rengusi įstatymo projektą, iš esmės vieningai sutarė, kad šitos informacijos viešinimui pagrindinės taisyklės būtų tos pačios, kaip Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme, o informacija, be tam tikrų specifinių dalykų, kurie būdingi operatyvinei informacijai, būtų reguliuojama Valstybės paslapčių įstatymu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo grupė kartu su siūlymais keisti Operatyvinės veiklos įstatymą taip pat teikia Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pakeitimo projektą bei Administracinių bylų teisenos įstatymo pakeitimo projektą. Jais siekiama nustatyti, ką daryti, kai kyla ginčas tarp valstybės paslapčių subjektų, šiuo atveju tarp operatyvinės veiklos subjektų ir asmens arba institucijos, kuri reikalauja tam tikros informacijos (pvz., VSD ir Seimo - ELTA).

REKLAMA

"Pagal dabartinį įstatymą yra numatyta, kad tokį ginčą gali spręsti Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija (PAKK). Šita komisija sudaryta iš Ministro Pirmininko, Prezidento deleguotų asmenų, ir jos sprendimai yra privalomi, tačiau šiuo metu aiškiai nenustatyta, kaip šitos komisijos sprendimai gali būti skundžiami. Minėtais įstatymo projektais siūloma nustatyti, kad PAKK sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, kuris kaip vienintelė ir galutinė instancija priimtų šiame ginče sprendimus", - teigė T. Vaitkevičius.

REKLAMA

Pasak teisingumo viceministro, projekte nustatyta, kad informacija teikiama remiantis principu "būtina žinoti" ir tik ta apimti ir tik tuo atveju, jei jos atskleidimas nekeltų grėsmės valstybės ar jos institucijų interesams, žmogaus gyvybei ar teisėtiems visuomenės interesams. Tai, T. Vaitkevičiaus teigimu, yra atskleista Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme.

Viceministro teigimu, šiuo metu įstatymo projektai yra svarstomi Vyriausybėje. Vyriausybė savo posėdyje nėra pritarusi tiems įstatymo projektams ir atidėjusi jų svarstymą kitam posėdžiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų