Svarsto valdininkams kelti algas: vieniems trupiniai – įtakingiems politikams nubyrėtų daugiau

Vyriausybė nusprendė, kad nuo krizės jau praėjo pakankamai daug laiko ir svarsto padidinti visiems biudžetininkams ir politikams atlyginimus. Būtų didinamas bazinis dydis, tad eiliniams darbuotojams nubyrėtų trupiniai, o įtakingiems politikams, teisėjams ir kitiems aukštiems pareigūnams sumos siektų iki pusšimčio eurų.

Teismų darbuotojai skundžiasi, kad gauna per mažus atlyginimus. Štai aukščiausiojo teismo teisėjų vidutinis atlyginimas „į rankas“ siekia apie 2300 eurų. Daugiau kaip du tūkstančius eurų uždirba ir administracinių teismų teisėjai. Tik apylinkių teisėjai turi tenkintis truputį mažesnėmis nei 2000 eurų algomis. Teisėjai skundžiasi, kad per krizę jiems sumažintos algos iki šiol neatstatomos.

„Bazinis dydis buvo sumažintas krizės laikotarpiu. Neturime kalbėti apie jo didinimą, reikia kalbėti apie dydžio atstatymą iki to, kuris buvo prieš sumažinimą“, - sako Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus.

Teismų raštinių darbuotojai gauna vos daugiau nei minimalias, „į rankas“ 400 eurų nesiekiančias algas. Jiems atlyginimai nedidinti beveik dešimtmetį nuo pat krizės. Socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad krizė seniai baigėsi, tad metas visiems biudžetininkams, valdininkams, politikams, Seimo nariams ir Prezidentei pakelti atlyginimus.

„Kainos kyla, ypač įsivedus eurą. Pasikeitė situacija ir daugelis žmonių vis labiau skursta, tai turime daryti žingsnius. Deja, šiuo metu biudžetas leidžia tik tiek pakelti, bet tikslas yra kad bent jau kažkada pasiekti prieškrizinį laiką“, - sakė sveikatos apsaugos ministras Linas Kukuraitis.

Seimas numatė 2017 metams patvirtinti valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį, lygų 130,5 Eur, t.y. nustatyti tokį patį, kuris galioja 2016 metais. Už tai numatantį įstatymo projektą balsavo 71 Seimo narys, prieš – 1, susilaikė 36 parlamentarai. Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

REKLAMA

Dėl bazinio atlyginimo dydžio pakėlimo ir taip gaunančiųjų solidžius atlyginimus įstaigų vadovų, politikų, Seimo narių ir prezidentės kišenės papilnėtų kur kas daugiau nei eilinių darbuotojų - ne vos keliais eurais, o apie 30-60 eurų.

Finansų ministras Linas Šapoka teigia, kad bazinio atlyginimo kėlimui dar yra per anksti. „Viskas priklausys nuo to, kaip susidėlios pats biudžetas. Jeigu išeisime vien tik su pažadais didinti ir tai nebus paremta resursais, tiesiog bereikalingai sukelsime nusivylimą“, - teigė ministras.

Bazinis dydis nebuvo keistas nuo 2009 metų, kai Lietuvą krėtė ekonominė ir finansų krizė. Iki tol šis dydis siekė 141,9 eurus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia, jog pusantro euro padidinus bazinį dydį politikų ir tarnautojų darbo užmokestis vidutiniškai pakiltų 1,12 proc., o tam iš valstybės biudžeto reikėtų apie 30 mln. eurų per metus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų