Svarbiausi pirmadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

BNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Koronaviruso situacija:

* Per parą Lietuvoje nustatyti 105 nauji koronaviruso atvejai, mirė vienas žmogus, jis priklausė rizikos grupei dėl amžiaus. Daugiausia naujų atvejų užfiksuota Kauno, Šiaulių ir Vilniaus apskrityse. Ligoninėse dėl koronaviruso gydoma 118 žmonių, septyni iš jų – reanimacijoje. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, kad didelės rizikos savivaldybėse bus plečiamos medikų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų tyrimų apimtys. Latvijoje per dieną nustatytas 21 užsikrėtimo atvejis, Estijoje – 67 atvejai. 

* Policija pranešė, kad dėl saviizoliacijos pažeidimų praeitą savaitę Lietuvoje nubausti 53 žmonės, dėl kaukių nedėvėjimo – 14. Už šiuos pažeidimus baudžiama administracine tvarka, baudos paprastai siekia kelis šimtus eurų. 

* Patvirtintų koronaviruso aukų skaičius visame pasaulyje viršijo vieną milijoną. Daugiausia aukų – daugiau kaip 200 tūkst. – užfiksuota Jungtinėse Valstijose. Toliau sąraše yra Brazilija, Indija, Meksika ir Britanija. 

* Vokietijos vyriausybė pareiškė esanti labai susirūpinusi dėl spartaus koronaviruso plitimo. Dabar per dieną Vokietijoje nustatoma apie 2 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų. Pasak žiniasklaidos, kanclerė Angela Merkel įspėjo savo partijos narius, kad tendencijoms nesikeičiant paros atvejų skaičius gali padidėti iki 19 tūkst. iki Kalėdų.

* Ukrainos vyriausybė nusprendė nepratęsti prieš mėnesį įvesto laikinojo draudimo atvykti į šalį užsieniečiams. Ukrainos sienos užsienio piliečiams buvo mėnesiui uždarytos rugpjūčio 28-ąją dėl rekordinio naujų susirgimo COVID-19 skaičiaus.

Istorinis vizitas. Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniuje esanti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja paragino į Lietuvą atvykstantį Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną imtis tarpininko vaidmens sprendžiant politinę krizę Baltarusijoje. G.  Nausėda su E. Macronu taip pat žada išsamiai aptarti santykius su Rusija. Dvišalis prezidentų susitikimas Vilniuje prasidės pirmadienį 18 val. 30 min., antradienį E. Macronas susitiks su akademine bendruomene Vilniaus universitete ir aplankys Rukloje tarnaujančius prancūzų karius. 

REKLAMA

Ekonomikos perspektyvos. Lietuvos bankas paskelbė, kad šalies ekonomikos smukimas šiemet turėtų būti mažesnis nei prognozuota anksčiau. Centrinio banko vertinimu, šalies ekonomika šiemet trauksis 2 proc., o kitąmet bendrojo vidaus produkto augimas turėtų siekti 3,1 procento. „Ekonomikos sulėtėjimas Lietuvoje šių metų pirmąjį pusmetį buvo mažesnis negu daugumoje šalių. Pagrindiniai tai lėmę veiksniai yra susiję su mūsų eksporto situacija, su mažesniu viruso paplitimu, pakankamai greitai atsigavusi vartojimu ir palankia pramonės struktūra“, – žurnalistas sakė Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas.

Kalnų Karabachas. Azerbaidžanas ir Armėnija tęsia karinius veiksmus dėl Kalnų Karabacho. Sekmadienį įsiplieskęs konfliktas jau nusinešė mažiausiai 68 žmonių gyvybes, įskaitant devynis civilius. Abi pusės naudoja sunkiąją artileriją. Azerbaidžanas skelbia, kad užėmė kelis svarbius objektus Kalnų Karabache. Nerimaujama, kad kova tarp musulmoniško Azerbaidžano ir krikščioniškos Armėnijos gali įtraukti ir Rusiją bei Turkiją.

S. Aleksijevič išvykimas. Nobelio literatūros premijos laureatė Baltarusijos rašytoja Sviatlana Aleksijevič ankstų pirmadienio rytą  išvyko į Vokietiją. Rašytojos padėjėja teigia, kad ji Baltarusiją paliko asmeniniais tikslais, ir kelionė nėra susijusi su baudžiamąja byla S. Cichanouskajos suburtai Koordinacinei tarybai, kurios prezidiumui priklauso S. Aleksijevič.

D. Trumpo mokesčiai. Dienraštis „The New York Times“ paskelbė, kad prieš tapdamas JAV prezidentu Donaldas Trumpas daug metų mokėjo labai mažai federalinių pajamų mokesčių arba jų nemokėjo išvis. Laikraštis teigia gavęs daugiau kaip 20 metų mokesčių deklaracijų. Anot publikacijos, 2016-aisiais, kai laimėjo prezidento rinkimus, D. Trumpas sumokėjo tik 750 dolerių federalinių pajamų mokesčių. Tiek pat jis sumokėjo 2017-aisiais, o 10 iš 15 ankstesnių metų išvis nemokėdavo federalinio pajamų mokesčio, nes deklaruodavo praradęs daug daugiau pinigų nei uždirbęs. Perrinkimo siekiantis D. Trumpas straipsnį pavadino „visiškai melagingomis, išgalvotomis naujienomis“. D. Trumpas pats yra atsisakęs paskelbti savo mokesčių deklaracijas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų