Strutis Lietuvoje – nebe egzotika, bet pelningas verslas. Bendrovė „Baltic-straus“ Lietuvoje, Danijoje ir Švedijoje jau augina 1 tūkst. stručių.
Verslo savininkas Aleksandras Skliaras prieš pokalbį su „Verslo žiniomis“ įspėjo, kad reklama jam nereikalinga, nes pirkėjų poreikio jis ir taip esą neįstengia patenkinti.
Vilniaus pašonėje, kur auga 60 stručių, į lengvą pašiūrę, apsaugančią paukščius nuo skersvėjų, inkubatorius ir kt. investuota apie 200 tūkst. Lt.
„Dirbu pats, dukra padeda, o kai išvažiuoju – uošvė prižiūri“,- negausius darbus vardija A. Skliaras.
Šiame ūkyje, kaip ir esančiame Danijoje, stručiai veisiami parduoti. Išperinti jie iškeliauja į Jungtinius Arabų Emyratus, Rusiją, Ukrainą ir panašiai. Švedijos fermoje jie auginami mėsai. Filė kaina vakuuminėje pakuotėje – 47–50 Lt. Kvadratinis metras neapdirbtos odos – 500–700 Lt.
„Mes ir plunksnas parduodame, nes yra daugybė užsakymų iš Lietuvos ir užsienio koncertų organizatorių. Plunksnos atperka išlaidas metų pašarui“, - skaičiuoja A. Skliaras. Paklausūs net 30–40 Lt kainuojantys kiaušinių lukštai, naudojami papuošalų gamybai.
Savininkas užsibrėžęs strutininkystės verslą plėsti ne tik ES valstybėse, bet ir Rusijoje, Ukrainoje, Turkmėnijoje, per artimiausius 3 metus žada užauginti iki 10 tūkst. stručių.
Anot A. Skliaro, dabar metinis jo verslo rentabilumas siekia 500-600 proc.