• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Startavus mokslo ir studijų reformai dar šiemet galime pamatyti pirmuosius universitetų susijungimus, sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ketvirtadienį po susitikimo su Prezidentu Valdu Adamkumi.

REKLAMA
REKLAMA

"Šiais metais prasidės aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija. Kelios valstybinės kolegijos jau šiemet susijungs, manau universitetų lygiu pirmuosius susijungimus mes matysime dar šiemet", - teigė G. Steponavičius.

REKLAMA

Ministras nepaminėjo universitetų, kurie gali jungtis dar šiemet, motyvuodamas tuo, kad jam kaip ministrui tai būtų nekorektiška.

"Tai bus savaiminis procesas iš apačios, man kaip ministrui būtų nekorektiška baksnoti pirštais į atskiras universitetines aukštąsias mokyklas. Principiniai sprendimai yra pasiekti dėl dviejų valstybinių kolegijų Klaipėdoje jungimosi. Viena kolegija Kaune integruosis į Vytauto Didžiojo universitetą", - sakė G. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo ir mokslo ministras išsakė savo poziciją, kad iš penkiasdešimties šiuo metu esančių aukštųjų mokyklų įsibėgėjus reformai turėtų likti mažiau.

"Kiek jų bus, parodys reforma. Jos mechanizmai yra sudaryti taip, kad konkurencija skatintų aukštąsias mokyklas vienyti pajėgas vardan aukštesnės kokybės studijose ir moksle", - teigė G. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pirmininkas prof. Romualdas Ginevičius teigė, kad kol kas prognozuoti, kurie universitetai pirmieji suskubs jungtis, dar anksti.

"Ministras visada pabrėžia, kad nebus jokio spaudimo iš viršaus, kad viską lems rinka, krepšelis. Jis turi mintyje, kad galbūt į kai kuriuos universitetus "neateis" krepšeliai ir, jeigu universitetai nesugebės išsisukti, tai ir pageidaus jungtis. Bet aš manau, kad dar anksti apie tai kalbėti. Pasimatys vaizdas, kai prasidės abiturientų stojimas", - teigė R. Ginevičius.

REKLAMA

Nuo šio rugsėjo keičiasi studijų finansavimo modelis, primena ELTA. 21 tūkst. dabartinių abiturientų atiteks vadinamieji studijų krepšeliai, tai yra šimtaprocentinis jų aukštojo mokslo valstybės finansavimas. Studijų krepšelį gavęs asmuo "nusineš" jį į pasirinktą aukštąją mokyklą.

REKLAMA

Kiek studentų priimti į mokamas studijų vietas, nuspręs patys universitetai.

Seimas priėmė aukštojo mokslo reformos principus įtvirtinantį Mokslo ir studijų įstatymą. Tam, kad jis įsigaliotų, įstatymą dar turi pasirašyti Prezidentas. Šalies vadovas V. Adamkus ketvirtadienį per susitikimą su Švietimo ir mokslo ministerijos bei Seimo atstovais sakė palaikantis reformą ir ragino nedelsiant šalinti pastebėtus trūkumus ar nukrypimus nuo pertvarkos tikslų.

Prezidento atstovės Ritos Grumadaitės teigimu, Seime priimtas Mokslo ir studijų įstatymas dar nėra pasiekęs Prezidentūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų