Policijos departamentas aiškinasi, kaip greitį viršijusio Seimo nario Gedimino Jakavonio atsakomybė buvo perkelta žmonai.
Policijos departamentas aiškinasi, kodėl Varėnos policija protokolą už greičio viršijimą surašė ne automobilį, kaip manoma, vairavusiam Seimo nariui G. Jakavoniui, o jo žmonai.
Portalas 15min.lt trečiadienį paskelbė, kad prieš keletą mėnesių Jakavonių šeimos visureigį užfiksavo viename užmiesčio kelyje įrengtas greičio matuoklis. Jo padarytoje nuotraukoje aiškiai matyti, kad prie automobilio vairo sėdi vyras. Nufotografuotas asmuo yra labai panašus į parlamentarą G.Jakavonį.
Visa medžiaga pagal visureigio savininko deklaruotą gyvenamąją vietą buvo persiųsta Varėnos rajono policijos komisariatui. Birželio 6 dieną Varėnos rajono policijos komisariato Kelių policijos skyriaus tyrėja Marta Kodis dėl greičio viršijimo surašė pažeidimo protokolą Seimo nario žmonai – Nijolei Jakavonienei.
Pasak portalo, tuo metu, kai padarė pažeidimą, Seimo Darbo partijos frakcijos narys G.Jakavonis turėjo tris galiojančias nuobaudas. Ketvirtoji reikštų, kad vairuotojui turėtų būti skiriama maksimali Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta nuobauda. Tačiau šiuo atveju G.Jakavonis atsakomybės išvis išvengė. Apie įvykį žurnalistams jis siūlė kalbėtis su jo sutuoktine.
Reaguodamas į žiniasklaidos pranešimą, Policijos departamentas trečiadienį pranešė, kad šį faktą nustatė patys pareigūnai, vykdydami vidaus kontrolės procedūras sau pavaldžiame padalinyje.
„Birželio mėnesį Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, vykdydami vidaus kontrolės procedūras ir tikrindami Varėnos rajono policijos komisariato administracinių teisės pažeidimų medžiagas, užfiksavo šį faktą. Iš karto buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, kurio metu bus išsiaiškintos visos su šiuo įvykiu susijusios aplinkybės. Tarnybinį patikrinimą planuojama baigti jau artimiausiu metu, apie jo rezultatus informuosime visuomenę", – rašoma policijos pranešime.
Policija teigia, kad jos sistemoje veikia labai griežta vidaus kontrolės procedūrų sistema. Atliekant tikslinius ir netikėtus patikrinimus, darbuotojų priimti sprendimai periodiškai patikrinami. Nuolatinę kontrolę vykdo tiek įstaigų ar padalinių vadovai, tiek apskričių vyriausieji policijos komisariatai, tiek Policijos departamento atsakingi padaliniai. Esą „nuslėpti tokių dalykų neįmanoma, nes visa medžiaga fiksuojama duomenų bazėse ir ją bet kada galima patikrinti".