REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas nusprendė į savo pavasario sesijos darbų programą neįtraukti Stambulo konvencijos ratifikavimo. Dalies Seimo narių sprendimu, konvencijai negali būti pritarta, kol ji esą nėra teisingai išversta į lietuvių kalbą.

Seimas nusprendė į savo pavasario sesijos darbų programą neįtraukti Stambulo konvencijos ratifikavimo. Dalies Seimo narių sprendimu, konvencijai negali būti pritarta, kol ji esą nėra teisingai išversta į lietuvių kalbą.

REKLAMA

Ketvirtadienį parlamentarai svarstė pavasario sesijos darbų programą. Kai kurie Seimo nariai piktinosi, kad iš programos išbrauktas Stambulo konvencijos ratifikavimas.

„Šitas klausimas yra išimamas, sakyčiau net brutaliai ar kagėbistiniais metodais. Kada šantažo būdu yra pasakoma, kad rudenį mes svarstysime. Visiems kolegoms noriu pasakyti, kurie pritaikė, kad šis klausimas būtų kagėbistiniais klausimais iš darbotvarkės išimtas, mes šitos konvencijos negalime nei pakeisti, nei koreguoti, mes ją turime tiesiog svarstyti“, – piktinosi Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Jis siūlė įtraukti Stambulo konvencijos ratifikavimą į pavasario darbų programą.

Klausimo įtraukimui į darbotvarkę nepritarė Laisvės frakcijos narys Artūras Žukauskas. Jo manymu, konvencija nėra teisingai išversta į lietuvių kalbą.

REKLAMA
REKLAMA

„Noriu pabrėžti, kad tokiame pavidale, kaip yra išvestas žodis „gender“, negalima teikti konvencijos balsavimui ir dabartinis variantas, kai „gender“ įvardinta kaip „lytis“ ar „socialinė lytis“ yra visiškai netikę vertimai. 

REKLAMA

Tai klaidina visuomenę ir Seimo narius. Kol nebus tinkamo vertimo, tol tokios konvencijos, mano galva ir mūsų frakcijos nuomone, negalima teikti ratifikavimui“, – kalbėjo A. Žukauskas.

Nulėmė valdančiųjų balsai

Galiausiai pasiūlymui buvo nepritarta. Už tai balsavo 11 Seimo narių, prieš buvo 62 ir susilaikė 32 parlamentarai.

Balsavimą nulėmė valdančiųjų balsai – dauguma jų balsavo prieš. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje 35 parlamentarai pasisakė prieš, 9 už, 1 susilaikė. Penki Laisvės frakcijos nariai susilaikė. Taip pat susilaikė ir penki Liberalų sąjūdžio nariai, 6 balsavo prieš.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo partijos frakcijoje 1 narys susilaikė, 1 balsavo prieš, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje 7 balsavo už, 3 susilaikė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje 1 balsavo už, 18 prieš, o 5 susilaikė. Mišrioje Seimo narių grupėje po 2 narius balsavo už ir prieš, 3 susilaikė.

Konvenciją Seimui ratifikuoti yra pateikusi dar buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau procesas įstrigo politikams nesutariant dėl kai kurių dokumento nuostatų.

Europos Tarybos ekspertai tvirtina, kad Lietuvai būtų vertingi patarimai pažabojant smurtą artimoje aplinkoje. Katalikų Bažnyčia ir dalis politikų teigia, kad dėl konvencijos Lietuvai gali tekti keisti lyties sampratą ir diegti nepriimtinas nuostatas apie homoseksualumą.

Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo Lietuva pasirašė 2013 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų