Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) trečiadienį priimtas sprendimas dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus dar kartą patvirtino, kad ministras netinkamas eiti savo pareigas, teigia prezidento atstovas Antanas Bubnelis. O štai Ramūnas Karbauskis mano, kad VTEK sprendimas nėra pagrindas J. Narkevičiui trauktis.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) trečiadienį priimtas sprendimas dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus dar kartą patvirtino, kad ministras netinkamas eiti savo pareigas, teigia prezidento atstovas Antanas Bubnelis. O štai Ramūnas Karbauskis mano, kad VTEK sprendimas nėra pagrindas J. Narkevičiui trauktis.

REKLAMA

„Prezidentas savo poziciją išsakė, ministras ir premjeras ją gerai žino: politikams turi būti keliami aukščiausi etikos, moralės ir skaidrumo standartai. Apie juos prezidentas jau kalba keletą mėnesių. Todėl VTEK sprendimas yra svarbus. Tačiau dar svarbiau tai, kad visa susiklosčiusi situacija neleidžia spręsti valstybei svarbių klausimų susisiekimo srityse“, – BNS teigė A. Bubnelis.

„Dėl šitos priežasties jam trauktis tikrai nereikia“, – trečiadienį BNS sakė Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, negalima bausti ministro už tai, kad vadovavosi iki tol galiojusia praktika.

„Ministro kaltė niekaip negali būti, nes tokia buvo praktika (kai už darbo pietus sumoka pavaldžios įmonės – BNS). Prie Roko Masiulio tai buvo normalu, kasdieniška ir niekada klausimų nekilo“, – teigė „valstiečių“ seniūnas.

REKLAMA

Anot jo, VTEK sprendimas gali priversti keisti įprastą praktiką dėl pietų apmokėjimo.

Dėl to šitas sprendimas yra reikalingas. Jis paaiškina, kaip reikėtų elgtis, bet kaltinti ministrą, kad jis elgėsi taip, kaip iki šiolei, yra nesusipratimas“, – sakė R. Karbauskis.

Prezidentūra apie J. Narkevičių: ministras turi būti tarsi variklis, dabar – tarsi inkaras

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) trečiadienį priėmus sprendimą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, Prezidentūra sako, kad ministras turėtų būti tarsi variklis, tačiau dabar yra tarsi inkaras. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ministras turėtų būti tarsi variklis, telkiantis proveržiui šioms visai šalies ekonomikai svarbioms sritims. Deja, jau keletą mėnesių jis yra tarsi inkaras“, – BNS sakė šalies vadovo atstovas Antanas Bubnelis.

VTEK nusprendė, kad ministrui kilo interesų konfliktas, kai jo pietus pernai komandiruotėje Minske apmokėjo ministerijai pavaldi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Prezidentūra sako, kad etikos sargų sprendimas dar kartą patvirtino, kad J. Narkevičius yra netinkamas eiti pareigas.

„Prezidentas savo poziciją išsakė, ministras ir premjeras ją gerai žino: politikams turi būti keliami aukščiausi etikos, moralės ir skaidrumo standartai“, – teigė Gitano Nausėdos atstovas.

„Apie juos prezidentas jau kalba keletą mėnesių, todėl VTEK sprendimas yra svarbus, tačiau dar svarbiau tai, kad visa susiklosčiusi situacija neleidžia spręsti valstybei svarbių klausimų susisiekimo srityse“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Bubnelio, „Lietuvos paštas“ vis dar neturi nepriklausomų valdybos narių, Klaipėdos uostas dirba be vadovo, taip pat mažėja kelių asfaltavimo biudžetai, o šie metai svarbūs ir derantis dėl būsimos finansinės perspektyvos.

„Prezidentas jau ne kartą sakė, jog šiuo metu visi svertai yra premjero rankose, todėl prezidentas tikisi principingų premjero sprendimų“, – tvirtino A. Bubnelis.

Jis taip pat pridūrė, kad ministrą delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga gali rasti tinkamų vadovų, kurie galėtų sėkmingai pakeisti ministrą. 

„Pakartosiu prezidento poziciją, jog šie metai Lietuvos susisiekimo sektoriui yra itin svarbūs. Todėl negalime sau leisti dirbti neturint lyderio, kuris turėtų visuomenės pasitikėjimą ir atitiktų etikos, moralės ir skaidrumo standartus“, – teigė A. Bubnelis.

Prezidentas G. Nausėda ne kartą pareiškė nepasitikėjimą susisiekimo ministru J. Narkevičiumi, tačiau premjeras Saulius Skvernelis jo atleidimo šalies vadovui nusprendė neteikti.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda taip pat praėjusią savaitę viešėdamas Plungėje sakė, kad vertins ir savo požiūrį į premjerą, o jis priklausys nuo etikos sargų išvados S. Skvernelio gyvenamo kelio Vilniaus rajone asfaltavimo istorijoje.

Kalbėdamas apie ministro įdarbintus savus G. Nausėda rėmėsi ne tik STT

Kalbėdamas apie susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ministerijai pavaldžiose įmonėse įdarbintus savus žmones, prezidentas Gitanas Nausėda rėmėsi ne tik Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma, teigia šalies vadovo atstovas Antanas Bubnelis.

„Prezidentas remiasi gaunama informacija iš įvairių šaltinių. Prezidentui informaciją teikia tarnybos ir ją gauna per patarėjus, taip pat ir privatūs asmenys tiesiogiai prezidentui teikia informaciją. Tarsi bandoma suformuoti prielaidą, kad prezidentas rėmėsi kažkokios vienos tarnybos pažyma, tai ši prielaida nėra teisinga“, – žurnalistams trečiadienį jis.

„Visa informacija, kurią gavo ir tebegauna prezidentas, ji tik sustiprina patį įspūdį ir prezidentas toliau laikosi tos pačios pozicijos ir yra tos pačios nuomonės“, – pridūrė A. Bubnelis.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda sausio pradžioje interviu LRT radijui pareiškė, kad J. Narkevičius yra „žmogus, kuris įdarbino jau turbūt mažiausiai 20 savo partijos bičiulių arba žmonių, susijusių su partijos nariais ministerijoje dispozicijoje esančiose įmonėse“.

J. Narkevičius neigia susisiekimo sektoriuje įdarbinęs su partija susijusius asmenis ir sako, kad prezidentas buvo suklaidintas.

Naujienų portalai delfi.lt ir lrytas.lt antradienį paskelbė pernai rugpjūčio STT raštą, kuriame nurodyta, kad ministru pradėjus dirbti J. Narkevičiui, sektoriuje buvo įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga susijusių asmenų, tačiau sąsajos – daugiausiai per antros eilės giminystę.

Iš viso informacija pateikta apie 16 asmenų, iš jų 12 įdarbinti ministerijai pavaldžiose įstaigose.

Trys partijos nariai dirba pačioje susisiekimo ministerijoje, tai – ministras J. Narkevičius, viceministras ir „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narys Vladislavas Kondratovičius bei ministro patarėjas Jaroslavas Kaminskis.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerijoje dirbanti ministro patarėja Joana Sokolnik partijai nepriklauso, bet turi ryšių su partijai priklausančia pusseserės dukra.

Portalų skelbiamoje medžiagoje nurodoma, kad nuo ministro darbo pradžios „Lietuvos pašte“ dirbti pradėjo šeši asmenys, susiję su partijai priklausančiais asmenimis, pavyzdžiui, laiškininko, dirbančio Vilniuje, sutuoktinės pusbrolis yra partijos narys, arba skirstytojos, dirbančios Vilniaus rajone, sutuoktinio motina yra partijos narė.

„Lietuvos geležinkeliuose“ nuo ministro darbo pradžios buvo įdarbinta viena su partija susijusi turto analitikė. Jos ryšys su partija – per sutuoktinio tetą.

Per antros eilės giminystę su partija susiję valstybės įmonėje „Lietuvos oro uostai“ įdarbintas asmuo, trys akcinės bendrovės „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ įdarbinti asmenys.

Kaip skelbia portalai, STT analizėje nurodyti tokie ryšiai: antros eilės pusbrolis, anūkas, sutuoktinės pusseserės sūnus, pusseserės sūnus, partijos narės anūkas, antros eilės senelė, antros eilės teta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų