REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkus nustebino ir papiktino nemaloni žinia. Daugelis jų gavo sąskaitas už šiukšlių išvežimą iš 6 arų sklypų, kuriuose žmonės lankosi tik vasarą. Panašias sąskaitas gavo ir garažų savininkai, nepriklausomai nuo to, naudoja juos ar ne.

Sodininkus nustebino ir papiktino nemaloni žinia. Daugelis jų gavo sąskaitas už šiukšlių išvežimą iš 6 arų sklypų, kuriuose žmonės lankosi tik vasarą. Panašias sąskaitas gavo ir garažų savininkai, nepriklausomai nuo to, naudoja juos ar ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sodininkai piktinasi, esą šiukšliavežių sodų bendrijose jie net akyse nėra regėję, konteinerių taip pat. Negana to, už šiukšlių, kurių nėra, išvežimą dauguma dar liko ir įsiskolinę.

REKLAMA

Panevėžio sodų bendrijoje „Klevas“ žole apaugęs 6 arų sklypas seniai stovi tuščias. Tačiau jo savininkas, kaip ir greta esantys kiti šios gatvelės kaimynai, jau sulaukė sąskaitų už šiukšlių išvežimą.

Tokios žinios sulaukė ir panevėžiečio Petro Mureikos sutuoktinė su uošviene. Moterys net loštelėjo iš netikėtumo. Mat jokių sutarčių su Panevėžio regiono atliekų centru nepasirašė.

„Konteineriai nepastatyti, sutartys nesudarytos, o tos dovanos kalėdinės atsiųstos yra absurdų absurdas“, – piktinosi sodininkas Petras Mureika.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras piktinasi, kad per gyvenimą kolektyviniame sode nėra matęs šiukšliavežių. Tad už ką reikia mokėti, nesuprantantis. Esą bute gyvenantys sutuoktiniai į sodą važiuoja tik vasaroti. Visas susikaupusias daržo atliekas šeima kompostuoja, popierių sudegina, o vieną kitą neyrančią šiukšlę vežasi iki namų.

„Juk mes tos paslaugos realiai negavom, ji neįvykdyta, mes patys įvykdėm šią prievolę išsivežti šiukšles“, – sakė sodininkas.

Ir išties daugelyje kolektyvinių sodų šiuo metu nė gyvos dvasios. Kol sodų bendrijos atgys, ėmus šilti orams, iki tol čia netrukdomai karaliaus nebent katės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sodininkui Petrui pritarti linkusi ir kolektyvinių sodų Paįstrio seniūnijoje „Poilsis“ bendrijos pirmininkė. Moters rankose sąskaita, kurioje iš tiesų raginimas susimokėti už šiukšles. Tiesa, metams jis nėra didelis, siekia kiek daugiau nei 7 eurus, tačiau dar beveik 2 eurai įrašyti skolos.

Moteris taip pat gyvena mieste ir čia moka visus mokesčius, tad sulaukusi dar vieno už sodą nesupranta.

„Tie žmonės, kurie gavo ką tik, tikrai patyrė šoką. Ir visi sako, kad tai sąskaita už orą, nes mes konteinerių neturime“, – kalbėjo sodininkų bendrijos pirmininkė Jelena Kiselienė.

REKLAMA

Sąskaitas sodininkams išsiuntęs Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras pabrėžia, kad už šiukšles sąskaitų sulaukė ne tik sodininkai, vietinės rinkliavos mokestį privalo mokėti jau ir garažų savininkai.

„Turėdami nuosavybę ir gyvendami sode arba turėdami garažą, sukuriame kažkokį atliekų kiekį. Be abejo, daugeliui atrodo, kad to kiekio ne tiek ir daug, tačiau atliekų susidaro“, – tikino Atliekų tvarkymo centro vadovas Gintautas Ulys.

Toks mokestis, pasak direktoriaus, pagal Vyriausybės nutarimą galioja jau nuo praėjusių metų paskutinio ketvirčio, tad už jį ir atsirado skola. Visgi tokią iš dangaus nukritusią prievolę sodininkai ketina ginčyti.

REKLAMA

„Aš nesuprantu tokio žodžio skola, jei mes būtume gavę sąskaitą ir jos neapmokėję, tada aš suprasčiau“, – pabrėžė J. Kiselienė.

„Juk soduose būna ir švenčių, vyksta įvairios progos, tai iš tiesų susidaro ir kitų atliekų. Ir kad visai nebūna, taip nebūna, tik pas vienus daugiau, pas kitus mažiau“, – kalbėjo G. Ulys.

Sodininkai kraupsta, kad dvinarė rinkliava žmonėms už nugarų paskaičiuota vadovaujantis Registrų centro duomenimis. Dalis sodininkų ketina bylinėtis. Regiono atliekų tvarkytojai sukruto bendrijoms siūlyti pastatyti konteinerius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų