klevas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „klevas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „klevas“.

Šiuos gyvūnus prie savo namų pamatę kėdainiečiai negalėjo patikėti: dabar jie nuolatiniai svečiai

Viena kėdainiečių šeima voveres globoja jau 5-erius metus. Per tą laiką užaugo ne viena voveriukų karta – mieli pūstauodegiai vis grįžta ir grįžta į tų pačių žmonių kiemą, o šie juos palepina riešutais. Kėdainiečių Vidmanto ir Dalios Marmų kieme pūstauodegių voverių šeimynėlė pirmąkart apsigyveno prieš penkerius metus. Voverės įsikūrė inkile, pakabintame dideliame ir sename kleve. Iki voverių atsikraustymo kasmet inkile apsigyvendavo varnėnų šeimyna.

16-metis grandininiu pjūklu susidorojo su legendinio filmo įžymybe

Šiaurės Anglijoje per naktį nebeliko vieno žymiausių medžių šalyje. 1991 m. juostoje apie Robiną Hudą įamžintą kelių šimtų metų senumo klevą grandininiu pjūklu nupjovė 16-metis. Niekam netrukdęs, tarp dviejų kalvų įsitaisęs klevas buvo sveikutėlis, jį nuolat fotografavo ir lankė turistai, prie jo įsiamžindavo jaunavedžiai.

Europos čempionate bronzą iškovoję jaunieji lietuviai: „Tai – pasaka“

„Pasaka, – trumpai nukirto Europos jaunių (U17) šiuolaikinės penkiakovės čempionato estafečių bronzą iškovoję Džiugas Klevas ir Liutauras Valeika. – Nuotaikos tikrai džiaugsmingos“. Lietuviai varžybose iš viso surinko 1349 taškus: ekstremalus kliūčių ruožas – 266, plaukimas – 304, „Laser Run“ – 779 taškai. Aukso medaliais pasipuošė ukrainiečiai Oleksandras Klymenko ir Oleksandras Melnykas (1394 taškai), sidabras atiteko lenkams Bartoszui Szmytkei ir Krystianui Trepczykui.
2023-06-02

Besigrožintys gelstančiais klevų lapais šiemet turi ne juokais nusivilti: medžiai užsikrėtę grybeliu

Besigrožintys gelstančiais klevų lapais šiemet turi ne juokais nusivilti, mat dažnas klevas pažeistas – lapai paženklinti juodomis dėmėmis. Gamtininkai aiškina, kad tai grybelis. Jauniems medžiams pavojingas, o štai žmogui, kaip sako specialistai, gali ir praversti.  Mėgstantiems vėlinių puokštę papuošti savadarbe Vėlinių puokšte iš klevo lapų, šiemet teks nusivilti. Gamta pakišo koją ir lapus numargino juodomis dėmėmis, gamtos tyrimų centro atstovai sako, kad tai klevų liga.

Receptas. Grikių sausainiukai

INGREDIENTAI: 40 gramų cukraus 200 gramų grikių (miltai) šiek tiek druskos 100 gramų sviesto (kambario temperatūros) 2 valgomieji šaukštai grietinės 20 mililitrų klevų (klevų sirupas arba skystas medus) PARUOŠIMO BŪDAS: Sviestą sumaišome su cukrumi, įpilame klevų sirupo, beriame miltus, žiupsnelį druskos, įdedame grietinės ir išminkome tešlą. Iškočiotą tešlą, suvyniojame į foliją ir padedame į šaldytuvą 1 valandai.
2022-02-25

Sodininkai gavo sąskaitas už paslaugą, kurios negavo

Sodininkus nustebino ir papiktino nemaloni žinia. Daugelis jų gavo sąskaitas už šiukšlių išvežimą iš 6 arų sklypų, kuriuose žmonės lankosi tik vasarą. Panašias sąskaitas gavo ir garažų savininkai, nepriklausomai nuo to, naudoja juos ar ne. Sodininkai piktinasi, esą šiukšliavežių sodų bendrijose jie net akyse nėra regėję, konteinerių taip pat. Negana to, už šiukšlių, kurių nėra, išvežimą dauguma dar liko ir įsiskolinę.

Prisiskinkite šių klevo vaisių: pasirodo, jie nepaprastai vertingi!

Klevas – vienas populiariausių medžių Lietuvoje. Tikriausiai daugelis prisimena, kai šio medžio sparnavaisius vaikystėje linksmai klijuodavo sau ant nosies. Tačiau pasirodo, kad šie sparnavaisiai gali būti naudingi ir sveikatai. Galbūt retai kam yra girdėtas terminas sparnavaisiai, tačiau būtent taip vadinami sparnelius primenantys medžių vaisiai. Sparnavaisiai, tai sausieji uždari vaisiai.
2018-09-29

„Klevo lapai“ kasdieniame eisme – kodėl neverta jų skubinti?

Statistika byloja, kad eismo dalyvių skaičius mūsų šalyje nuosekliai auga. Tai reiškia, kad į kelius kasdien išrieda ir šviežiai vairuotojo pažymėjimą gavę jauni žmonės, kurie, instruktorių teigimu, eismo srautą dar tik bando suprasti.
2018-06-20

Nesulaikoma Lietuvos jaunių regbio rinktinė sutraiškė latvius ir keliauja į aukštesnį divizioną

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) regbio rinktinė įspūdingai triumfavo Europos čempionato „Conference 1“ divizione ir iškovojo kelialapį į antrąjį pagal pajėgumą – „Trophy“ – divizioną. Lemiamose rungtynėse dėl pirmosios vietos lietuviai šeštadienį 29:7 (5:7) nugalėjo antroje pozicijoje likusią Latvijos komandą. Vilčių tapti diviziono nugalėtojais turėję latviai energingai pradėjo rungtynes ir 18-ąją min. pirmieji šiame čempionate sugebėjo prispausti kamuolį lietuvių įskaitiniame plote.
2017-04-15

Lietuvos jaunių regbio rinktinė pasiruošimą Europos čempionatui baigė pergale Jonavoje

Lietuvos jaunių regbio rinktinė baigė pasiruošimą Europos čempionatui, kuris balandžio 8 dieną prasidės Prancūzijoje. Sekmadienį sužaistose paskutinėse draugiškose rungtynėse Jonavos centrinio stadiono dirbtinės žolės aikštėje Lietuvos jauniai po atkaklios kovos 25:20 nugalėjo Jonavos „Tauro-Brum Brum“ komandą. Kad būtų daugiau galimybių analizuoti klaidas ir duoti patarimus, rungtynės buvo žaidžiamos keturis kėlinius po 20 minučių.
2017-04-03
REKLAMA
REKLAMA

Žolės riedulys: „Kelmė“ iškovojo antrąjį tašką

2014-2015 metų Lietuvos moterų žolės riedulio čempionate sužaistas dar vienas antrojo rato mačas. Per jį „Kelmė“ sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1) su Šiaulių „Klevu-Joma“. Šiaulietės rungtynių pradžioje net dukart buvo likusios žaisti mažumoje, tačiau pirmąjį įvartį pelnė būtent jos - 15 min. pasižymėjo Milvydė Kontutytė. Kelmės komanda prieš pas pertrauką rezultatą išlygino, o antrojo kėlinio viduryje realizavo mažąjį kampinį ir išsiveržė į priekį.
2014-10-10

D. Grigienė: žolės riedulys yra komandinė sporto šaka – geriausia viena niekada nebūsi

Ieva LIUBŠYTĖ Lietuvos žolės riedulio rinktinė neseniai pateko į moterų žolės riedulio pasaulio atrankos II etapą. Liūdną baigtį Lietuvos rinktinei prognozuotos varžybos baigėsi lietuvių sėkme. Savo įspūdžiais apie netikėtą pergalę, savo kaip žolės riedulininkės patirtimi bei šios sporto šakos žavesiu sutiko pasidalyti viena Lietuvos rinktinės lyderių - Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ žolės riedulio komandos kapitonė Donata Grigienė.
2014-07-08

Klevų gatvėje liepaitėms ne vieta?

Praėjusį penktadienį Tauragės Klevų gatvėje apsilankė miesto seniūnas Virginijus Žilius ir jį lydintys darbininkai: vyrai pastukseno į senus klevus, išsirinko sveikiausiai atrodančią liepą, ją nupjovė, nupjovė šakas ir, perrėžę į tris dalis, išvažiavo. Gyventojus toks miesto tvarkdarių elgesys papiktino – juk jie jau kuris laikas seniūnijos prašė nupjauti senus klevus, o ne pačių pasisodintą jauną medelį. – Matyt, miesto seniūnas nenori, kad Klevų gatvėje augtų „pašaliniai“ medžiai.

Kryžius įaugo į klevą

Apie keis­tą ra­di­nį „Šiau­lių kraš­tui“ pa­pa­sa­ko­jo šiau­lie­tė Ju­ze­fa Ga­nip­raus­kie­nė. Mo­te­ris yra Šiau­lių art­ri­to drau­gi­jos „Ar­tis“ na­rė. Kar­tu su drau­gė­mis rū­pi­na­si ap­leis­tais se­nų­jų mies­to ka­pi­nių, esan­čių prie Talk­šos eže­ro, ka­pais. „Lan­kau­si čia be­veik sep­ty­ne­rius me­tus, bet to kry­žiaus ne­pas­te­bė­da­vau. Drau­gė pa­ma­tė, kai kar­tu tvar­kė­me ne­to­lie­se esan­tį jos ar­ti­mų­jų ka­pą“, – pa­sa­ko­jo po­nia Ju­ze­fa.

Iš medžių jau teka sula

Kartu su šiltėjančiais orais ir bundančia gamta medžiais pradeda tekėti sula. Mėgstantys šviežias beržų sultis, jau gali mėgautis šiuo skaniu gėrimu. Kretingos rajone gyvenantis girininkas Skirmuntas Maštaras sako beržų sula besimėgaujantis jau kelias dienas. „Maždaug jauti, kada truputį atšilo oras, pradeda šviesti saulė, tuomet ir leidžiam. Dar pašalas būna neišėjęs“, – kalbėjo girininkas. Pasak jo, pavasariu kvepiančios sultys anksčiau pradeda tekėti iš klevo. Jos būna saldesnės.

„Klevas“ atgims gruodį

Vos prieš savaitę „Klevo“ prekybos centro rekonstrukcijai leidimą gavusi pastato savininkė bendrovė „Maxima LT“ taip galingai puolė vykdyti savo planus, kad daugeliui panevėžiečių kilo mintis, jog iš senojo centro liks tik pamatai, rašo laikraštis "Sekundė".Kaip „Verslo vartams“ pavyko sužinoti, pastato nesiruošiama griauti. Jis, kaip ir buvo numatyta, pradėtas renovuoti.
Lietuva 2007-09-19

Paaiškėjo Lietuvos regbio čempionato prizininkai

Lietuvos regbio čempionato prizines vietas užėmė trys Šiaulių komandos: prieš savaitę aukso medalius užsitikrino nugalėtojo titulą gynęs "Vairo" klubas, o po šį sekmadienį įvykusio priešpaskutiniojo turo tapo aišku, jog sidabras atiteks "Saldos", o bronza - "Baltrex" komandoms. Teoriškai prieš šį turą į antrąją vietą pretendavo ir Jurbarko "Lūšis-Skorpionas", tačiau ši komanda teorinių vilčių nepuoselėjo ir į rungtynes Šiauliuose su "Saldos" regbininkais neatvyko.
2003-10-13
Į viršų