Buvęs premjeras teigė, kad apsisprendimas, už ką balsuoti, nebuvo sunkus.
„Kai žinai, ką rinktis, tai lengva pasirinkti“, – „Vardan Lietuvos“, – po balsavimo žurnalistams sakė S. Skvernelis.
Jis pridūrė, kad tikisi, jog susiformuos racionali ir neradikali kairiųjų dauguma, kuri bus pagrįsta profesionalumu. Paklaustas, kurias partijas priskirtų radikalioms, S. Skvernelis nedaugžodžiavo.
„Žmonės priskiria ir pasirenka. Kam patinka balsuoti už kraštutinumus, tai tas žmogus niekada nepasakys, kad tai kraštutinė kairė ar dešinė. Noriu, kad žmonės pasirinktų ne tai, kas žada dažniausiai neįgyvendinamus pažadus <...>, bet tuos žmones, kurie savo profesionalumu ir atsakingumu parodė, kas yra kas politikoje, tai mes esame tokie. Be mūsų yra ir kitų politinių partijų, kurios tokiomis savybėmis galėtų išsiskirti“, – žurnalistams Lukiškių aikštėje kalbėjo „Vardan Lietuvos“ pirmininkas.
Buvęs premjeras prabilo ir apie galimas koalicijas, mat konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis tvirtino, kad nereikėtų atmesti, jog koalicija galėtų būti formuojama ir su kairės jėgomis.
„Vienas po kito mirties bučinys socialdemokratams siunčiamas, parodant, kad vaivorykštės koalicija neišvengiama. Tikrai nėra taip, nes šiandien Lietuvoje nėra tokia situacija, kad reikėtų daryti tokius Lietuvos politikos istorijoje nebuvusius žingsnius. Manau, kad konservatorių pirmininkas žaidžia savo žaidimus, demonizuoja „Nemuno aušrą“ su Žemaitaičiu ir tokiu būdu stengiasi nuo centro kairės politinių jėgų išbarstyti balsus, kad būtų sudėtingiau formuoti koaliciją. Tai čia yra jų politinis žaidimas.
Norint kalbėti apie vaivorykštės koaliciją, tai gal jiems reikėtų sutarti dabartinėje valdančiojoje daugumoje su savo mažesniais partneriais, kurie nevertinami, su jais nesiskaitoma“, – tvirtino S. Skvernelis.
Paklaustas, kaip vertina, kad prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė pasikalbėti visas parlamentines partijas, išskyrus konservatorius, „Vardan Lietuvos“ pirmininkas sakė, jog tai parodo, kad prezidentas linkęs kalbėtis su tomis partijomis, kurios nori kalbėtis ir supranta, kas yra politinė pagarba.
„Jeigu tu su prezidentu ketverius metus ne tik konfliktuoji, bet ir darai viską, kad būtų apsunkintas prezidento darbas, ieškai konfliktų ten, kur nereikia, tai tikėtis, jog prezidentas pakvies finišo tiesiojoje kalbėtis apie ateitį, būtų labai sunku. Suprantu prezidento poziciją“, – sakė S. Skvernelis.
Prasideda išankstinis balsavimas
Antradienį prasideda tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose.
Nuo 7 iki 20 valandos rinkėjai galės balsuoti visų 60 Lietuvos savivaldybių pastatuose ir papildomai įsteigtose balsavimo vietose.
Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), visi rinkėjai galės savo balsą atiduoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.
Teise balsuoti iš anksto gali pasinaudoti rinkėjai, kurie ateinantį sekmadienį negalės atvykti į savo rinkimų apylinkes.
Spalio 9-11 dienomis galės balsuoti ligoninėse, socialinės globos, rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose esantys rinkėjai.
Spalio 11-12 dienomis rinkimų komisijų nariai aplankys rinkėjus namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.
Rinkėjų sąrašuose įrašyti per 2 mln. 326 tūkst. rinkėjai, 569 tūkst. iš jų turi teisę balsuoti namuose. Šia teise nusprendė pasinaudoti beveik 95 tūkst. rinkėjų.
Balsavimas užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas kiekvienos atstovybės nustatytu laiku. Balsuoti užsienyje užsiregistravo per 49 tūkst. rinkėjų.
Kur bus galima balsuoti?
Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), spalio 8-10 dienomis Vilniuje iš anksto bus galima balsuoti net penkiose vietose: Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3), Vilniaus rajono savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50), Vilniaus universiteto Verslo mokykloje (Saulėtekio al. 22), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų ir miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje.
Vilniaus rajono rinkėjai galės balsuoti savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50, Vilnius), Nemenčinės kultūros centre (Švenčionių g. 12, Nemenčinė), Bukiškio k. (Mokyklos g. 6, Avižienių sen.).
Kauno, Klaipėdos rinkėjų bus laukiama savivaldybių pastatuose.
Pagrindinė Seimo rinkimų diena yra spalio 13 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.
Anot VRK, svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.
ELTA primena, kad per artėjančius Seimo rinkimus bus išrinktas 141 Seimo narys. Į 70 mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje pretenduoja 1721 kandidatas, į 71 vietą vienmandatėse rinkimų apygardose – 699 kandidatai.
Tautos atstovų mandatų siekia 14 partijų ir viena koalicija. Tai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija, Socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos regionų partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Nacionalinis susivienijimas, Žaliųjų partija, Lietuvos liaudies partija, partija „Laisvė ir teisingumas“, politinė partija „Nemuno Aušra“. Pretendentų į Seimą sąraše yra ir Taikos koalicija, kurią sudaro Darbo partijos, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos ir Žemaičių partijų atstovai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!