Skvernelis nuo Karbauskio nusisuko, bet šis kreipėsi į Šimonytę

Šešėlinės Vyriausybės vadovas Ramūnas Karbauskis teigė, kad Saulius Skvernelis į alternatyvų ministrų kabinetą norėjo kviestis ne tik valstiečių narius. R. Karbauskis tikino, kad šešėlinės Vyriausybės tikslas ne pyktis su naująja valdžia ar ją kritikuoti, o ištiesti jai pagalbos ranką.

Ketvirtadienį opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) paskelbė šešėlinės Vyriausybės sudėtį, programą ir rinkosi į pirmąjį posėdį. Ko tikėtis iš alternatyvaus ministrų kabineto ir kodėl jo sudėtyje nėra S. Skvernelio?

Naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ LVŽS pirmininkas, šešėlinės Vyriausybės vadovas R. Karbauskis kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę.

„Mes esame pasiruošę padėti jums dirbti. Jeigu jūs to norėsite, mes pasiruošę tą daryti“, – sakė R. Karbauskis.

Skvernelis mandagiai atsisakė

„Diskutavome, kokia šešėlinė Vyriausybė turi būti – koalicinė ar iš vienos partijos. Lietuvos patirtis yra labai menka. Mes žiūrėjome į tą patirtį, kuri yra kitose šalyse. <...> Daugelyje šalių, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, daugelyje kitų, šešėlines Vyriausybes formuoja didžioji koalicinė frakcija. Jos nebūna koalicinės“, – teigė R. Karbauskis.

Pasak Valstiečių lyderio, tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ketvirtadienį paskelbtame šešėliniame ministrų kabinete nėra S. Skvernelio. R. Karbauskio teigimu, buvęs premjeras siekė, kad šešėlinėje Vyriausybėje būtų ir socialdemokratai, ir darbiečiai, tačiau valstiečiai pasirinko formuoti kabinetą tik iš savo narių.

Dėl to, kaip viešojoje erdvėje komentavo pats S. Skvernelis, jis mandagiai atsisakė būti šešėlinės Vyriausybės vadovu.

„Mes padarėme tai, ką mes turime padaryti. Mes padarėme tai, kas privaloma daryti kiekvienai didžiausiai opozicinei frakcijai demokratinėje valstybėje. <...> Mes tą padarysime pilnavertiškai“, – tvirtino LVŽS pirmininkas.

REKLAMA

Nebuvo kito pasirinkimo

Lapkričio pabaigoje duotame interviu naujienų portalui tv3.lt teigė, kad šešėlinėje Vyriausybėje nėra numatęs sau vietos.

„Aš esu partijos pirmininkas. Šitoje situacijoje nemanau, kad tai būtų labai logiška, kad aš užimčiau kokio nors ministro poziciją šešėlinėje Vyriausybėje. Yra pas mus tikrai puikių Seimo narių ir ne Seimo narių partijoje, ne tik partijoje, kad tas kabinetas būtų tikrai labai stiprus“, – tuomet kalbėjo R. Karbauskis.

Dabar valstiečių lyderis tikina, kad tuo metu turėjo omenyje tai, kad neįsivaizduoja savęs ministro poste. Jo teigimu, iš paskelbto ministrų sąrašo matyti, kad kompetentingų žmonių valstiečių gretose pakanka, tad jam nereikėtų būti „sveikatos apsaugos ar kultūros ministru“.

„Kadangi Saulius Skvernelis atsisakė [būti premjeru], nebuvo kito pasirinkimo, kaip partijos pirmininkui imtis tos atsakomybės. Mūsų partijos taryboje nekilo jokių abejonių, kad aš turėčiau būti“, – teigė R. Karbauskis.

Nėra buvusių Vyriausybės narių

Šešėlinėje valstiečių Vyriausybėje nėra ne tik S. Skvernelio, bet ir kitų praėjusios kadencijos Vyriausybės narių. Alternatyviame ministrų kabinete vietos neatsirado buvusiam socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui, premjero patarėjui Lukui Savickui, anksčiau siūlytam į ekonomikos ir inovacijų ministrus, ir buvusiam Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui.

R. Karbauskis tikino, kad L. Kukuraitis „draugiškai susitarė“ su Tomu Tomilinu ir užleido jam ministro vietą. A. Stončaičio kandidatūros, pasak valstiečių lyderio, niekas ir nesiūlė, o L. Savickas atsisakė būti ministru, nes, anot R. Karbauskio, mokosi būti Seimo nariu. Visgi, valstiečių lyderis tikino, kad šie politikai tikrai padės šešėliniams ministrams.

„Šioje situacijoje, aš suprantu, kad politologai arba tie, kurie mūsų nelabai mėgsta, ieško kažkokių kabliukų, prie kurių galima būtų prikibti. Bet paskaičius ir viešojoje erdvėje Sauliaus Skvernelio pareiškimus, tai jis sveikina šitos Vyriausybės sudarymą, o ne jos sudarymą kaip nors kritikuoja ar smerkia“, – tvirtino R. Karbauskis.

REKLAMA

LVŽS pirmininko teigimu, S. Skvernelis sieks suvienyti opozicines frakcijas. R. Karbauskis pažymėjo, kad buvęs premjeras būtų tinkamiausias kandidatas užimti opozicijos lyderio postą.

Ne konfrontuos, o padės

2013 m. tuomet opozicijoje buvę konservatoriai paskelbė, kad suformavo šešėlinį ministrų kabinetą, kuriam vadovavo Andrius Kubilius. Anot R. Karbauskio, valstiečių šešėlinė Vyriausybė bus kitokia, nes ne tik pasiskelbs apie savo egzistavimą, bet ir realiai dirbs.

Ketvirtadienį šešėliniai ministrai patvirtino programą, darbo reglamentą, ėmėsi pirmųjų darbų. R. Karbauskio tikinimu, šešėlinės Vyriausybės posėdžiai vyks kartą per 1–2 savaites.

„Mūsų tikslas ne konfrontaciją didinti, ne kritikuoti, o nagrinėti tuos klausimus, kurie yra labai svarbūs Lietuvai. <...> Padėti suprasti, kokių klaidų galima būtų išvengti“, – kalbėjo šešėlinis premjeras.

Nebūtų uždarę parduotuvių

Tarp pirmųjų I. Šimonytės kabineto klaidų R. Karbauskis vardija pandemijos valdymą.

„Ką jūs darote, kodėl uždarėte žmones namų arešte trims mėnesiams, kodėl naikinate smulkųjį verslą. Viską galima spręsti kitaip“, – įsitikinęs LVŽS lyderis.

Jei spalį rinkimus būtų laimėję valstiečiai, pasak R. Karbauskio, jie nebūtų užvėrę parduotuvių, kuriuos turi atskirą įėjimą ir gali aptarnauti vieną klientą. Valstiečių pirmininkas teigė, kad dabar patvirtinti karantino atlaisvinimai išsprendžia tik dalį problemų pandemijos valdyme.

„Reikia sudaryti tvarką, labai aiškiai programą, kaip mes vakcinuosime mūsų visuomenę“, – siūlė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad kiekvienas šalies gyventojas, nuo jauniausio iki vyriausio, turėtų žinoti, kada bus skiepijamas.

„Dabar kiekvieną dieną girdime vis kitą kalbą. Premjerė sako vieną, ministras sako kitą, trečias žmogus sako trečią, dėl to žmonėms tik nepasitikėjimas kyla“, – dėstė šešėlinis premjeras.

R. Karbauskio teigimu, kitas dalykas, kurio turi imtis valdžia, tai patvirtinti tvarką, kurioje būtų aišku, kokie ribojimai bus atlaisvinti imunitetą įgavusiems žmonėms. Valstiečių lyderis taip pat siūlė leisti gyventojams pasirinkti, kokia vakcina jie norėtų skiepytis.

REKLAMA

„Mes nenorime ta situacija pasinaudoti, mes nenorime mitingų kviesti, mes nenorime į kažkokias protesto akcijas kviesti, parašus rinkti, nes tai nieko neduos. Žmonėms nuo to geriau nebus, žmonėms geriau būna dėl aiškumo, o aiškumas atsiranda tada, kai valdžia priima sprendimus.

Mes nesame valdžia, mes suformavome šešėlinę Vyriausybę, mūsų pareiga padėti valdžiai priimti teisingus sprendimus. Mes pasiruošę bendradarbiauti, skirtingai, nei prieš ketverius metus buvusi opozicija, mes norime padėti valdžiai, nes mes norime, kad Lietuvos žmonėms būtų geriau čia ir dabar.

Ir nesvarbu, kas bus po ketverių metų, ar mes laimėsime, ar kiti laimės, ar kita valdžia laimės, koks skirtumas. Svarbu, kad tuos ketverius metus mes visi būtume Lietuvoje, geriau gyventume ir galėtume džiaugtis, kad mes visi sveiki ir gyvi“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Šešėlinis ministrų kabinetas

Šešėline aplinkos ministre tapo Ligita Girskienė, energetikos ministru – Arvydas Nekrošius, ekonomikos ir inovacijų ministru – Deividas Labanavičius, finansų ministru – Valius Ąžuolas, krašto apsaugos ministru – Dainius Gaižauskas, kultūros ministre – Aušrinė Norkienė, socialinės apsaugos ir darbo ministru – Tomas Tomilinas, susisiekimo ministru – Arvydas Vaitkus.

Šešėlinė sveikatos apsaugos ministerija patikėta Aurelijui Verygai, švietimo mokslo ir sporto ministru tapo Eugenijus Jovaiša, teisingumo ministre – Agnė Širinskienė, užsienio reikalų ministru – Giedrius Surplys, vidaus reikalų ministre – Guoga Burokienė, žemės ūkio ministru – Kęstutis Mažeika.

Visi kabineto nariai, išskyrus Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narį A. Vaitkų ir Ramūną Karbauskį, yra parlamentarai.


Rašyti komentarą...
M
Marta
2021-02-12 11:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi dabar didžiausias spaudimas Karbauskui, nuo konservų ir padedant žurnalistams norima įkišti pleištą tarp Karbausko ir Skvernelio
Atsakyti
-6

?
???
2021-02-12 12:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norkienė. Kas ji?
Atsakyti
0

!
!!!
2021-02-12 12:11:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasiūlė prezidentui pabūti ministru.... Tas įsižeidė treptelejo kojyte ir pabėgo..... Reikėjo nors šešėlyje leisti prezidentu vadintis, būtų konservatoriams ikande taip pat turėdami savo giluminį prezidentą....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų