Valstiečiai sieks Simono Gentvilo interpeliacijos

Valstiečių šešėlinė Vyriausybė rekomenduoja Seimo pavasario sesijoje rengti interpeliaciją aplinkos ministrui Simonui Gentvilui. Proceso imsis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė šešėlinis ministrų kabinetas. Anot šešėlinio premjero Ramūno Karbauskio, „kaip minimum, tai bus pamoka“ ministrui. 

„Mes rekomenduotume frakcijai pradėti šitą interpeliaciją pavasario sesijoje. Akivaizdu, kad reikia sutelkti visos opozicijos pastangas tam. Pats veiksmas šituo klausimu yra labai svarbus. 

Esu tikras, kad praėjusioje Vyriausybėje žmogaus, darančio tokius pareiškimus ir spaudimą savo pavaldžių institucijų darbuotojams nepranešti apie korupciją teisėsaugos institucijoms, nebūtų buvę, esu tuo tikras“, – Seime sakė Ramūnas Karbauskis.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas vasario pradžioje stojo prieš valstiečių teismą. Didžiausia opozicinė frakcija liberalų deleguotam ministrui turėjo ne vieną klausima, daugiausiai apie konfliktą su Aplinkos ministerijai pavaldaus Aplinkos apsaugos departamento vadovybe. 

Sausio pabaigoje Aplinkos apsaugos departamento direktorei Olgai Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas. Tarp ministro ir O. Vėbrienės trintis atsirado, kai ši nušalino aplinkosaugininką, per atostogas S. Gentvilui pranešusį apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.

Ministras savo ruožtu tvirtino sulaukiantis neproporcingai daug Aplinkos apsaugos departamento darbuotojų skundų ir pats pradėjo tarnybinį patikrinimą, ar teisėtai nuo pareigų buvo nušalintas minėtas aplinkosaugininkas. S. Gentvilas taip pat kėlė klausimą dėl kadrų politikos departamente, įkurtų vadovaujamų pareigybių.

O. Vėbrienė nuolatine Aplinkos apsaugos departamento vadove tapo rugpjūtį, ji pakeitė Valdą Laukį, kurio vadovaujamas departamentas sulaukė kritikos po gaisro padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ Alytuje ir „Grigeo Klaipėda“ taršos Kuršių mariose.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali pateikti ne mažiau kaip penktadalis arba ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Tačiau norint atstatydinti ministrą, būtina surinkti ne mažiau kaip 71 balso.

LŽVS Seime turi didžiausią opozicinę frakciją, joje 32 parlamentarai.


Rašyti komentarą...
K
Klaipedietis
2021-02-11 12:31:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai laikas ta statytinis gentviliuka vyt laukan, tevas pridirbes Klaipėdos aferų, nematot kas per paukstukai tie plikiai, aferistai iš didžiosios raides
Atsakyti
-2

P
PP
2021-02-11 12:18:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ministras dar neapšilo kojų toj kėdėj ,žalos Lietuvai nespėjo padaryti . Čia tik partiečių tarpusavio rietenos... Neįkąsiu ,bet apseilėsiu?
Atsakyti
-2

J
Je
2021-02-11 12:22:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je, kur opozicijos kritika Energetikos ir Susisiekimo ministrams,ar jie neišgirsta rinkėjų balso?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų