Valstiečiai išsidalino šešėlines ministerijas: Skvernelis liko be posto Papildyta 11.02 val.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ketvirtadienį Seime pristatė savo šešėlinį ministrų kabinetą. Jai vadovauti ėmėsi partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, o ekspremjeras Saulius Skvernelis liko be posto.

Šešėline aplinkos ministre tapo Ligita Girskienė, energetikos ministru – Arvydas Nekrošius, ekonomikos ir inovacijų ministru – Deividas Labanavičius, finansų ministru – Valius Ąžuolas, krašto apsaugos ministru – Dainius Gaižauskas, kultūros ministre – Aušrinė Norkienė, socialinės apsaugos ir darbo ministru – Tomas Tomilinas, susisiekimo ministru – Arvydas Vaitkus.

Šešėlinė sveikatos apsaugos ministerija patikėta Aurelijui Verygai, švietimo mokslo ir sporto ministru tapo Eugenijus Jovaiša, teisingumo ministre – Agnė Širinskienė, užsienio reikalų ministru – Giedrius Surplys, vidaus reikalų ministre – Guoga Burokienė, žemės ūkio ministru – Kęstutis Mažeika.

Visi kabineto nariai, išskyrus Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narį A. Vaitkų ir Ramūną Karbauskį, yra parlamentarai.

„Šitos šešėlinės Vyriausybės suformavimo tikslas yra padėti dabartinei valdžiai, kurią išrinko Lietuvos gyventojai demokratiniuose rinkimuose, mes tikrai nesiruošiame stoti į poziciją oponuoti dėl oponavimo, užsiimti propagandinių žinučių skleidimu. Mes turime vieną tikslą – padėti išvengti klaidų“, – pirmojo posėdžio metu kalbėjo R. Karbauskis.

Ketvirtadienį LVŽS paskelbė ir šešėlinės Vyriausybės programą, kuri, anot partijos, bus alternatyva konservatorių-liberalų Vyriausybės programai. Apibendrindama šešėlinio ministrų kabineto programą, A. Širinskienė sakė, kad ji skirta tęsti valstiečių praėjusioje kadencijoje pradėtus darbus.

„Rengdami [programą], planavome tiek darbų tęstinumą, tą galima sakyti apie vaiko pinigų didinimo idėją, tiek ir planavome socialinės atskirties mažinimo darbus, jų tęsimą. Kalbėjome ir kalbame programoje apie darbų tęstinumą. Tarkime, pradėto steigti ir apsitarto pirminėse nuostatose valstybinio banko idėją“, – sakė A. Širinskienė.

Pasak R. Karbauskio, pirmojo posėdžio metu ministrai tarsis dėl Nacionalinio susitarimo dėl švietimo, priims memorandumą dėl kovos su COVID-19 pandemija valdymo Lietuvoje bei teiks savo pasiūlymus kitų Lietuvai aktualių klausimų sprendimui.

LŽVS Seime vienija 32 parlamentarus.


Rašyti komentarą...
S
Sprendimas
2021-02-11 11:21:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai teisingas ir sveikintinas sprendimas. Jeigu jis agronomas, tai nereiškia kad kvaily. Jis sukūręs tokį verslą dėl kurio visi siunta, o daugiausia konservatoriai, kurie jį šmeižia visom išgalėmis. Sėkmės šešėlinei vyriausybei!






Atsakyti
-12

k
kika
2021-02-11 11:20:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl rėkdamas rašot? pajuokos objektas tai jau senei konservatoriai yra ir bus toliau, ymač ta kur nežinai nei ji višta nei gaidys.
Atsakyti
-6

M
Mila
2021-02-11 11:38:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu visas čia protingas bliauni ko visai neišmanai gal kad jaučio metai prasidėjo tai galimabliaut visa gerkle pamastytum prieš išsižiodamas Taduk gėda už tave o Valstiečiai šaunuoliai
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų