DIENOS PJŪVIS. Karbauskis apie šešėlinę valstiečių Vyriausybę

Ketvirtadienį opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) paskelbė šešėlinės Vyriausybės sudėtį, programą ir rinkosi į pirmąjį posėdį. Ko tikėtis iš alternatyvaus ministrų kabineto ir kodėl jo sudėtyje nėra Sauliaus Skvernelio?

Apie tai diskutuosime naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“. Laidos svečias – LVŽS pirmininkas, šešėlinės Vyriausybės vadovas Ramūnas Karbauskis.

Šešėline aplinkos ministre tapo Ligita Girskienė, energetikos ministru – Arvydas Nekrošius, ekonomikos ir inovacijų ministru – Deividas Labanavičius, finansų ministru – Valius Ąžuolas, krašto apsaugos ministru – Dainius Gaižauskas, kultūros ministre – Aušrinė Norkienė, socialinės apsaugos ir darbo ministru – Tomas Tomilinas, susisiekimo ministru – Arvydas Vaitkus.

Šešėlinė sveikatos apsaugos ministerija patikėta Aurelijui Verygai, švietimo mokslo ir sporto ministru tapo Eugenijus Jovaiša, teisingumo ministre – Agnė Širinskienė, užsienio reikalų ministru – Giedrius Surplys, vidaus reikalų ministre – Guoga Burokienė, žemės ūkio ministru – Kęstutis Mažeika.

Visi kabineto nariai, išskyrus Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narį A. Vaitkų ir Ramūną Karbauskį, yra parlamentarai.

„Šitos šešėlinės Vyriausybės suformavimo tikslas yra padėti dabartinei valdžiai, kurią išrinko Lietuvos gyventojai demokratiniuose rinkimuose, mes tikrai nesiruošiame stoti į poziciją oponuoti dėl oponavimo, užsiimti propagandinių žinučių skleidimu. Mes turime vieną tikslą – padėti išvengti klaidų“, – pirmojo posėdžio metu kalbėjo R. Karbauskis.

Ketvirtadienį LVŽS paskelbė ir šešėlinės Vyriausybės programą, kuri, anot partijos, bus alternatyva konservatorių-liberalų Vyriausybės programai. Apibendrindama šešėlinio ministrų kabineto programą, A. Širinskienė sakė, kad ji skirta tęsti valstiečių praėjusioje kadencijoje pradėtus darbus.

„Rengdami [programą], planavome tiek darbų tęstinumą, tą galima sakyti apie vaiko pinigų didinimo idėją, tiek ir planavome socialinės atskirties mažinimo darbus, jų tęsimą. Kalbėjome ir kalbame programoje apie darbų tęstinumą. Tarkime, pradėto steigti ir apsitarto pirminėse nuostatose valstybinio banko idėją“, – sakė A. Širinskienė.

Pasak R. Karbauskio, pirmojo posėdžio metu ministrai tarsis dėl Nacionalinio susitarimo dėl švietimo, priims memorandumą dėl kovos su COVID-19 pandemija valdymo Lietuvoje bei teiks savo pasiūlymus kitų Lietuvai aktualių klausimų sprendimui.

LŽVS Seime vienija 32 parlamentarus.


Rašyti komentarą...
j
jo
2021-02-11 15:20:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt sudarydami šia vyriausybę pasitarė su dviračio žiniom...ir pagal jų rekomendacijas...
Atsakyti
0

v
vladas
2021-02-11 16:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
slepciaus po pernyksciais lapais tiek prisidirbes ... o jie lenda dar pavasario nesulauke anksciau uz snieguoles .drasus ir jiokio kaltes jausmo ...
Atsakyti
0

A
Aiskiaregis
2021-02-16 17:03:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kurti dar viena šešėlinę vyriausybę, kad būtų konkurencija. Reikia kurti ir miestų ir rajonų šešėliniu savivaldybių centrus. Kuo daugiau Lietuvoje šešėlių tuo geriau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų