Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog dėl opozicinių konservatorių veiksmų siekiant nukelti biudžeto priėmimą kreipėsi į specialiąsias tarnybas.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog dėl opozicinių konservatorių veiksmų siekiant nukelti biudžeto priėmimą kreipėsi į specialiąsias tarnybas.

REKLAMA

„Tai paskutinis jiems (konservatorius – BNS) mūšis, jie padarys viską, kad tos destrukcijos būtų daug“, – antradienį žurnalistams Seime prieš balsavimą dėl biudžeto priėmimo sakė premjeras.

Premjero rašto praėjusį penktadienį sulaukė tiek Valstybės saugumo departamentas (VSD), tiek Lietuvos policija. Tą pirmadienį BNS patvirtino VSD strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė ir policijos atstovas Ramūnas Matonis. Išsamiau šių institucijų atstovai gauto rašto nekomentavo, nes jo turinys yra įslaptintas.

Klausiamas, ar nekeičia pozicijos, esą konservatoriai siekia perversmo, o už jų veiksmų gali slypėti Kremlius, S. Skvernelis atsakė: „Laikausi kiekvieno savo žodžio, kurį pasakiau, ir nenoriu atsitraukti“.

REKLAMA

Perklaustas, ar tokiu atveju nereikėtų kreiptis į specialiąsias tarnybas, premjeras patvirtino, jog „tas ir padaryta“.

Klausiamas, į kokias tarnybas kreipėsi dėl konservatorių, premjeras siūlė „pasiimti sąrašą, kas yra kriminalinės žvalgybos arba žvalgybos subjektai, ten ir kreiptasi“.

Į klausimą, koks kreipimosi turinys, Vyriausybės vadovas atsakė: „Tai yra slaptas raštas“.

Tuo metu, dalis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narių kreipėsi į komiteto pirmininką Vytautą Baką prašydami į artimiausią komiteto posėdį iškviesti VSD bei Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) vadovus.

Kreipimąsi pasirašė konservatoriai Rasa Juknevičienė, Arvydas Anušauskas bei Laurynas Kasčiūnas, taip pat liberalas Virgilijus Alekna ir socialdemokratas Juozas Olekas. Opozcicijos atstovai reikalauja pagrįsti premjero teiginius.

„Valstybės premjero viešai pasakytus žodžius atidžiai vertina tiek Lietuvos visuomenė, tiek Lietuvoje reziduojantys kitų valstybių pasiuntiniai, todėl atsakymai turi būti pateikti skubiai ir aiškiai“, – pranešime sakė komiteto narė R. Juknevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad premjeras verčiau kreiptųsi į Molėtų observatoriją dėl planetų judėjimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų