Skvernelis į ekonomikos ministrus teikia savo patarėją Savicką papildyta 13.10 val.

Premjeras Saulius Skvernelis į ekonomikos ir inovacijų ministrus teikia savo patarėjo Luko Savicko kandidatūrą. Premjeras kandidatūrą prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė penktadienį susitikimo metu. 

Pasak prezidento atstovo Antano Bubnelio, iki šiol L. Savicko kandidatūra nebuvo bent kiek išsamiau aptarta.

„Po du mėnesius trukusių paieškų premjeras pateikė L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Iki šiol šis kandidatas į ministrus nebuvo bent kiek išsamiau aptartas. Prezidentūra šiuo metu vertina šį kandidatą“, – sakė A. Bubnelis.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pareiškė, kad ministras pirmininkas ir prezidentas neformaliai L. Savicko kandidatūrą suderino gerokai anksčiau.

„Iš tikrųjų L. Savicko kandidatūra jau viešai buvo įvardinta pakankamai seniai, o neformaliai kandidatūra suderinta dar gerokai anksčiau. Tas procesas tikrai netruko ilgiau nei bet kurio kito ministro, kai buvo formuojama Vyriausybė ar skiriami kiti ministrai, paieškos“, – sakė S. Malinauskas.

„Apie L. Savicko kandidatūrą šalies ministras pirmininkas su prezidentu kalbėjosi gerokai anksčiau. Dėl kandidatūros tinkamumo klausimų nekilo“, – teigė jis, paklaustas, ką turi omenyje sakydamas, kad kandidatūra buvo neformaliai suderinta.

Premjeras sakė, kad L. Savickas „yra tinkamas, visas šiai pozicijai reikalingas kompetencijas ir savybes turintis žmogus“.

„Neabejoju, kad tokio ministro darbo rezultatus pajustų ir teigiamai įvertintų Lietuvos žmonės. Jokios kitos kandidatūros į šias pareigas nėra svarstomos. Tikiuosi, kad šiai kandidatūrai bus pritarta“, – pranešime spaudai cituojamas ministras pirmininkas.

L. Savickas dirba S. Skvernelio patarėju ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais. Pernai jis su „valstiečių“ sąrašu išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, tačiau šiai partijai nepriklauso.

REKLAMA

Ekonomikos ministro pareigos yra laisvos nuo pernai gruodžio, kai tuometinis ministras Virginijus Sinkevičius tapo Europos Komisijos nariu.

Anot prezidento atstovo A. Bubnelio, premjeras su šalies vadovu taip pat aptarė Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo kandidatūras, tačiau teikimo nebuvo.

Viešųjų pirkimų tarnyba nuolatinio vadovo neturi nuo spalio, kai iš šių pareigų pasitraukė Diana Vilytė.

Ekonomikos ministrą ir Viešųjų pirkimų tarnybos vadovą skiria prezidentas ministro pirmininko teikimu. Kandidatūros į šias pareigas dar nėra oficialiai pateiktos.

Apie pusvalandį trukęs premjero ir prezidento susitikimas vyko tvyrant nesutarimams dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

G. Nausėda po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo šią savaitę dar kartą paragino premjerą atleisti ministrą, tačiau S. Skvernelis tai daryti atsisako.

Ministras pripažintas supainiojęs interesus, kai du kartus pietavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Klaipėdos uosto sąskaita.

Luko Savicko biografija

Portalas tv3.lt kviečia daugiau sužinoti, kur mokėsi ir iki šiol dirbo į ministrus teikiamas L. Savickas.

Pats L. Savickas naujienų agentūrai BNS anksčiau yra sakęs, kad jam užtektų patirties būti ekonomikos ministru, nes visą savo karjerą gilinosi į šią sritį ir dirbdamas versle, ir politinėse pareigose.

„Turiu ganėtinai ilgalaikę patirtį šioje srityje, į kurią visą laiką ir gilinausi“, – kalbėjo jis.

30-metis vilnietis L. Savickas 2011 m. baigė politikos ir tarptautinių santykių bakalauro studijas Jorko universitete Jungtinėje Karalystėje, 2012 metais įgijo Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Nyderlanduose. Beje, tame pačiame universitete po metų magistro laipsnį įgijo ir buvęs ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje. Taip pat dirbo asociacijos „Investuotojų Forumas“ politikos bei viešųjų reikalų vadovu.

REKLAMA

2016 m. gruodį L. Savickas tapo S. Skvernelio patarėju ekonomikos ir strateginių pokyčių klausimais.

Pernai kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose ir buvo išrinktas tarybos nariu. Tiesa, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai L. Savickas nepriklauso.

L. Savickas yra vienas iš „Kurk LT alumni tinklo“ steigėjų, Pasaulio ekonomikos forumo „Global Shapers" ir kitų visuomeninių iniciatyvų narys. 

Tarp kitų savo pomėgių be veiklos nevyriausybinėse organizacijose L. Savickas nurodo vandens bei kalnų sportą, istoriją ir literatūrą. Jį įkvepianti knyga – Miguelio de Cervanteso „Don Kichotas“.

Save L. Savickas vadina diplomatišku, konstruktyviu, teigia savo sprendimus grindžiantis įrodymais ir faktais. Moka anglų ir vokiečių užsienio kalbas.

2019 m. rugpjūtį L. Savickas su mylimąja Daiva, agentūros „Deep Design“ vadove, sumainė žiedus. Jiedu augina dvi dukras – Adelę ir Smiltę.


Rašyti komentarą...
r
rl
2020-01-24 14:27:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vienas profas ...?
Atsakyti
0

J
Jovidas
2020-01-24 12:01:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sirenos vagems nauda kol samišis .žmones išeina iš namu palieka vagems butus reikia perspeti valžia ligi vaikams vaikai negalvoja taip pat ir atžalos nebera darbo polisijai tai sugalvoja kaip usidirbti daugau sirenu daugau vagišiu geras pažuris i givenima ašiu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų