REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagrindinėms verslo organizacijoms traukiantis iš nacionalinio susitarimo, premjeras atmeta jų kritiką, esą Vyriausybė nesilaikė deklaruotų pažadų. Saulius Skvernelis sukritikavo paties verslo indėlį į susitarimo įgyvendinimą. 

Pagrindinėms verslo organizacijoms traukiantis iš nacionalinio susitarimo, premjeras atmeta jų kritiką, esą Vyriausybė nesilaikė deklaruotų pažadų. Saulius Skvernelis sukritikavo paties verslo indėlį į susitarimo įgyvendinimą. 

REKLAMA

„Vyriausybė savo susitarimus, deja, įvykdė visus, ko mes negalime pasakyti apie kitą pusę. Bet turėtume kalbėti konkrečiai. Kada bus toks sprendimas (organizacijų sprendimas pasitraukti iš susitarimo – BNS), tada mes savo poziciją išsakysime ir labai konkrečiais faktais pagrįsime, ką Vyriausybė padarė. Labai norėtume išgirsti, kur mes ką nors sulaužėme“, – Vyriausybėje žurnalistams penktadienį sakė S. Skvernelis. 

„Suprantu, kad noras turėti vien tiktai naudą be jokių įsipareigojimų yra beribis, o susitarimas yra abiejų pusių pareigos“, – pridūrė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras pažymėjo, kad pastaruoju metu verslui sumažėjo mokesčių našta. Jis, be to, pasigedo didesnio socialinių partnerių įsitraukimo į šešėlinės ekonomikos mažinimą. 

REKLAMA

„Per trejus metus, ar tuos metus, kur buvome pasirašę susitarimą, mes apie pusę milijardo eurų sumažinome jiems mokestinę naštą, – kalbant apie verslą, nekalbant apie administracinės naštos sumažinimą (...) Pažiūrėkime, kas padaryta iš anos pusės – kalbant apie tą patį šešėlį, pirmiausia, ir kiti klausimai“, – sakė premjeras. 

Pasak S. Skvernelio, verslo pozicija gerbtina, tačiau Vyriausybė, jo teigimu, ras būdų dirbti su šakinėmis asociacijomis. 

Lietuvos verslo organizacijos penktadienį kreipėsi į Seimo Valdybą ir premjerą informuodamos, kad pasitraukia iš 2017 metų spalį pasirašyto susitarimo dėl šalies pažangai būtinų reformų.

REKLAMA
REKLAMA

Asociacija „Investuotojų forumas“ („Investors‘ Forum“), Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos verslo konfederacija nurodė, kad pastarojo meto mokesčių pakeitimai buvo daromi skubotai, o verslo kvietimas grįžti prie dialogo liko neišgirstas. 

„Matydami nepagarbą pasirašytiems susitarimams, socialiniams partneriams ir prisiimtiems įsipareigojimams, nevykstant dialogui, demonstruojant nenorą veikti kartu, ieškant subalansuotų sprendimų visoms valstybės pažangai reikalingoms reformoms, mes priversti trauktis iš Susitarimo dėl šalies pažangai būtinų reformų“, – rašoma organizacijų kreipimesi. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jų, nors Vyriausybė įgyvendino įvairių šalies ekonomikai ir gyventojų gerovei būtinų reformų, dalis svarbių pokyčių neįvyko. 

„Valdančioji dauguma ir vyriausybė neįvykdė struktūrinių reformų viešajame sektoriuje (mokyklų tinklas, universitetų jungimas, sveikatos reforma, etc.) ir buvo nueita lengviausiu keliu – didinami mokesčiai. Mūsų nuomone, tokia politika yra trumparegiška ir vedanti klaidingu keliu“, – teigia kreipimosi autoriai. 

Jie priminė, kad dar pernai gruodį viešai kreipėsi į Seimo valdybą ir Vyriausybę, ragindami „gerbti susitarimus ir laikytis įsipareigojimų“. 

Verslo atstovai pabrėžia, kad nors verslo bendruomenė ir pasitraukia iš susitarimo, bet ir toliau sieks prisidėti prie valstybės pažangai būtinų reformų įgyvendinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų