Skvernelis atsakė Šimonytei: ji nepateikė nė vieno konkretaus siūlymo griežtinti karantiną

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis kritiškai vertina paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės jam adresuotą prašymą paskutiniame Vyriausybės posėdyje dar sugriežtinti karantiną. S. Skvernelis stebisi, kodėl I. Šimonytė nepateikė nė vieno konkretaus siūlymo.

„Vertinu paskirtos ministrės pirmininkės kreipimąsi, bet, deja, nė vieno konkretaus siūlymo, ką dar reikia padaryti, kad būtų galima situaciją griežčiau kontroliuoti ir valdyti“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Jis akcentavo, kad nuo trečiadienio įsigalioja dar pirmadienį Vyriausybės priimti karantino griežtinimai. 

„Dėl draudimo artimųjų kontaktų, dėl draudimo bendrauti daugiau nei dviem šeimos ūkiams, rengti įvairaus pobūdžio asmenines šventes, apriboti masiniai susibūrimai prekybos centruose, priklausomai nuo jų ploto tiek viduje, tiek išorėje.

Šalis perėjo prie visuotinio nuotolinio darbo. Tai liečia tiek viešąjį sektorių, tiek privatų sektorių. Kalbant apie ugdymo procesą, priimti sprendimai, kad pereina prie visuotinio nuotolinio ugdymo, išskyrus ikimokyklinį ugdymą“, – vardijo S. Skvernelis.

Jo teigimu, vienintelis likęs įmanomas sprendimas – nepaprastosios padėties įvedimas.

„Bet tai yra jau Seimo kompetencija ir Seimas gali tą sprendimą priimti. Esame pasiruošę. Jeigu bus dar bent vienas racionalus, argumentuotas pasiūlymas dėl karantino sąlygų keitimo ir griežtinimo, susirinkti“, – teigė S. Skvernelis.

Kreipėsi į S. Skvernelį

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį kreipėsi į laikinąjį premjerą Saulių Skvernelį, prašydama jo kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus. 

I. Šimonytė pažymi, jog trečiadienį paskelbti toliau augantys rekordiniai užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiai ir pranešimai apie kasdien mirštančius Lietuvos žmonių rodo, kad ligšioliniai sprendimai nepadėjo stabilizuoti situacijos ir pasiekti jos gerėjimo. 

REKLAMA

„Kreipiuosi į Jus, nes nebeturime jokios moralinės ir politinės teisės daugiau delsti. Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį. Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys“, – teigė I. Šimonytė.

„Esu pasiruošusi paremti ir viešai palaikyti reikalingus sprendimus, tokiu būdu pasidalindama Jums tenkančią atsakomybę. Beprecedentės krizės akivaizdoje, kada Vyriausybės veiksmai lemia žmonių gyvybes, negalime ir neturime vadovautis siaurais politinės naudos išskaičiavimais. Tikiu, kad Jūs ir kaip buvęs pareigūnas, ir šiuo metu laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas politinis lyderis, elgsitės garbingai ir ryžtingai“, – sakė I. Šimonytė.

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį LRT radijui sakė, kad karantino ribojimai turi būti griežtesni. Jis užsiminė apie judėjimo apribojimus.

„Manau, kad bus diskutuojama ir apie judėjimo ribojimus, bet jie neturėtų būti mąstomi, išimant iš konteksto tik automobilių statymo aikštelę ar atskirą prekybą kažkokių produktų. Jos bus visa apimančios“, – pakartojo ministras.

Trečiadienį vyksta paskutinis 17-osios Vyriausybės posėdis. Penktadienį numatytas būsimos Ingridos Šimonytės vadovaujamos centro-dešiniųjų Vyriausybės programos tvirtinimas Seime. Naujoji Vyriausybė įgaliojimus gaus Seimui patvirtinus jos programą bei prisiekus naujiesiems ministrams.


Rašyti komentarą...
L
Linas
2020-12-09 13:35:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gudri ta Šim. Visos šiškos paskui bus sukabintos Skverneliui. Tegu pati dabar spardosi-labai norėjo į valdžią.
Atsakyti
-5

D
2020-12-09 13:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis tas vyrukas, teisingi atsakymai į tokius rėkiančius nurodymus
Atsakyti
-10

t
tn
2020-12-09 13:41:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol jus riejates,pavydit,kersija...MIRSTA ZMONES ,kva iliai jus nelaimingi !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų