Jovaiša įgėlė Gabrieliui Landsbergiui: ar nemanote, kad jūsų elitinės mokyklos dar labiau sustiprins atskirtį?

Ne visi Seimo nariai palaiko naujosios Vyriausybės programoje duotą pažadą steigti „Tūkstantmečio“ gimnazijas. Valstietis Eugenijus Jovaiša nuogąstauja, kad toks esą elitinis mokyklų tinklas tik dar labiau didins atskirtį tarp moksleivių.

Antradienį paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė Seimui pateikė Vyriausybės programą. Didelis jos akcentas – numatomi pokyčiai švietime. O tarp jų – idėja steigti „Tūkstantmečio“ gimnazijas.

Jos, kaip numatoma programoje „bus skirtos mažinti ugdymo rezultatų atskirtį tarp miesto ir rajono mokyklų, siekiant, kad vaikai turėtų visas galimybes gauti kokybišką, šiuolaikinį išsilavinimą“.

Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Eugenijus Jovaiša Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui adresavo klausimą:

„Vienas klausimas Gabrieliui Landsbergiui. Pasakykite man, Gabrieliaus, ar jūs nemanote, kad jūsų elitinės mokyklos, „Tūkstantmečio“ mokyklos, gali dar labiau sustiprinti atskirtį regione?“

Tiesa, į klausimą ėmėsi atsakyti ne G. Landsbergis, o I. Šimonytė. 

„Galbūt išvaduodama Gabrielių Landsbergį nuo klausimo, kurį jūs uždavėte turbūt su mintimi, norėčiau, kad tai nebūtų suvesta į kažkokius asmeniškumus, o labiau į sistemines problemas, kas yra labai svarbu.

Tai man atrodo, kad privačių mokyklų sėkmė, galime taip sakyti, pirmiausiai iliustruoja ne privačių mokyklų padėtį, o padėtį, kurį mes turime viešajame sektoriuje ir valstybiniame švietime. Ir tas problemas reikia tiesiog spręsti. Ir ta sėkmė nebus tokia didelė, kaip dabar“.

Čia pat I. Šimonytė sakė supratusi, kad G. Landsbergiui adresuotas klausimas buvo susijęs su jo žmonos Austėjos Landsbergienės švietimo įstaigomis.

Tačiau E. Jovaiša teiravosi apie „Tūkstantmečio“ gimnazijas. Jose, kaip numatoma programoje, bus kviečiami dirbti aukščiausius ugdymo rezultatus demonstruojantys mokytojai ir gabiausi pedagoginių studijų absolventai, rasis visa reikalinga šiuolaikinė švietimo infrastruktūra.

„Tuose rajonuose, kur jau veikia panašaus tipo gimnazijos, jas stiprinsime ir gerinsime infrastruktūrą, kur tokių galimybių̨ nėra, steigsime naujas. Šioms gimnazijoms kelsime tikslą tapti pedagoginių ugdymo pokyčių̨ rajonuose generatoriais ir katalizatoriais“, – rašoma Vyriausybės programoje.


Rašyti komentarą...
?
?
2020-12-08 17:39:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl atsakinėja Šimonytė,jei klausimas buvo užduotas Landsbergiui?
Atsakyti
-24

L
Linas
2020-12-08 16:31:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriai ar jums negėda ir vėl darote taip kad tik blogiau būtų ir švietimo sistemoje. Lansbergiui vėl bus pelnas milijonais ir valstybės lėšų.
Atsakyti
-31

N
Nepavydėk
2020-12-08 17:18:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Austėjos pelnas šiemet sumažėjo 2 %, reikia išgyventi
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (89)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų