Nausėda patvirtino naujus ministrus: 18-os Vyriausybės formavimas baigtas

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį patvirtino Vyriausybės sudėtį ir pasirašė dekretą dėl Lietuvos 18-os Vyriausybės patvirtinimo.

Apie tai šalies vadovas pranešė spaudos konferencijoje: „Patvirtinau naujos sudėties Lietuvos respublikos Ministrų kabinetą, vadovaujamą premjerės Ingridos Šimonytės. Šis kabinetas pradeda savo darbą Lietuvai tikrai nelengvu laikotarpiu ir, turbūt, pirmaeilis, neatidėliotinas uždavinys bus įveikti tą pandemijos krizę, kurią jaučiame šiuo metu, imtis labai ryžtingų ir greitų sprendimų, kurie nedelsiant duotų rezultatų“.

Prezidentas pabrėžė, kad patvirtinti ministrai tenkina jo reikalavimus dėl patirties, kvalifikacijos ir dėl padorumo bei reputacijos.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. G. Nausėda patvirtino I. Šimonytės Vyriausybės sudėtį

Įvertino naujosios Vyriausybės programą

G. Nausėda įvertino naujosios Vyriausybės programą ir ją pavadino ambicinga.

„Ji tikrai yra ambicinga, atliepia tiems tikslams kuriuos keliu kaip gerovės valstybės tikslus. Teko nemažai diskutuoti ir su kandidatais į ministrus, galiu tvirtai pasakyti, kad daugeliu atveju nuostatos, tikslai, strategijos sutampa, todėl tikiuosi ir toliau glaudaus bendradarbiavimo“, – kalbėjo G. Nausėda.

I. Šimonytė viliasi, kad Vyriausybės programos svarstymai Seime neužtruks ir naujasis Ministrų kabinetas galės greitai dirbti.

„Laikas šiuo atveju, matyt, yra lemiamas veiksnys, turint mintyje, kad yra ir Covid situacija ir taip pat būtina patvirtinti ateinančių metų valstybės ir kitus biudžetus, kad galėtumėme sklandžiai pradėti ateinančius metus. Laiko Vyriausybei bus tikrai nedaug šiems sprendimams“, – sakė I. Šimonytė.

Pasiteiravus apie ministerijas, G. Nausėda pažymėjo, kad svarbios bus visos ministerijos, bet didžiausio jo dėmesio susilauks švietimo, kultūros, ekonomikos gerovės ir socialinio teisingumo sritys.

„Visos ministerijos yra svarbios, visos jos atsakingos už labai reikšmingus Lietuvos sektorius – ekonominius, socialinius ir kitus. {...} Džiaugiuosi, kad Vyriausybės programoje atspindėtas siekis pagerinti mūsų švietimo sistemą iš esmės“, – teigė G. Nausėda ir pridūrė, kad labai svarbus ir vyriausybės programoje paminėtas nacionalinis susitarimas dėl švietimo ateities.

REKLAMA

„Tai taip pat yra įvardinta ne kartą mūsų kaip pirmaeilis uždavinys, kadangi kalbame apie dalykus, kurie bus svarbūs Lietuvos ateičiai ilgus ilgus metus į priekį. Todėl tikrai tikiuosi glaudaus bendradarbiavimo su konkrečių ministerijų vadovais, manau, kad tą kontaktą išlaikysime visą kadenciją, nes kontaktų užuomazgos, pirmieji mūsų susitikimai su kandidatais buvo tikrai labai konstruktyvūs, dalykiški“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas G. Nausėda pirmadienį susitiko ir palankiai įvertino antrąjį konservatorių teikiamą kandidatą į žemės ūkio ministro postą, buvusį aplinkos ministrą Kęstutį Navicką.

Sekmadienį kandidatas į susisiekimo ministras Marius Skuodis paliko teigiamą įspūdį prezidentui G. Nausėdai. Prezidentui imponavo, kad kandidatas akcentavo skaidrumo poreikį, finansuojant kelių asfaltavimą.

I. Šimonytė į susisiekimo ir žemės ūkio ministrus anksčiau siūlė Kasparo Adomaičio ir Dalios Miniataitės kandidatūras, tačiau prezidentas jas atmetė, o kiti kandidatai tiko.

Vyriausybės sudėtis:

Aplinkos ministras: Simonas Gentvilas

Energetikos ministras: Dainius Kreivys

Ekonomikos ir inovacijų ministrė: Aušrinė Armonaitė

Finansų ministrė: Gintarė Skaistė

Krašto apsaugos ministras: Arvydas Anušauskas

Kultūros ministras: Simonas Kairys

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė: Monika Navickienė

Susisiekimo ministras: Marius Skuodis

Sveikatos apsaugos ministras: Arūnas Dulkys

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė: Jurgita Šiugždinienė

Teisingumo ministrė: Evelina Dobrovolska

Užsienio reikalų ministras: Gabrielius Landsbergis

Vidaus reikalų ministrė: Agnė Bilotaitė

Žemės ūkio ministrė: Kęstutis Navickas

Vyriausybės programą premjerė I. Šimonytė pristatys Seimui

Konstitucijoje numatyta, kad ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę bei pateikia svarstyti jos programą.

REKLAMA

Vyriausybės programą žada Seimui pateikti antradienį. Seimo posėdyje, kuriame pateikiama Vyriausybės programa, turi dalyvauti naujai sudarytos Vyriausybės nariai.

Aiškindamas Vyriausybės programą, ministras pirmininkas Seimo posėdyje kalba iki 40 minučių. Vyriausybės programos pateikimo metu atsakymams į klausimus iš viso skiriama pusantros valandos. Klausimai gali būti užduoti tiek ministrui pirmininkui, tiek bet kuriam iš ministrų.

Kai ministras pirmininkas ir ministrai baigia atsakinėti į Seimo narių klausimus, Seimas turi priimti sprendimą dėl Vyriausybės programos. 

Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai. Jei Seimas du kartus iš eilės nepritaria naujai sudarytos Vyriausybės programai, Vyriausybė privalo atsistatydinti.

I. Šimonytė buvo paskirta lapkričio 25 dieną. Vyriausybės programą ji žada Seimui pateikti antradienį.


Rašyti komentarą...
Šuva
2020-12-07 15:17:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai jis nenormalus.Atsisakė dviejų kopmetetigų ministrų o pasirinko Navicką
Atsakyti
-3

J
Jonas
2020-12-07 15:21:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal butu ir visai nieko, jeigu seimas nepritartu..., nes antraip.....
Atsakyti
-3

L
Lina
2020-12-07 15:19:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žemės ūkio ministrė: Kęstutis Navickas
:)))))
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų