Skvernelis apie karantiną: kitas žingsnis – nepaprastoji padėtis, klausimas, ar to reikia

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis atmeta kritiką, kad ši Vyriausybė nepakankamai sugriežtino karantiną. Jo teigimu, kitas įmanomas žingsnis – nepaprastosios padėties įvedimas, tačiau S. Skvernelis tai vertina skeptiškai.

Vyriausybė pirmadienį reikšmingai sugriežtino karantiną, tačiau sulaukė naujosios Vyriausybės ir sveikatos specialistų kritikos dėl nepakankamų apribojimų.

„Kalbant apie prekybos vietų darbo laiko trumpinimą, mes vadovaujamės kitu argumentu, kad apribojus, sutrumpinus darbo laiką, kaip tik tuo metu bus dar didesnis antplūdis žmonių. 

Dėl to mes priėmėme rekomendaciją, kad darbo laikas būtų ilginamas, mažinamas žmonių, esančių prekybos tinkluose skaičius kelis kartus, praktiškai iki 30 proc., ir ribojamas parkavimo vietų skaičius prie šitų tinklų. Sprendimai visi maksimaliai yra priimti. Turime palaukti dar kelias dienas, koks jų poveikis bus. 

Sekantis žingsnis – absoliutus mūsų viešojo gyvenimo uždarymas ir nepaprastoji padėtis. Bet, ar to reikia, aš žiūriu skeptiškai ir abejoju“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Kreipėsi į S. Skvernelį

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį kreipėsi į laikinąjį premjerą Saulių Skvernelį, prašydama jo kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus. 

I. Šimonytė pažymi, jog trečiadienį paskelbti toliau augantys rekordiniai užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiai ir pranešimai apie kasdien mirštančius Lietuvos žmonių rodo, kad ligšioliniai sprendimai nepadėjo stabilizuoti situacijos ir pasiekti jos gerėjimo. 

„Kreipiuosi į Jus, nes nebeturime jokios moralinės ir politinės teisės daugiau delsti. Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį. Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

„Esu pasiruošusi paremti ir viešai palaikyti reikalingus sprendimus, tokiu būdu pasidalindama Jums tenkančią atsakomybę. Beprecedentės krizės akivaizdoje, kada Vyriausybės veiksmai lemia žmonių gyvybes, negalime ir neturime vadovautis siaurais politinės naudos išskaičiavimais. Tikiu, kad Jūs ir kaip buvęs pareigūnas, ir šiuo metu laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas politinis lyderis, elgsitės garbingai ir ryžtingai“, – sakė I. Šimonytė.

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį LRT radijui sakė, kad karantino ribojimai turi būti griežtesni. Jis užsiminė apie judėjimo apribojimus.

„Manau, kad bus diskutuojama ir apie judėjimo ribojimus, bet jie neturėtų būti mąstomi, išimant iš konteksto tik automobilių statymo aikštelę ar atskirą prekybą kažkokių produktų. Jos bus visa apimančios“, – pakartojo ministras.

Trečiadienį vyksta paskutinis 17-osios Vyriausybės posėdis. Penktadienį numatytas būsimos Ingridos Šimonytės vadovaujamos centro-dešiniųjų Vyriausybės programos tvirtinimas Seime. Naujoji Vyriausybė įgaliojimus gaus Seimui patvirtinus jos programą bei prisiekus naujiesiems ministrams.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 d. iki gruodžio 31 d. 24 val. Jo metu galioja šie ribojimai:


Rašyti komentarą...
O
Ona
2020-12-09 15:01:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rekomendacija į darželius negalintiems dirbti nuotoliniu, puikumėlis,kas laikosi tos rekomendacijos??? Eina visi, labiausia niekur nedirbančių.
Atsakyti
0

O
Ona
2020-12-09 15:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rekomendacija į darželius negalintiems dirbti nuotoliniu, puikumėlis,kas laikosi tos rekomendacijos??? Eina visi, labiausia niekur nedirbančių.
Atsakyti
0

K
K
2020-12-09 15:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia čia visų kritikuoti čia kiekvienas turi laikytis reikalavimų ir rekomendacijų ir viskas bus gerai, bet Lietuviai yra Lietuviai vienas už kitą.........
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų