• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karo neramumai, krizės, susirgimai, perdegimas darbe – dėl visų šių įvairiausių priežasčių gyventojai vis dažniau kreipiasi psichologo pagalbos. Nors mažesnių miestų specialistai tvirtina, kad eilės pas psichologus nėra didelės, tačiau didmiesčiuose neretai gali reikti palaukti ir iki kelių mėnesių, o kainos siekia ir 100 eurų už vieną vizitą.

Karo neramumai, krizės, susirgimai, perdegimas darbe – dėl visų šių įvairiausių priežasčių gyventojai vis dažniau kreipiasi psichologo pagalbos. Nors mažesnių miestų specialistai tvirtina, kad eilės pas psichologus nėra didelės, tačiau didmiesčiuose neretai gali reikti palaukti ir iki kelių mėnesių, o kainos siekia ir 100 eurų už vieną vizitą.

REKLAMA

Su naujienų portalu tv3.lt susisiekę skaitytojai tvirtina, kad norint gauti nemokamas psichologo paslaugas, laukti reikia ilgai, o pas privatų psichologą kainos – didelės.

„Esu studentė, universitete teikiamos nemokamos psichologinės paslaugos, tačiau laukti reikia apie du mėnesius dėl didelio norinčiųjų srauto“, – praneša Ieva.

Kiti teigia, kad laukti mėnesius reikia ir pas privatų psichologą. Evita (vardas pakeistas) teigia, kad Vilniuje vizito pas psichologą reikia laukti apie 3 mėnesius, o kaina – 100 eurų už valandą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaina už vizitą – triženklė

Internetiniame puslapyje „Manodaktaras.lt“ galima matyti, kad Vilniuje apsilankymas pas psichologą privačioje klinikoje gali atsieiti įvairiai – pavyzdžiui, 70 arba 75 minutes trunkanti konsultacija gali atsieiti ir 100 eurų. Kitoje klinikoje – valanda 90 eurų. Galima rasti ir pigesnių kainų – valandos laiko konsultacija gali kainuoti ir 40–60 eurų. 

REKLAMA

Kituose didesniuose miestuose – panašiai, pavyzdžiui, Kaune valandos laiko konsultacija suaugusiam žmogui gali siekti 65 eurus, tačiau įmanoma rasti ir už 40 eurų.

Mažesniame mieste – pavyzdžiui, Jonavoje, Akmenėje, Kėdainiuose ir kitur kaina siekia iki 30–40 eurų už valandos konsultaciją. Pirminė konsultacija dažnai būna brangesnė, o pakartotinė – apie 10 eurų pigesnė. 

Ekspertai pripažįsta: psichologo paslaugų poreikis auga

Lietuvos psichologų sąjungos vadovė Aina Adomaitytė teigia, kad kainos per metus kažkiek yra pakilusios, tačiau neženkliai.

REKLAMA
REKLAMA

„Kainos priklauso nuo specialisto. Psichologo – nuo 30 iki 50 eurų, o psichologo psichoterapeuto kainos svyruoja nuo 45 iki 100 eurų“, – priduria ji.

A. Adomaitytė tvirtina, kad psichologo paslaugų poreikis nuolat auga.

„Kreipiasi ir dėl pačių mažiausių, ir dėl pagyvenusio amžiaus, taip pat atsitikus tam tikromis krizėms, susirgimams. Psichologinė pagalba jau yra neatsiejama dalis žmogaus tam tikrame gyvenimo periode“, – teigia A. Adomaitytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pabrėžia, kad dėl didėjančio paslaugų poreikio, valstybiniame sektoriuje kartais savo vizito reikia laukti ir kelis mėnesius.

„Eilės valstybiniame sektoriuje nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, priklausoma koks miestas, kokių paslaugų reikia. Privačiame sektoriuje situacija labai panaši, reikia laukti eilėje nuo kelių savaičių ir ilgiau“, – komentuoja pašnekovė.

Depresijos įveikimo centro įkūrėjas ir klinikinis psichologas Antanas Mockus sutinka, kad psichologų poreikis – didelis.

REKLAMA

„Po pandemijos bumo ir dėmesio psichikos sveikatai daugiau žmonių sužinojo apie psichologus, psichoterapeutus, mokamos ir nemokamos pagalbos galimybes. Jie vis labiau renkasi spręsti sunkumus, kreipiantis pagalbos į psichikos sveikatos specialistus. Jaučiasi, kad nemokamų paslaugų poreikis itin didelis, ypač dabar, kai daug neapibrėžtumo dėl karų, finansinių iššūkių“, – sakė A. Mockus.

Apie tai, kad poreikis – didesnis, tvirtina ir Akmenėje dirbanti psichologė Daiva Skirienė.

„Paslaugų poreikis yra didelis ir kreipiasi įvairios žmonių grupės“, – teigia D. Skirienė.

REKLAMA

Ji pridėjo ir patvirtino, kad mažesniame mieste kainų įkainiai ženkliai mažesni nei didmiestyje – Akmenėje kainos prasideda nuo 25 eurų. 

Vilniuje dirbantis psichologas Dalius Milaševičius teigia, kad savo aplinkoje pastebėjo, jog psichologų poreikis išaugęs minimaliai.

„Paslaugų poreikis, nors ir minimaliai, tačiau išaugęs. Žmonės dažniausia kreipiasi dėl įvairių padidėjusių baimių, susijusių su aplink vykstančiais karo neramumais, finansiniu nestabilumu. Daug žmonių turi problemų šeimos santykiuose, darbo rinkoje ir panašiai“, – pažymi D. Milaševičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vizito pas gali reikti palaukti ir kelis mėnesius

Depresijos įveikimo centro įkūrėjas ir klinikinis psichologas Antanas Mockus teigia, kad pas patyrusius psichologus vizito reikia laukti ilgai.

„Kreipiantis į privačius psichologus, psichoterapeutus laukimo laikas gali būti įvairus. Kreipiantis į patyrusius kolegas gali laukti ir mėnesį, tris ar daugiau.

Mažiau patirties turintys, jaunesni kolegos turi daugiau galimybių priimti tą pačią savaitę ar už savaitės“, – tvirtina A. Mockus.

REKLAMA

Pašnekovas prideda, kad nemokamų paslaugų sveikatos centruose gali reikti laukti ir dar ilgiau, o konsultacijų skaičius yra ribotas – gali gauti tik 10 nemokamų konsultacijų.

„Manau, kad svarbu plėsti įvairias, kompleksinės pagalbos paslaugas. Šiuo metu LR Sveikatos apsaugos ministerijos  Psichikos sveikatos skyrius tais klausimais darbuojasi ir pasiūlo nemokamų paslaugų per Visuomenės sveikatos biurus“, – pridėjo pašnekovas.

svarbu,kad po apsilankymo pas psichologą nereiktų pas psichiatrą
Nuoseda ir Laisves TV/Partija
Nuoseda ir Laisves TV/Partija
Priezastis Nr.1 - geroves valstybe
Man tai tie visi psichologai
Man tai tie visi psichologai
patys kaip be vieno šriūbo. Ar jums taip neatrodo - kaip pas juos galima eiti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų