Skandalas Vilniaus taryboje: konservatorius pagautas sukčiaujant

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos konservatoriui Vidui Urbonavičiui valdantieji liberalai rengia apkaltą dėl balsavimo kolegos Arvydo Sekmoko vardu.

Liberalų frakcija penktadienį išplatino pranešimą, kad šiuo metu renkami parašai už V. Urbonavičiaus pašalinimą iš miesto tarybos dėl pažeidimo, kuris užfiksuotas ir vaizdo kameromis šią savaitę vykusio tarybos posėdžio metu.

Pats V. Urbonavičius pažeidimo neneigia ir sako pasielgęs „karštakošiškai“, tačiau tikina, kad meras, pastebėjęs jo klaidą, paskelbė pakartotinį balsavimą, todėl realios įtakos už tuo metu salėje nebuvusį kolegą atiduotas balsas neturėjo.

„Karštakošiškai pasielgiau, esant tiek metų politikoje jau reikėtų nuo tokių veiksmų susilaikyti. O dėl liberalų – tegul jie patys atsako, ar jie viską daro gerai. Kitas dalykas, žalos jokios neatsirado, meras tai pastebėjo, aš klausiamai į jį žiūrėjau, ar perbalsuojame, kad aš taip pasielgiau, bet R. Šimašius balsavimą paleido iš naujo ir tai jokios įtakos balsavimui neturėjo“, – tikino V. Urbonavičius.

REKLAMA

Už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kolegą A. Sekmoką V. Urbonavičius balsavo svarstant klausimą dėl rekomendacijų skiriant stebėtojų tarybų narius į Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojamas bendroves.

Kad būtų pradėta mandato panaikinimo procedūra, teikimą turi paremti ne mažiau nei trečdalis, t. y. ne mažiau kaip 17 tarybos narių iš 51. Iniciatoriai pasirašyti kviečia visus – ir valdančiajai koalicijai, ir opozicijai priklausančius Vilniaus miesto tarybos narius.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Vincas Jurgutis tikina, kad apkaltos procedūros siekiama, nes tai yra labai šiurkštus įstatymų pažeidimas.

„Konservatorius Vidas Urbonavičius jau ne pirmą kartą pasižymi gėdingu elgesiu, todėl, mūsų nuomone, tokią žemą politinę moralę turintiems politikams sostinės taryba – ne vieta”, - teigė V. Jurgutis.

Jis priminė savivaldybės auditorių pernai atlikto tyrimo išvadas, kad V. Urbonavičiaus sūnui vieta Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žirniukas“ paskirta pažeidžiant savivaldybės tarybos nustatytą tvarką ir Lietuvos higienos normų reikalavimus. Tiesa, tuomet savivaldybės Etikos komisija nenustatė, kad politikas galėjo veikti administracijos darbuotojus vaikų darželyje skiriant vietą jo vaikui.

„Jau tada buvo akivaizdu, kad šiam politikui politinė moralė nėra svarbi, bet tąsyk jam pavyko išsisukti. Situacija kartojasi, sukčiavimas balsavimo metu negali būti suderinamas su jokio politiko veikla, todėl, esu tikras, tik laiko klausimas, kada V. Urbonavičius bus išmestas iš Vilniaus miesto tarybos”, - sakė V. Jurgutis.

Anot liberalų, kreipimąsi pasirašė dalis jų pačių, taip pat koalicijos partnerių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir socialdemokratų atstovai.

TS–LKD frakcija V. Urbonavičių yra delegavusį į opozicijai priklausantį Kontrolės komiteto pirmininko postą. Anksčiau šis konservatorius partijai atstovavo savivaldybės Antikorupcijos komisijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų