Šiurpus vaizdas klaipėdietės bute: rasti 4 nusilpę šuniukai, vienas jų – nugaišęs

Pirmadienį viename Klaipėdos daugiabučio bute labdaros organizacijos „Lietuva–Gyvūnams“ užfiksuoti vaizdai šokiruoja – namuose rasti 4 nusilpę šunys, vienas iš jų jau buvo nugaišęs.

Kaip naujienų portalui tv3.lt rašė skaitytoja Laura (tikrasis vardas redakcijai žinomas – red. past.), daugiabučio namo antrame aukšte sklido nežmoniškas tvaikas. 

Pasak skaitytojos, bute gyvenanti moteris laikė šunis, kurių nė karto nebuvo išvedusi į lauką. 

Susisiekus su Klaipėdos departamento Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Antanu Bauža, šis patikino, kad pirmadienį, gavus teismo leidimą, kartu su policijos ir ugniagesių palyda buvo patekta į gyventojos butą tam, kad gyvūnai būtų išlaisvinti.

Tiesa, pašnekovas priduria, kad ši situacija jau buvo žinoma ir anksčiau, o į perspėjimus gyventoja nereaguodavo.

„Situacija turbūt tęsėsi mėnesį. Gavome keletą kaimynų skundų ir nuvykome tikrinti. Vieną kartą pilietė neįsileido atvykus kartu su policija, vėliau ir antrąkart.

Galiausiai mes parašėme registruotą laišką, kad ji specialistus įsileistų į vidų. Nors buvo nusiųstas laiškas, ji į jį neatsakė.

Tokiu atveju yra numatyta galimybė kreiptis į teismą, tad pasinaudojome ta galimybe, pateikėme visus dokumentus teismui ir buvo priimta nutartis, nurodanti, kad galima įeiti į gyventojos butą.

Paprašėme policijos pagalbos, pareigūnai iškvietė priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir į tą butą buvo patekta, užfiksuota visa situacija“, – teigė A. Bauža.

Išvydo apleistą butą

VMVT atstovo teigimu, patekus į buto vidų, specialistai išvydo šiukšlių pilną patalpą, taip pat rasti ir šuniukai, o vienas jų jau buvo nugaišęs.

„Butas yra visiškai apleistas, pilnas šiukšlių. Pas gyventoją namuose buvo rasti 4 šuniukai ir vienas jau buvo nugaišęs. Tada buvo iškviesti gyvūnų globos namai, kurie turi sutartį šioje teritorijoje. 

REKLAMA

Iš šeimininkės buvo paimti visi 4 šunys, o nugaišusį gyvūną pristatė į mūsų laboratoriją, kad būtų nustatyta gaišimo priežastis. Gyvūnai paimti laikinajai globai, surašytas aktas“, – teigė pašnekovas.

A. Bauža priduria, kad gyventoja už žiaurų elgesį su gyvūnais tikrai neišvengs baudos.

„Bus taikomos priemonės, kurios yra numatytos administraciniame nusižengimų kodekse. Žinoma, tada turės būti priimtas mūsų sprendimas ir dėl gyvūnų konfiskavimo.

Kol kas nėra įvertinta suma, bet tikrai bus skiriama bauda. Gyvūnais rūpinasi „Būk mano draugas“ prieglauda, kurie nuvežė įvertinti visų gyvūnų sveikatos būklę, jiems bus suteikta reikalinga veterinarinė pagalba“, – pridūrė VMVT atstovas.


Rašyti komentarą...
S
SOS !!!!!!!
2020-12-20 20:01:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šuniukai mėšlini, kailis susivėlęs, nagučiai nenukirpti, žiedo formos,(mačiau per TV) savose išmatose miega, vanduo rudas, matomai prisisiotas. Negrąžinkit tai nevalai šuniukų. Kaip jie džiaugėsi pamatę svetimus žmones
gelbėtojus. Mano mažylis tai puola, neprisileidžia svetimų žmonių.
Atsakyti
0

V
Vilnius
2020-12-20 18:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl tas pats vaizdelis: aktyvistų dėka išaiškinami nusikaltimai prieš gyvūnus, bet "teisėsauga" nusikaltėliams skiria po 20 eurų baudas. Išeinantieji atmetė bausmių griežtinimą nusikaltimams prieš gyvūnus. Tad kodėl tuo nesinaudoti?
Atsakyti
0

E
Esme
2020-12-20 19:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk tai kad tai vyksta daugiabutyje- kencia zmones nuo tokiu gyvunu " myletoju". Kas idomiausia kad teisineje valstybeje- be teismo sankcijos i buta patekti neimanoma. Jei tokia gyvunu myletoja neisileidzia- Bauza pribure apie menesi. Kaimynai del smarves skundesi jau nuo vasario pradzios
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų