Neregėtas vaizdas Kryme – žiemoti atskrido rožinių flamingų būrys

Nneregėtas vaizdas iš Krymo. Ten žiemoti atskrido įspūdingas rožinių flamingų būrys. Mokslininkai suka galvas, kodėl šie reti paukščiai nusprendė apsistoti jiems visai neįprastoje vietovėje.

Žiemiškai pilkame Krymo gamtovaizdyje rožiniai flamingai atrodo kaip iliuzija. Tačiau jie iš tikrųjų atskrido būtent čia, nors yra paplitę tropinio ir subtropinio klimato juostose. Flamingai – Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Azijos gyventojai, šiek tiek jų peri ir Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje. Visgi šiame krašte išvysti ilgakojų flamingų būrį – tikra retenybė.

„Paaiškinti, kodėl paukščiai atskrido čia, o ne kažkur kitus, labai sunku. Dažniausiai tokius migracijos pokyčius lemia klimato kaita ir kiti veiksniai“, – teigė ornitologas.

Tiesa, tai jau antras kartas šiais metais, kai Krymeapsilanko egzotiškieji flamingai. Vasarį Sevastopolio uoste pasirodė atklydėlių flamingų pora, tačiau toks būrys čia pirmą kartą.

„Dauguma paukščių. taip pat ir flamingai, mato žmones kaip plėšrūnus, kurie gali juos nužudyti. Jie žmonėse įžvelgia grėsmę, tad privalome riboti žmonių skaičių toje vietoje, kur dabar apsigyveno flamingai.“

Beje, buvo flamingai apsilankę ir Lietuvoje. Štai pernai balandį jų pora su gandrais parskrido į Šilutę, o per pastarąjį pusšimtį metų egzotiški paukščiai mūsų šalyje stebėti bene 10 kartų.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-13 09:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Flamingo atskrido pagerbti Putina.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų