• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siūlymai naikinti parlamentarams skiriamus priedus, jų sąskaita didinant atlyginimus, gali kirstis su Konstitucija.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, įvertinę Seimo statuto pataisas dėl keičiamos atlyginimų skyrimo tvarkos, konstatavo Seimo Teisės departamento teisininkai.

REKLAMA

Vertindami projektą jie pastebi, jog Konstitucijoje įtvirtinta Seimo nario parlamentinės veiklos garantija, kad parlamentarų išlaidos, susijusios su jo parlamentine veikla, atlyginamos iš valstybės biudžeto.

Seimo nariai, be atlyginimo, gauna išmokas apmokėti kanceliarijos, pašto, telefono, transporto ir kitų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms. Pagal Seimo statutą tokioms išlaidoms vienam parlamentarui kas mėnesį skiriama 3 vidutinių mėnesio darbo užmokesčio dydžių (VMDU) suma arba 6708 litai. Be to, kiekvienam tautos išrinktajam dar pridedama 0,4 VMDU (894 litai) biurui išlaikyti.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent šių išlaidų ir siūlo atsisakyti Seimo statuto pataisų rengėjai, jas reglamentuojančius straipsnius paprasčiausiai išbraukiant iš Statuto.

„Atsižvelgiant į tai, kad Seimo statuto pakeitimo projekte siūloma panaikinti, o ne nustatyti kitą šių lėšų dydį, svarstytina, ar toks siūlymas derinasi su Konstitucijoje nustatytomis Seimo nario veiklos garantijomis ir Konstitucinio Teismo suformuota doktrina dėl jų įgyvendinimo“, – rašoma Teisės departamento išvadoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal dabar galiojantį Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymą Seimo nario atlyginimas neatskaičius mokesčių šiuo metu yra 4199 litai. Dar 3,4 VMDU yra skiriama parlamentinėms išlaidoms. Šie pinigai skiriami iš Seimo biudžeto, bet nuo jų nenuskaičiuojami nei socialinio draudimo, nei gyventojų pajamų mokesčiai. Negana to, parlamentarai neprivalo atsiskaityti, kam išleido šiuos pinigus.

REKLAMA

Seimas praėjusį ketvirtadienį po pateikimo pritarė Seimo statuto pataisų projektui, kuriuo siūloma panaikinti išmokas, susijusias su parlamentine veikla, tuo pačiu šių lėšų sąskaita didinant parlamentarų darbo užmokestį.

Seimo projektui po pateikimo pritarta 42 balsavus už, 2 – prieš, 10 susilaikius, taip pat nuspręsta projektus svarstyti ypatingos skubos tvarka.

REKLAMA

Jei Seimas spėtų pataisas priimti dar šią kadenciją, jos įsigaliotų jau naujos kadencijos Seimui. Pagal Seimo statutą, parlamentarų atlyginimo teisinio reglamentavimo pakeitimai įsigalioja nuo kitos kadencijos.

Priėmus pataisas, Seimo narių užmokestis padidėtų beveik dvigubai, bet panašiai tiek lėšų parlamentarai netektų atsisakius išmokų už kanceliarines, transporto, biuro išlaidas. Pataisų iniciatorių teigimu, tokiu būdu parlamentarų atlyginimai būtų „išskaidrinti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų