Siūlo receptą kovai su migracijos srautais: mažinti Lietuvos patrauklumą, kuo skubiau pastatyti apsauginę tvorą

Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) priėmė eilę sprendimų dėl neteisėtos migracijos į Lietuvą. Komitetas siūlo mažinti Lietuvos patrauklumą migrantams, apriboti jų galimybę pasišalinti iš laikino apgyvendinimo vietos ir kuo skubiau pastatyti apsauginę tvorą sienoje su Baltarusija.

NSGK siūlo, kad Vyriausybė ieškotų teisinių galimybių skubiai apriboti sąlygas asmenims, neteisėtai kirtusiems Lietuvos valstybės sieną, kurie kreipėsi su prašymu suteikti prieglobstį, pasišalinti iš laikino apgyvendinimo vietų ar judėti šalies teritorijoje, taip pat kitaip mažinti nelegalios migracijos maršruto per Lietuvą patrauklumą, kadangi prieglobsčio suteikimo procedūra, anot komiteto narių, iš esmės naudojamasi asmeniniais tikslais siekiant patekti į kitas ES ar Šengeno erdvės valstybes.

Taip pat siūloma pavesti Vidaus reikalų ministerijai kartu su kompetentingomis institucijomis įsivertinti esamas procedūras ir prireikus atnaujinti veiksmų planus (algoritmus) siekiant pasirengti masiniam nelegalių migrantų grąžinimui į užsienio valstybes ar išsiuntimui iš Lietuvos (deportacijai).

NSGK ragina užtikrinti reikiamą paramą (konsultavimo, koordinavimo ir pan.) kompetentingoms valstybės institucijoms ir resursus viso valstybės sienos stebėjimo sistemų įsigijimo ir diegimo proceso metu.

NSGK teigimu, būtina imtis priemonių skubiai įgyvendinti valstybės sienos su Baltarusija fizinę apsaugą, t. y. reikalavimus atitinkančios apsauginės tvoros ir jos infrastruktūros kritiniuose valstybės sienos nelegalaus kirtimo ruožuose pastatymą.

Taip pat komitetas Vyriausybei siūlo užtikrinti aktyvią komunikaciją nacionaliniu, regiono ir ES mastu apie aktyvų Lietuvos pasirengimą kovoti su nelegalia migracija ir apsaugoti ES erdvę, siūlyti įmones – finansines Baltarusijos politinio režimo donores – įtraukti į naujus ES sankcijų paketus.

Komitetas taip pat ragina Vidaus reikalų ministeriją parengti skatinimo tvarką asmenims, pranešusiems ir (ar) suteikusiems naudingos informacijos apie nelegalius migrantus ar kitus įtartinus asmenis.

REKLAMA

Pastaruoju metu stebimas didelis iš Baltarusijos atvykstančių migrantų suaktyvėjimas, dėl to pasienyje tris kartus sustiprintos pajėgos.

VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos jau bandė patekti beveik 300 nelegalų. Daugiausiai – Irako piliečiai. Šis skaičius yra pusketvirto karto didesnis nei buvo per visus 2020-uosius.

Gegužės pabaigoje Baltarusijos parlamente Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas pasienyje su Lietuva iki šiol stabdė „narkotikus ir migrantus“, o po tarptautinės reakcijos į priverstinį keleivinio lėktuvo nutupdymą ir naujų sankcijų įvedimo to nebedarys.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė praėjusią savaitę sakė, kad nelegalių migrantų gabenimo iš Baltarusijos veikloje gali dalyvauti baltarusių pareigūnai. Jos teigimu, išaugęs nelegalių migrantų srautas yra sąmoninga režimo politika prieš Lietuvos valstybę.

 

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
A
Algis
2021-06-09 18:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai ta yra tikra valstybine siena tai niekas neturi teises ja kirsi perejai turi buti pirmas suvis i ora antras i sienos pazeideja nebus nei vieno afgano nei ukrainiecio tai bus valstybe o ne prieglobstis visokiem atejunam
Atsakyti
0

A
Arturas
2021-06-09 17:17:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie ne pabegeliai.Kiekvienas nelegaliai kirtes siena puse metu dirba viesus darbus.paskui isvados!? Musu ligonineje i diena maitina uz 3 eu o tims skirima .kap.raso 20eu !!!
Atsakyti
0

O
Ona
2021-06-11 11:52:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neimsite pabegeliu sankcijas gausite is europos. Patys seimo ukis i savo spastus ir ikliuvo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų