Siūlo automobilių savininkams patiems spręsti, kur atlikti techninę apžiūrą

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai pateikė Seimui Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, jos liberalizuotų ir sumažintų privalomos techninės apžiūros kainas. Parlamentarų pateiktos pataisos panaikintų techninių apžiūrų paslaugų monopoliją ir leistų atlikti privalomąsias technines apžiūras akredituotoms įmonėms.

Dabartinis įstatymas neleidžia patiems vairuotojams pasirinkti įmonės, kur jų transporto piriemonei būtų atlikta privalomoji techninė apžiūra, todėl taip užkertamas kelias paslaugų konkurencijai.

„Neįsileidžia kitų įmonių ir dalyvių, kurios galėtų atlikti techninę apžiūra ir būti kontrolės įmonėmis – tai būtų naudinga visiems transporto priemonių valdytojams, nes dabartinė sistema neatitinka mūsų vairuotojų poreikių“, pirmadienį spaudos konferencijos metu Seime tikino parlamentaras Stasys Brundza.

Siekiama, kad privalomąsias technines apžiūras atliekančios įmonės būtų akredituotos kaip A tipo kontrolės įstaigos, taip pat ir B tipo kontrolės įstaigos pagal tarptautinį standartą LST EN ISO/IEC 17020.

Anot Seimo nario S. Brundzos, „Regitroje“ nuolat būna didžiulės eilės, be to, techninės galimybės neleidžia patikrinti pilnai pakrauto sunkvežimio, stabdžių efektyvumo.

„Ta pati problema ir su autobusais – Lietuvoje nėra įrangos, kad būtų galima visiškai patikrinti autobusą, kad galėtų užsienio keliais važiuoti 100 km/h, o dabar gali važiuoti tik 90km/h. Tų problemų yra ir daugiau", pasakojo parlamentaras.

REKLAMA

Siekiama, kad įmonės, kurios turi reikiamą įrangą ir kvalifikuotus darbuotojus taip pat galėtų atlikti technines apžiūras. Tos įmonės, kurios užsiima automobilių priežiūros ir remonto darbus turėyų atitiktų griežtus reikalavimus pagal jų patikros efektyvumą.

Taip pat norima kitose ES valstybėse atliktą automobilių techninę apžiūrą pripažinti galiojančia ir Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie ilgesnį laiką praleidžia kitose ES šalyse, pasibaigus jų eksploatuojamos transporto priemonės Lietuvoje išduotiems privalomos techninės apžiūros dokumentų galiojimo laikui, privalo grįžti į Lietuvą, nes kitų šalių techninė apžiūra Lietuvoje nėra pripažįstama.


Rašyti komentarą...
Z
Zigmas
2015-05-11 15:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
seniai laikas tokius pakeitimus daryti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų