REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne visos Lietuvos savivaldybės ketina grąžinti 5–11 klasių moksleivius į klases šiais mokslo metais. Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės teigimu, tam neketina ryžtis didieji miestai.

Ne visos Lietuvos savivaldybės ketina grąžinti 5–11 klasių moksleivius į klases šiais mokslo metais. Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės teigimu, tam neketina ryžtis didieji miestai.

REKLAMA

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė, kad nuo gegužės 10 dienos 5–11 klasių moksleiviai galės būtų ugdomi mišriu būdu – derinant nuotolinį ir kontaktinį ugdymą. Ministerija rekomenduoja dalį pamokų vykdyti lauke. Tokiu atveju moksleiviams nebūtų būtini COVID-19 testai.

„Susitikime su visais merais [praėjusį] penktadienį dauguma išsakė norą grįžti. Tos savivaldybės, kurios tuo metu pasakė, kad negalėtų grąžinti 5–11 klasių į mišrųjį ugdymą, buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miesto savivaldybės – didieji miestai.

Nes dar tuo metu laukė sprendimas dėl greitųjų antigenų testų, kurie šiuo metu jau yra patvirtinti. Jie labai aiškiai pasakė, kad jie neturi tokių pajėgumų. Žinome šiandien, kad Vilniaus miesto meras yra pasakęs, jog jie visgi liks nuotolyje ir vykdys daugiau ugdymo atvirose erdvėse“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo J. Šiugždinienė.

REKLAMA
REKLAMA

Karantino pakeitimuose numatyta, kad ugdymas mokyklose 5–11 klasėms bus „vykdomas mišriu būdu“, o be šiuo metu numatytos prievolės mokytojus ir moksleivius tikrinti profilaktiniu COVID-19 tyrimu, įtraukta ir galimybė jiems atlikti „savikontrolę galimai koronaviruso infekcijai nustatyti, kai antigenų testais testuotųsi patys“. 

REKLAMA

Šimašius: tai sudėtinga tema

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šią savaitę teigė, kad savivaldybė nagrinėja, kaip visus mokinius į mokyklas būtų galima grąžinti saugiai: „Labai norėtųsi, kad visi sugrįžtų į mokyklas, kaip buvo Švietimo ministerijos pasamprotavimas, bent kas antrą savaitę iš likusių savaičių. Mes irgi nagrinėjame tuos variantus, norus ir patys labai norime padaryti tai“.

Tačiau susiduriama su tam tikrais iššūkiais, tokiais, kaip medicinos darbuotojų trūkumas. Trūksta specialistų, galinčių testuoti ar prižiūrėti besitestuojančius mokinius.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei būtų 5–11 klasių moksleiviai, tai tiesiog nebūtų, kam paimti tuos mėginius arba prižiūrėti, kaip tie mėginiai paimami ir suvesti į e.sveikatą. Noriu pabrėžti, kad tai nereiškia, kad apskritai žmonių nėra.

Tiesiog atsitinka tokie dalykai, kad net jei vaikas pats pasiima mėginį, jį turi stebėti visuomenės sveikatos specialistas. Įvesti duomenis į e.sveikatos sistemą, kas yra būtina, gali tik asmens sveikatos priežiūros specialistas. Aišku, kad niekur nėra tiek tokių darbuotojų“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R. Šimašius.

Kaip sakė sostinės meras, svarstoma, ar nebūtų galima mokiniams kontaktiniu būdu leisti mokytis lauke, atviroje erdvėje. Vilnius esą turi daug tam tinkamų vietų, besimokydami vaikai kartu galėtų pažinti miestą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vis dėlto gegužės mėnuo statistiškai yra pats saulėčiausas mėnuo Lietuvoje, tai tikrai galima planuoti bent jau po savaitę panašiai kas antrą savaitę mokiniai galėtų grįžti mokytis, bet ne į mokyklos patalpas, kas negalima, o lauke.

Juo labiau, kad Vilniuje turime daug pasiūlymų, kaip galima lauke pažinti miestą ir kartu mokytis dalykų, kokie jie bebūtų – ar matematika, ar lietuvių kalba, ar istorija, ar bet kas kitas. Tai sudėtinga tema“, – teigė R. Šimašius.

Portalas tv3.lt primena, kad šią savaitę Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte susitarė, jog savivaldybės bus laisvos apsispręsti, kaip ir kada grąžinti 5–11 klasių moksleivius į klases.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų