Šiugždinienė pasakė, kurie moksleiviai pirmiausiai grįš į mokyklas aprimus Covid-19

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad, esant galimybei, pirmiausiai į mokyklas grįš pradinukai ir abiturientai. Tiesa, kol kas grįžti prie kontaktinio mokymo neleidžia epidemiologinė situacija šalyje, pažymi ministrė.

„Kai tik epidemiologinė situacija tą leis, tai mes ir atversime mokyklas moksleiviams. Taip, yra prioritetinės grupės. Man atrodo, visi suprantame, kad mokyklos yra prioritetinė sritis ir mes tikrai, jei turėsime galimybes, tą padarysime. Jeigu leistų epidemiologinė situacija, tai prioritetą teiktume pradinukams ir abiturientams“, – žurnalistams trečiadienį sakė J. Šiugždinienė.

Vis dėlto, anot ministrės, galimus grįžimo terminus nulems epidemiologinė situacija šalyje ir pagal ją suformuluotos sveikatos ekspertų rekomendacijos.

„Tai labai priklausys nuo vakcinacijos apimčių, galimų testavimo apimčių. Taip, mes turime pasirengę planus, juos svarstome, kad mūsų nepasitiktų netikėtai ta situacija, kuomet mes jau galime grąžinti kažkokias grupes į mokyklas. Mes norime būti pasiruošę“, – patikino J. Šiugždinienė.

Ministrų kabinetas pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui nuo sausio 21 dienos, ketvirtadienio, leisti į mokyklas grįžti moksleiviams, kuriems sunku mokytis nuotoliniu būdu iš namų arba jie tam neturi sąlygų. Tiesa, net ir grįžę į mokyklas jie mokysis nuotoliniu būdu, tačiau bus aprūpinti reikiamomis priemonėmis, tie, kuriems priklauso, gaus nemokamą maitinimą.

Ministerijos duomenimis, 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba dėl papildomo konsultavimo, aprūpinimo kompiuterine įranga, interneto ryšio užtikrinimo, motyvacijos stiprinimo. Maždaug pusei šių mokinių skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą. 

Taip pat ministerija parengė pagalbos priemonių paketą, skirtą kompensuoti mokymosi praradimus per pandemiją, tam numatyta 7,5 mln. eurų.

REKLAMA

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, bus skiriama tikslinė pagalba abiturientams, socialiai pažeidžiamų šeimų vaikams ir kitiems mokiniams, mokyklų aprūpinimui kompiuterine technika, pedagogų kompetencijų stiprinimui, vaikų priežiūrai mokykloje.

Svarstoma galimybė atnaujinti kontaktinį mokymąsi paskutiniųjų klasių moksleiviams. Pradinį ir vidurinį ugdymą svarstoma tęsti mišriu būdu, profesinis ir aukštasis mokslas turėtų vykti nuotoliniu būdu, išskyrus praktinius mokymus. 


Rašyti komentarą...
A
2021-01-20 15:03:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokytojas vakcinuokit greičiau,juk dauguma rizikos grupės!
Atsakyti
-2

P
Pete
2021-01-20 14:58:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu kokias paramos gauna šeimos aš nieko negaunu.
Atsakyti
0

Z
Z
2021-01-20 15:30:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greičiau nuo vakcinos numirsi.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų