Šimonytės taryboje – „Verslo žinių“ redaktorius Barysas, ekspremjeras Abišala

Premjerė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą dėl Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių plano. Į ją įtrauktas „Verslo žinių“ redaktorius Rolandas Barysas, ekspremjeras Aleksandras Abišala, valstybės institucijų ir verslo atstovai.

Potvarkį dėl grupės sudarymo I. Šimonytė pasirašė trečiadienį. Patariamoji taryba turės premjerei teikti pasiūlymus dėl į planą įtrauktų reformų ir struktūrinių pokyčių įgyvendinimo.

Laikraščio ir portalo „Verslo žinios“ vyriausiasis redaktorius R. Barysas sakė, kad iš pirminių pokalbių nemato rizikos, jog dalyvavimas taryboje kirstųsi su jo kaip redaktoriaus pareigomis, tačiau pridūrė, kad tarybos vizija taps aiškesnė po pirmojo formalaus susirinkimo sausio 29 dieną.

„Kai turėsime pirmą susitikimą, tada išsiaiškinsime iki galo, ar vienodai supratome visas puses“, – BNS sakė R. Barysas.

„Patarimai dera vienodai bet kur, žurnalistai patarinėja daug kam ir tai niekaip negali kirstis su jų interesais. Jeigu kažkur atsiranda susikirtimas su profesinėmis problemomis, tai visada yra galimybė nutraukti tokius bendradarbiavimus“, – teigė R. Barysas.

„Profesiniai interesai yra aukščiau už kitus. Bet iš tų pokalbių, kuriuos turėjau, kol kas nematau jokio interesų konflikto“, – sakė „Verslo žinių“ redakcijos vadovas.

Pasak I. Šimonytės atstovės, premjerė į tarybą kvietė įvairių sričių profesionalus, kurie valdžiai patartų, kaip įgyvendinti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą. Ji pabrėžia, kad visiems grupės dalyviams galioja vienoda tvarka – kilus interesų konfliktui, reikėtų nusišalinti.

„37 proc. šio fondo numatyta žaliajam kursui, 20 proc. – skaitmenizacijai, tad nematome, kur gali kilti interesų konfliktų, bet jei tokių rastųsi, tvarka visiems vienoda – galimus konfliktus deklaruoti, o iškilus nesuderinamumui – nusišalinti“, – teigiama BNS atsiųstame premjerės atstovės Rasos Jakilaitienės komentare.

REKLAMA

Anot R. Baryso, I. Šimonytei „Verslo žinių“ pozicija aktuali kaip leidinio, kuris į šalies ekonominės problemas žvelgia „iš didelės distancijos“.

R. Barysas taip pat pabrėžė, kad „Verslo žinių“ redakcija galės išlikti kritiška patariamosios tarybos pasiūlymams, nepaisant jo dalyvavimo tarybos veikloje. 

„Šitą klausimą galite drąsiai užduoti bet kuriam „Verslo žinių“ žurnalistui, jūs gausite atsakymą – jie visi yra laisvi, nes jie, pirmiausia, atsakingi ne redaktoriui, o yra Lietuvos piliečiai ir žurnalistai, turintys tam tikras vertybes. Šiuo atveju, nematau absoliučiai jokios problemos“, – sakė jis.

Taryboje taip pat dirbs Nepriklausomybės akto signataras, 1992-aisiais vyriausybei vadovavęs A. Abišala, užsienių investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas, ISM universiteto rektorius, buvęs „Lietuvos energijos“ (dabartinės „Ignitis grupės“) vadovas Dalius Misiūnas, pirmasis Vyriausybės vicekancleris Paulius Lukauskas, „Nasdaq“ biuro Lietuvoje vadovė Arminta Saladžienė, bendrovės „Quantum Capital“ vadovė Viktorija Trimbel.


Rašyti komentarą...
G
Gal
2021-01-21 19:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
paskelbtų, kiek dar sukčių ten pateko. Kai sako "Abišala", tai, prisiminus jo darbus, abu šonai ima šalti
Atsakyti
0

A
Antana
2021-01-22 14:43:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Abišala gerai konsultavo parduodant Mažeikių naftą, jis čia būtinas, tikslai bus pasiekti
Atsakyti
0

G
Gintė
2021-01-24 11:10:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
A ja, ja ir vėl prasidės vagystės mastų didėjimas, privatizavimas už vieną eurą,konservatoriai mus apvogėte ne kartą ir vėl velnias jus čia įsuko valdžioje, kai kalbi niekas už konservatorius nebalsavo, tai gal estai teisūs, Prezidentas, žurnalistai aplamai nereiklūs šitai valdžiai, tai aiškus kad ne mūsų žmogelių naudai vyks grobstymai ir mūsų skurdinimas. Turėjome galimybė tiek moraliai tiek materialiai atsikvėpti prie valstiečių,,, gaila, ,,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų