Šimonytė: Vyriausybė kol kas nesvarstys ne maisto prekių parduotuvių atidarymo

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad pirmadienio pasitarime Vyriausybė nesvarstys verslo atstovų prašymo leisti atidaryti ne maisto parduotuves ir kosmetologų raginimo leisti atnaujinti grožio paslaugas.

„Šiandien mes nesvarstysime konkrečių sprendimų, prie pasitarimo medžiagos buvo prisegta keletas kreipimųsi, bet mes tikrai tų kreipimųsi šiandien nesvarstysime, nes kreipimaisi yra susiję su konkrečių veiklos sričių reikalavimų pokyčiais ir tai yra atskiros diskusijos klausimas“, – pasitarimo pradžioje paskelbė I. Šimonytė.

Lietuvos darbdavių konfederacija pirmadienį paragino Vyriausybę atšaukti dabartinius prekybos ribojimus ir leisti veikti ne maisto prekių parduotuvėms. Konfederacijos vadovo teigimu, dabar nustatyti karantino reikalavimai nesąžiningai iškraipo konkurenciją, o jų nauda valdant pandemiją yra abejotina. 

Konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas teigia, kad dabar didžiausią naudą gauna maisto prekių parduotuvės, kurios tuo pačiu prekiauja ir kitomis prekėmis, pradedant buitine technika ir baigiant namų apyvokos daiktais. Kitos parduotuvės, kurių pagrindinė veikla nėra prekyba maistu, vykdyti veiklos negali. 

Į Vyriausybę taip pat kreipėsi ir Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija. Ji prašė apsvarstyti galimybę nuo vasario 1 dienos leisti darbą atnaujinti grožio specialistams.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Buvusios Sauliaus Skvernelio vyriausybės sprendimu buvo uždarytos kavinės, barai ir restoranai, sporto klubai, kino teatrai, uždrausti žiūrovai sporto renginiuose, apribotos pamokos mokyklose.

I. Šimonytės vyriausybė karantiną gruodžio viduryje dar sugriežtino, nurodė užsidaryti ne maisto prekių parduotuvėms ir daugumai paslaugų teikėjų, uždraudė be svarbių priežasčių išvykti iš savivaldybės ir bendrauti daugiau nei vienam namų ūkiui, pratęstas moksleivių nuotolinis ugdymas.


Rašyti komentarą...
t
tuta
2021-01-18 16:53:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laisvė Lietuvai matosi dėl ko žmonės kovojo dėl suvaržymo ,be darbo ,ir uždaryti kaip garduose
Atsakyti
-12

L
Lina
2021-01-18 17:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniu laivas
Atsakyti
-3

N
Nekenčiu
2021-01-18 17:16:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aplamai tu ką nors esi svarsčiusi savo galvą, ar tau diktavo ožių klanas ir toliau diktuoja. Man rodos ateina laikas ne parduotuvių atidarymams, o jūsų užkonservavimams, su visais tais jūsų iškrypėliai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų