Vyriausybė su ekspertais peržiūrėjo karantino režimą

Vyriausybė su ekspertais pirmadienį peržiūri karantino režimo ribojimus. Stebėkite ministrų kabineto pasitarimą naujienų portale tv3.lt.

Pasak premjerės atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, pirmadienį per bendrą Vyriausybės ir patariamosios ekspertų tarybos posėdį ekspertai pateiks naujausius sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso infekcijos duomenis bei tendencijas.

„Su sveikatos ekspertais bus svarstoma, ar gali būti švelninamos karantino sąlygos, jei gali būti, tai kurios ir nuo kada“, – BNS sakė ji.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, bus įvertinti pirmųjų dviejų šių metų savaičių rodikliai.

„Planuojame pirmadienį bendrą Vyriausybės narių ir Ekspertų tarybos narių pasitarimą, kuomet apžvelgsime dvi savaites jau šių metų pilno tokio darbinio režimo be jokių išeiginių ir didelių švenčių, o tik su normaliais savaitgaliais, kur jau tikrai tą dinamiką galima vertinti kaip daugiau ar mažiau ką nors parodančią“, – praėjusią savaitę Seime sakė ministrė pirmininkė.

Anot jos, pirminiu vertinimu, judėjimo tarp savivaldybių ribojimai davė gerą efektą, gyventojų mobilumas smarkiai sumažėjo, mažiau užsikrečiama COVID-19.

„Dabar būtų labai svarbu to efekto nepamesti, nes yra viena aplinkybė, dėl kurios mes tuo pačiu metu, matant gerėjančią statistiką, vis dėlto turime pagrindo nerimauti. Tai yra tie nauji viruso štamai, kurie, jeigu įsisuktų Lietuvoje, na, jie linkę labai sparčiai plisti, ir tada mes nuo gana aukšto nuokalnės taško pradėtume vėl kopti į viršų, ko tikrai norėtume išvengti“, – sakė I. Šimonytė.

Anot jos, Vyriausybė diskutuos, kokių aplinkybių ir papildomų sąlygų reikia, kad būtų galima dalį mobilumo ribojimų panaikinti ir tuo pačiu išvengti žmonių susibūrimų pajūryje, kurortuose.

Dėl spartaus koronaviruso plitimo antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną. Gruodžio viduryje jo sąlygos gerokai sugriežtintos: uždarytos daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. 

Toks karantino režimas nustatytas iki sausio 31-osios.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-18 16:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
KOKIOS VYRIAUSYBĖS? AR TOKIA YRA? KUR? NEIŠRINKTA, NELIGITYMI PARAZITŲ SUEIGA, DAR ŽODĮ TURI?
Atsakyti
-6

M
Mia
2021-01-18 16:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal girtas čia komentuoja?
Atsakyti
-4

B
Be kaukes
2021-01-18 16:32:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaldramyžiai žmonem darbo duokit
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų