Šimonytė apie ribojimus: vasarį jie gali būti modifikuoti

Vyriausybė su ekspertais pirmadienį peržiūrėjo karantino režimo ribojimus. Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad pandemijos valdymas yra gerame kelyje, tačiau nereikėtų atsipalaiduoti. Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad su minimaliais pakeitimais, dabartinis karantino režimas galios iki sausio 31 d., o nuo vasario dalis apribojimų gali būti pamodifikuoti. 

„Galiu pasakyti daugiau mažiau tvirtai, kad dinamika, daugeliu požiūriu, pagal visus parametrus kuriuos sekame, yra palanki. Bet tai nereiškia, kad mes jau turime pagrindo atsipalaiduoti. Tai tiesiog reiškia, kad esame teisingame kelyje“, – po Vyriausybės pasitarimo sakė I. Šimonytė.

Premjerė dėkojo visiems, kas sąžiningai laikėsi karantino režimo, juo labiau, I. Šimonytės žodžiais, „prie kiekvieno pareigūno nebuvo galima pastatyti“. Kad dauguma žmonių laikėsi karantino ribojimų, anot premjerės, rodo ir sumažėjęs gyventojų mobilumas.

„Sumažėjęs mobilumas virto ir sumažėjusiu naujų atvejų prieaugiu, sumažėjusiu teigiamų testų skaičiumi, sumažėjusiu spaudimu sveikatos sistemai. <...> Bet iki to momento, kada rankinėmis priemonėmis galime sekti naujus atvejus arba galima pilnai atnaujinti planines medicinos paslaugas žmonėms, dar reikia šiek tiek pasistengti“, – tvirtino I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, karantino nutarimas galios iki sausio 31 d. toks, koks šiuo metu, tačiau bus įvesta dalis mažų pakeitimų.

Pirmiausia, vaikai, kuriems sunku mokytis namuose nuotoliniu būdu, galės nuotoliniu būdu mokytis mokyklose. Toks sprendimas bus priimtas trečiadienį. Kitas karantino nutarimo papildymas – socialinių burbulų vienišiems žmonėms įvedimas.

„Tačiau kiti apribojimai išlieka pilna apimtimi. <...> Gali būti, kad kažkokia dalis apribojimų gali būti modifikuoti pradedant nuo vasario mėnesio“, – pažymėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Premjerė nenorėjo prognozuoti, kokios situacijos galime sulaukti vasarą.

„Aš tikrai nesu aiškiaregė ir man labai sunku pasakyti, ko galima tikėtis vasarą“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji teigė, kad ji negalėtų dalinti patarimų tautiečiams, kurie jau žvalgosi atostogų krypčių vasarą, tačiau pažymėjo, kad lietuviai turi įvertinti, kad neaišku, kokie ribojimai kokiose pasaulio šalyse bus šiltuoju metų laiku.

Ekspertai įspėja, kad bet koks sušvelninimas turėtų būti itin atsargiai pasvertas, mat kitu atveju trečia banga ir užsidarymas neišvengiami, dėl to siūlo ribojimus tęsti bent iki kovo mėnesio.

Dėl spartaus koronaviruso plitimo antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną. Gruodžio viduryje jo sąlygos gerokai sugriežtintos: uždarytos daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. 

Toks karantino režimas nustatytas iki sausio 31-osios.


Rašyti komentarą...
K
Kęstutis
2021-01-18 18:05:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano žmona dirba Max,ir sako man,yra daug pensininkų kurie ateina į dieną po porą kartų,yra kurie ateina kiekvieną dieną,ir perka ir perka po porą šimtų gramų,mėsos,dešros,po vieną batoną ir taip toliau,tai mielieji jūs pirma juos sutvarkykit kad nesliauziotu,pvz aš į parduotuvę einu 1-2kartus i savaitę,o pensininkai tokių rybojimu nesilaiko....
Atsakyti
-20

A
As
2021-01-18 18:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Piliete, lįsk po sniegu, atvėsi, nes tokie debilai kaip tu dabartinę valdžia ir išrinkot. Būtum protinga neitum už vagis, matytum realią situaciją, o dabar tikriausia žolyte jau parūkei
Atsakyti
-12

V
Vilma
2021-01-18 17:50:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aikit iš Seimo nemokšos,savo ūkio prižiūrėti jei dar tokį turit
Atsakyti
-22

SKAITYTI KOMENTARUS (63)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų