Šimonytė skeptiškai vertina Vilniaus vakcinavimo planus: norėtume, kad labai didelių skirtumų nebūtų Papildyta 12.38 val.

Vilniaus miesto savivaldybė vyresnius nei 35 metų amžiaus gyventojus ketina pradėti skiepyti jau nuo penktadienio. Tačiau ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nenori, kad skirtingos savivaldybės gyventojus skiepytų skirtingais greičiais. Antraip, anot premjerės, gyventojai vyks į kitas savivaldybes skiepytis nuo COVID-19.

„Mes norėtume, kad labai didelių skirtumų nebūtų. Todėl, kad vakcinavimo registracijos sistema turėtų veikti kaip įmanoma universaliau ir neturėtų sudaryti paskatų kitų savivaldybių gyventojams registruotis vakcinuotis ne savo savivaldybėje todėl, kad ten yra kažkokios kitos sąlygos. 

Norėtume per šias artimiausias savaites sustoti ant to paties arba labai artimo laiptelio, kad ta masinė vakcinacija būtų masinė, priešingu atveju tai atskiri vakcinacijos tempai atskirose savivaldybėse“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Vis dėlto premjerė neatmeta galimybės, kad jau vasaros pradžioje Lietuvoje galėtų vykti masinis vakcinavimas.

„Numačius vieningą registraciją, numačius birželio mėnesį didesnius pačios populiariausios vakcinos tiekimus, manau, galima kalbėti apie artimą situaciją tokiai, kuomet dauguma žmonių galės be didesnių kliūčių registruotis ir gauti skiepą“, – sakė I. Šimonytė.

Netrukus ketina skiepyti 35+

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad sostinei matant, jog nepavyks panaudoti viso kiekio gautų „AstraZeneca“ vakcinų, nuo penktadienio bus kviečiami skiepytis 35-erių ir vyresniųjų amžiaus grupė.

R. Šimašius sako, kad tam pritarė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ketvirtadienį merams pristatęs masinės vakcinacijos Lietuvoje planus.

„Tikrai galima konstatuoti, nors kviečiu visus registruotis, kad visos nebus išnaudotos, pagal dinamiką matome. Ministro bandžiau užklausti, ką daryti tokiu atveju – ar palikti vakcinas nepanaudotas, ar ankstinti revakcinacijos laiką, t.y. antros vakcinos laiką, ar leistis amžiaus kategorija žemyn“, – teigė jis.

„Nebuvo lengva atsakymą gauti, bet kadangi ir kiti merai tą patį klausimą  uždavinėjo, išgirdome, kad reikia žeminti amžiaus kategoriją, leistis žemyn. Tai mes nuo rytojaus ruošiamės tą ir padaryti, jei liks neišnaudotų vakcinų, t.y. šiandien dar kviečiame skiepytis tuos, kas virš 45 metų, jeigu liks vakcinų – nuo rytojaus kviesime virš 35 metų. Tai vis dar ne nuo 18, kaip kad didelėje dalyje savivaldybių“, – kalbėjo R. Šimašius.

REKLAMA

Anot jo, Vilniaus savivaldybė šiuo metu turi virš 9 tūkst. laisvų „AstraZeneca“ vakcinų iš gautų 30 tūkst., kviečiami 45-erių ir vyresni gyventojai, taip pat bent 100 darubuotojų turinčios įmonės, bet jau dabar matyti, kad visų vakcinų iki savaitės pabaigos nepavyks panaudoti. 

Jis taip pat teigė, kad Vilniaus ligoninėse padėtis stabilizavosi, o „absoliuti dauguma“ sunkios būklės pacientų yra nepasiskiepiję, o ligoninėse COVID-19 pacientai jaunėja, nes jaunesni gyventojai dar nėra paskiepyti.

„Iš esmės visose savivaldybėse, kadangi nelabai nori žmonės „AstraZenecos“, o kai kur – ir kitų (...), de facto beveik visur žmonės, vyresni, nei 18 metų, yra kviečiami skiepytis „AstraZeneca“. Kai kur tai yra tyliai, kai kur – garsiai. Mes Vilniuje viską darome garsiai, galbūt dėl to ir linksniuojami esame“, – aiškino jis.

Kitą savaitę visoje Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėta skiepyti 55+ amžiaus grupės žmones, kas savaitę leidžiantis viena amžiaus grupe žemyn.

Masinė vakcinacija, kai skiepytis galės visi norintys, prasidės nuo gegužės 31 dienos.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2021-05-06 12:44:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pakruojį užsipuolė, kad paskiepijo kelis jaunesnius, o Šimašių švelniai glosto - nū nū nū. geruli, taip ir toliau, jeigu pritrūks vakcinų, atimsi iš kitų, juokų darbas, nors ten senjorai nė nesulaukė kvietimo. O jei ir sulaukė, ne bėda, atšauks, nes reikia juodajam Vilniui.
Atsakyti
0

V
Valius
2021-05-06 12:49:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia atlaidi Šimonytė Šimašiui, o kitus dėl to paties puola it furija. Gal paragintų vilniečius labiau saugotis, laikytis atstumų, plautis rankas, nes matyti, kad dar neišmoko, juoduoja kaip velniai.
Atsakyti
0

1
100%
2021-05-06 12:44:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai butų, kad sutartumete tarpusavyje!nes tikrai didelis chaosas,kiekvienas soka,kaip moka!!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų