REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patikslinus kitų metų biudžeto projektą ir papildomai pridėjus išlaidų biudžeto deficitas padidės iki 3 proc., antradienį pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

Patikslinus kitų metų biudžeto projektą ir papildomai pridėjus išlaidų biudžeto deficitas padidės iki 3 proc., antradienį pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

„Viso pokyčių biudžete, tų, kurie daro įtaką deficitui, bus apie 80 mln. eurų. Ir tai reiškia, kad ateinančių metų biudžeto deficitas padidės maždaug 0,1 procentinio punkto bendrojo vidaus produkto (BVP) ir bus ne planuojami 2,9 proc., o 3 proc.“, – pirmadienį Seime po valdančiosios koalicijos tarybos  posėdžio žurnalistams teigė I. Šimonytė.  

Pasak premjerės, pajamos iš padidintos sunkiasvorių priemonių kelių rinkliavos, vadinamųjų vinječių, kurios dabar yra biudžete suplanuotos ir numatytos finansuoti bendrąsias reikmes, bus perkeltos kelių priežiūros poreikiams.  

„Didesnis pokytis, kuris bus biudžeto projekte padarytas, yra susijęs su keliais“, – tvirtino I. Šimonytė.

„Taip yra teisingiausia, nes kelių naudotojai sumoka vinječių mokestį, todėl iš jo pajamas paskirsime kelių infrastruktūrai“, – pridūrė ji. 

REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė pabrėžė, kad kiti pokyčiai, kuriuos Vyriausybė siūlys, bus nedideli. 

„Kelių milijonų ar kelių šimtų tūkstančių eurų ribose, atsižvelgiant į priimtus įstatymus arba dabar Seime diskutuojamus, arba į kai kurias kitas specifines aplinkybes “, – tvirtino Vyriausybės vadovė. 

REKLAMA

Kai kuriems politikams, kelininkams bei Prezidentūrai siūlant 2024 metų valstybės biudžete numatyti daugiau lėšų keliams Vyriausybė preliminariai sutarė kitąmet jiems skirti papildomai 157 mln. eurų. Papildomas finansavimas būtų skiriamas dviem projektams – Vilniaus-Utenos kelio rekonstrukcijai ( 40 mln. eurų) ir „Via Baltica“ ruožui nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos (117 mln. eurų). Pastarajam projektui tektų Europos Sąjungos lėšos.

Iki šiol numatytas Europos Sąjungos  finansavimas keliams 2024 metais buvo 41,8 mln. eurų, o papildomos ES lėšos būtų paimtos iš 2025–2026 metams numatyto finansavimo.    

Arklio galva su ragu ant kaktos
Arklio galva su ragu ant kaktos
Šimonytė: Jo peržiurėjom ir sakom perdaug išvogėm ir išvaistėm visokiem ukram ir nereikalingiem dalykam, tai deficitas bus didesnis.
'''Dvaro žiniasklaida pro sukąstus dantis pranešė, kad į rekordiškas žemumas apklausų metu nukrito Šimonytės ir G. Landsbergio reitingai.
Jais nepasitiki aštuoni žmonės iš dešimties.
Komentarai po šia informacija trinami.
Matyt, jau ir dvaro "skalikams" atėjo suvokimo metas, kad klastoti apklausų rezultatus ilgiau neįmanoma, o ir nėra prasmės.
Trejus metus žmonės iš valdančiųjų šaipėsi, manydami, kad tai - tiesiog ne į savo roges pakliuvę nevykėliai, kasdien pramušinėjantys moralinės degradacijos gelmes, besidangstantys karu ir galo tam nematyti.
Tačiau, kai tie "nevykėliai", palikę Lietuvą už gerovės durų, ėmė skleisti kliedesius, kad tai "geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai", nors neliko jokios atsakomybės net jų ministrų lygmenyje, kai jie, prisidengę orientacijomis, karu ir Seimo nario statusu, ėmė jaustis lyg Pinočeto laikų Čilėje, kai jiems ėmė negalioti jokie moralės principai ir pasidarė nesvarbi tautos nuomonė, protestai nei reikalavimai, kai šie - genderinio "liberalizmo gopnikai" - pasiskelbė, kad yra "įtakingiausi" žmonės Lietuvoje, kai jie už mokesčių mokėtojų pinigus ėmė ne tik skrajoti po pasaulį, vystydami "parlamentinę diplomatiją, bet ėmė trankytis ir po naktinius gėjų klubus, kai garsiai pasiskelbė, kad kuria planą, kaip įsitvirtinti dar vienai kadencijai - tauta krūptelėjo ir sušuko "STOP".
Sakoma: "Durnumas toks pat beribis, kaip ir protas."
Bet tai, ką daro "įtakingiausieji" elitiniai chamai, - jau ne durnumas, o moralinis išsigimimas.
Jų vedama Lietuva vis greičiau rieda pakalnėn, pagreitis didėja, stabdžiai sugedę.
Gal pagaliau lietuviai suvoks, kad toliau taip gyventi yra tiesiog pavojinga.
Kokiu garsu reikia šaukti, kad tie "du iš dešimties", vis dar "sėdintys ant sofų," rinkimų dieną tai išgirstų?
Švelniau pasakyti to nemoku.''
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų