tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė jau šį šeštadienį vyksiantį „Šeimos gynimo maršą“ vertina kaip demokratinės valstybės piliečių teisę išreikšti savo nuomonę, tačiau liūdina tai, kad renginys greičiau tampa neapykantos skleidimo vieta. Premjerė sako mananti, kad kai kurie renginio organizatorių pasisakymai su taika nėra susiję.

Premjerė Ingrida Šimonytė jau šį šeštadienį vyksiantį „Šeimos gynimo maršą“ vertina kaip demokratinės valstybės piliečių teisę išreikšti savo nuomonę, tačiau liūdina tai, kad renginys greičiau tampa neapykantos skleidimo vieta. Premjerė sako mananti, kad kai kurie renginio organizatorių pasisakymai su taika nėra susiję.

REKLAMA

Penktadienį premjerė I. Šimonytė lankėsi Nacionalinėje dailės galerijoje. Po apsilankymo surengta spaudos konferencija.

Kai kurie pasisakymai su taika nesusiję

Spaudos konferencijos metu premjerė išsakė savo nuomonę apie šeštadienį vyksiantį „Šeimos gynimo maršą“.

„Pats renginys arba pati teisė žmonių reikšti savo nuomonę yra normali demokratinė piliečių teisė, todėl vargu, ar aš galėčiau turėti ypatingų prieštaravimų, kad kažkas reiškia nuomonę, kuri nesutampa su mano nuomone. Nelabai pažįstu politikų, kurie būtų prieš tradicinę šeimą, tikrai nesu tokių sutikusi. Man atrodo, čia daugiau parinktos retorikos bandant kažkaip galbūt pozicionuoti save kaip vienintelio teisingo požiūrio atstovus (klausimas – aut. past.)“ – penktadienį kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Ministrė pirmininkė teigė pastebinti, kad renginio idėja iš taikaus nuomonės pareiškimo tampa visai kitokiu renginiu. Premjerės neramina kai kurių organizatorių pasisakymai.

REKLAMA

„Liūdina tai, kad anonsuotas kaip tam tikras nuomonės pareiškimo renginys vis dėlto kai kurių organizatorių turbūt retorikos dėka virsta tokio pykčio ir neapykantos kurstymo (renginiu – aut. past.). Kai kurie pasisakymai, kuriuos tenka girdėti iš organizatorių niekaip su taika ir su kita nuomone nėra susiję, labiau susiję su pykčiu ir neapykanta“, – kalbėjo premjerė.

I. Šimonytė atkreipė dėmesį ir į tai, kad renginiu siekia pasinaudoti dalis politikų.

„Aišku, natūralu, kad situacija pasinaudoja dalis politikų, kurie nori savo matomumą vietos politikoje padidinti. Aš laikausi tos pačios nuomonės, kad niekas tradicinei šeimai ar apskritai šeimai taip nekenkia kaip pačių žmonių asmeniniai pasirinkimai gyvenime. Paprastai šeimas sugriauna pačių žmonių pasirinkimai“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Rizika užsikrėsti yra nemaža

Premjerė taip pat kreipėsi į renginio dalyvius. Pasak premjerės, epidemiologinė situacija šalyje išlieka pavojinga, tad renginio dalyviams vertėtų saugotis. I. Šimonytė teigia, kad situacija Vilniuje nors ir stabilizavosi, bet yra pavojinga.

„Tai yra renginys, kuriam turėtų būti taikomos taisyklės, kurios yra nustatytos karantino nutarime, Vilniaus miesto savivaldybei pasirodė kitaip. Akivaizdu, kad epidemiologinį saugumą užtikrinti tokiame renginyje gali būti labai sunku todėl, kad dalis žmonių ketina protestuoti ne tik prieš kai kurių politikų nuomonę įvairiais klausimais, bet ir prieš pandemijos buvimą ar kaukių devėjimą. Nesu didžiausias autoritetas to maršo dalyviams, bet raginčiau, turint minty, kad epidemiologinė situacija yra sudėtinga, nėra paprasta, atvejų skaičius didelis, raginčiau saugotis nepaisant to, kas ką galvoja apie Covid-19 ir apie kaukes“, – gyventojus įspėjo premjerė.

REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė pridūrė, kad tokiame renginyje ir tokiame būryje žmonių, koks turėtų dalyvauti „Šeimos gynimo marše“, rizika užsikrėsti patiems ir užkrėsti savo artimuosius yra didelė.

Įspėja dėl spūsčių

Penktadienį policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Saulius Gagas pristatė, kaip policija rengiasi „Šeimos gynimo maršui“.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla įspėja visus keliones A1 automagistrale (Klaipėda–Kaunas) planuojančius gyventojus dėl galimų spūsčių. Jau dabar žinoma, kad šeštadienį ryte 9:00 apie 3 tūkst. transporto priemonių kolona planuoja pajudėti iš Klaipėdos į sostinę.

REKLAMA

„Kolona privalo laikytis KET reikalavimų, policija nelydės kolonos, bet kelyje dirbs gausios policijos pajėgos“, – žurnalistams komentuoja R. Požėla ir priduria, kad keliones šiuo keliu planuojantys gyventojai išvykti turėtų anskčiau.

Kadangi renginys vyks Vilniuje, policija įspėja ir dėl spūsčių sostinėje.

„Policija kartu su socialiniais partneriais yra pasirengę renginiams. Mūsų duomenimis, įvyks dar  keli renginiai. Šalia yra išduoti leidimai dar papildomai dviems renginiams. Visiems trims renginiams policija ruošiasi numatydama savo pajėgumus. Policija yra pasirengusi suteikti pagalbą žmonėms, kurie vyks į renginius. Policija pasirengusi dirbti draugiškos policijos principu“, – kalbėjo R. Požėla.

REKLAMA

Policija planuoja pasitelkti gausias pareigūnų pajėgas, pačiame renginyje dirbs ir uniformuoti, ir neuniformuoti policijos pareigūnai, bus pasitelktos raitosios policijos pajėgos, kinologai. Taip pat planuojama pasitelkti ir pasieniečių sraigtasparnį.

Įspėjama, kad gyventojai neturėtų nustebti, jei juos sustabdęs policijos pareigūnas paprašys parodyti tam tikrus dokumentus.

Dalyvius veš specialūs autobusai

Policija informuoja, kad iš kitų miestų automobiliais atvykę vairuotojai savo transporto priemones turės palikti iš anksto numatytose automobilių stovėjimo aikštelėse. Vilniuje tokios jau yra paskirtos trys: prie Seimo, „Avia Solutions Group“ arenos ir Gariūnuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Parkavimas numatytas prie Seimo, kita Siemens arenos. Taip pat parkavimas numatytas Gariūnuose. Iš tų vietų autobusais vairuotoijai turėtų būti vežami prie Vingio parko, į parką transporto priemonės nebus įleidžiamos“, – komentuoja S. Gagas.

Policija įspėja renginio dalyvius laikytis susitarimų ir šiuo metu galiojančių karantino režimo reikalavimų.

„Norime atkreipti dėmesį, kad leidimas protesto akcijai išduotas pačiame Vingio parke, todėl dalyviai rinksis ir kalbės tik toje vietoje. Neleidžiama koncertinė programa, išskyrus kelis kūrinius tarp kalbų. Jei policija matys, kad bus nesilaikoma reikalavimų, gali imtis atitinkamų priemonių“, – sako R. Požėla.

REKLAMA

Karantino reikalavimų pažeidimai taip pat bus fiksuojami, o ateityje už juos asmenys gali sulaukti ir kvietimo į policijos komisariatą.

Policija sako turinti informacijos, kad renginyje planuoja dalyvauti daugiau nei 7 tūkst. žmonių.

Dalyvaus tūkstančiai žmonių

Portalas tv3.lt primena, kad „Šeimos gynimo maršas“ vyks šį šeštadienį, gegužės 15 d., Vilniaus Vingio parke. Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą proteste dalyvauti iki 7 tūkst. asmenų. 

REKLAMA

Kaip praneša maršo organizatoriai, protestas prasidės 7 val. ryte. pajūryje – automobilių kolona važiuos iš Klaipėdos į Vilnių, pakeliui prisijungs kitų šalies regionų dalyviai.

Šeimų sąjūdžio interneto svetainėje rašoma, kad tikimasi, jog „Į mitingą Vilniuje atvyks nuo 5000 iki 8000 automobilių iš visos Lietuvos. Dalyvių privežimą iš parkavimo vietų vykdys virš 40 autobusų“.

Kokia konkreti programa laukia dalyvių, organizatoriai dar neatskleidžia. Užsimenama apie koncertinę dalį.

REKLAMA
REKLAMA

Vyks trys antimitingai

„Šeimos gynimo maršo“ metu vyks ir keli antiprotestai. Jų tikslas, kaip organizatoriai teigė Vilniaus miesto savivaldybei – išsakyti kitokią nuomonę. Vilniaus miesto savivaldybė leidimus organizuoti antimitingą išdavė trims grupelėms žmonių.

Du protestai vyks pievoje prie Vingio pėsčiųjų tako – viename dalyvaus grupė iki penkių, kitame iki 25 asmenų. Daugiausia dalyvaujančių bus antimitinge prie Baltojo tilto – leidimas išduotas grupei iki 100 žmonių.

„Esame išdavę kelis leidimus organizuoti antimitingus per „Didįjį šeimų maršą“. Siekiant užtikrinti, kad nebūtų provokacijų ir konfliktų, visus norinčius pasisakyti prieš maršą nukreipiame į pievą prie Vingio pėsčiųjų tilto, Žvėryne. Prašome dalyvių laikytis saugių atstumų, dėvėti kaukes, laikytis kitų higienos reikalavimų“, – kiek anksčiau tv3.lt komentavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų