Šimašius: mes virusą įveiksime, bet tai neatsitiks savaime

Vilniaus meras teigia, kad griežtas koronaviruso prevencijos priemones ketvirtadienį savivaldybė paskelbė, siekdama kaip galima labiau valdyti užkrato plitimo pasekmes.

„Žiūrint į ateitį, noriu pasakyti, kad mes tikrai šitą virusą įveiksime, bet tai neatsitiks šiaip, savaime, tam reikalingi konkretūs žingsniai (...) Jeigu imamasi labai aiškių priemonių, tai virusas pradedamas valdyti, jeigu ne, jis plinta greičiau. (...) Norime saugoti vilniečių sveikatą, Vilnius gana didelis miestas ir mums turbūt labiausiai pasireiškia šios informacijos aktualumas“, – spaudos konferencijoje savivaldybėje ketvirtadienį sakė Remigijus Šimašius. 

Pasak jo, priimtos priemonės nėra perteklinės.

„Labai kviečiu visus elgtis atsakingai, žiūrėti į priemones rimtai, nes jeigu kam nors atrodo dabar, kad priemonės yra pernelyg griežtos, galbūt geriau tegul taip atrodo dabar, negu kad po savaitės ar dviejų mes turėtume dešimtis mirčių, kurių šiandien dar galima išvengti arba labai smarkiai sumažinti“, – pridūrė jis. 

Vilniaus savivaldybė penkioms savaitėms stabdo ugdymo įstaigų veiklą, uždaro viešąsias pramogų ir sporto erdves, veiklą pranešė dviem savaitėm stabdantis ir Vilniaus universitetas.

Savivaldybė pranešė, jog administracijos direktoriaus Povilo Poderskio įsakymu nuspręsta įpareigoti nuo penktadienio stabdyti visus renginius uždarose vietose, kuriuose dalyvauja daugiau nei 100 žmonių. Taip pat nuo penktadienio veiklą turi stabdyti  sostinės muziejai, kino teatrai, sporto klubai ir kitos panašios veiklos erdvės.

Pasak savivaldybės, nuo penktadienio iki šventų Velykų atostogų pabaigos uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. Tačiau gyventojams kartu rekomenduojama „nepamiršti išeiti pasivaikščioti, sportuoti lauke, lankytis gamtoje“.

REKLAMA

Kaunas ir Klaipėda Vilniaus pavyzdžiu sekti kol kas neskuba.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu dėl koronaviruso ištirtas 321 mėginys, nustatyti trys užsikrėtimo atvejai. Visi jie – įvežtiniai.

Šiaulietė ir du kauniečiai koronaviruso užsikrėtė viešėdami Šiaurės Italijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų